Pilkkikansa on hyvä ja alkaa pelailla uusia järviä! Peli on julkaistu kaikessa hiljaisuudessa, jotta palvelimet (joita on vielä ihan liian vähän) eivät kaatuisi. Järjestämme koko ajan lisää latauspaikkoja, jolloin kuorma jakaantuu tasaisemmin. Jos palvelimet hidastelevat ja tahmaavat, antakaa ajan kulua ja kokeilkaa myöhemmin uudestaan.
Uudistukset versiossa 1.1
1) Uudet järvet: Ullavanjärvi ja Kortejärvi ja Muddusjärvi.
2) Kokoruututila (näyttötilaa vaihtaen) poistettu ja korvattu ikkunoidulla (venyttämällä tehdyllä) kokoruututilalla. Syynä lukuisat epäyhteensopivuudet eri näytönohjainten, ajureiden ja käyttöjärjestelmäversioiden kanssa.
3) Uusi hostin chat-komento, jolla julkisen keskustelun voi estää. Yksityisviestit ja joukkueviestit ovat tällöin edelleen käytössä: /chat off
4) Uusi hostin chat-komento, jolla voi valita käyttöön mitkä hyvänsä pilkit: /lures custom
5) Hostin estetyt osoitteet (ban) säilyvät, vaikka hosti uudelleenkäynnistetään.
6) Säädetty todennäköisyyksiä isojen kalojen irtoamisessa ja siiman katkeamisessa.
7) Kalojen ennätyskokoja sekä kalamääriä hieman nostettu
8 ) Korjattu 1.0.8 versiossa joillain näytönohjaimilla esiintynyt hiiren hidastelu.
9) Siirretty verkkopalvelut (verkkopelilista, verkkoennätykset) erilliselle palvelimelle.
Huom: Verkkopeli ei ole yhteensopiva edellisten versioiden kanssa. Syynä ovat todennäköisyysmuutokset sekä uudet järvet.