Propilkki > Verkkopelaaminen ja turnaukset

Propilkin henkilökohtaiset Suomen Mestaruuskisat 2019, säännöt

<< < (3/6) > >>

-heikki-:

Moi

Lopullista päätöstä ei ole vielä tehty, kun tässä on monella pelaajalla vielä liigapelejäkin jäljellä ja niissä tulee pelejä viikossa aika paljon.

Voi olla että järjestäjien ja pelaajienkin puolesta 1 vapaa viikonloppu olisi paikallaan.

-heikki-

-heikki-:
Moi
Kisoihin ilmoittautumisaikaa jäljellä jokunen päivä, kannattaa kaikkien kiinnostuneiden ilmoittautua.
Palkinnothan ovat taas erittäin hyvät.

Kaikki yleisillä hosteilla pelaavat infotkaa näistä kisoista siellä pelaavia, myös joukkueiden kapteenit omia pelaajianne. Kiitos.

Hiukan uutta tilastoa: (131)

Naisia on ilmoittautunut 13% kaikista.
Kaikkien ikänsä ilmoittaneiden keski-ikä = 42,1 v , ilmoittanut ~50%
Keskimääräinen pp2 pelaaminen sen ilmoittaneiden kesken = 11 v, ilmoittanut 37%

Maakunta/lääni jako tulee myöhemmin

t. -heikki-

#Laura:
Laitoin yv ilmottautumisen käytkö kattomassa tuliko viesti
Kiitos :)

-heikki-:
Tiedote PP2 Henkilökohtaiset SM-kisat 2019

Virallinen ilmoittautumisaika päättyy tänään, lohkojako julkaistaan ke 30.1.2019, eli ainakin tiistai-iltaan mennessä ilmoittautuneet pääsee mukaan.
Ilmoittautuneet pelaajat, tarkistakaa että nikkinne on ilmoittautuneet listassa. Jos ei ole niin viestiä heti minulle tai Jerchw'ille

Ensimmäinen kierros pyritään pelaamaan su 10.2.2019 mikäli hosteja on riittävästi, ellei ole niin osa lohkoista pelataan la 9.2.2019. Seuraavat kierrokset aina Sunnuntaisin.
Lohkojako, hostit ja pelattavat vesistöt  tulevat näkyviin viimeistään ke 30.1.2019, 1 kierroksen vesistöt voivat tulla aiemminkin.

Koska hosteja on rajallinen määrä ja virallisiksi valvojiksikaan ei ole kuin 1 pelaamaton, toimitaan seuraavasti:
Pelaava hosti valitsee yhden pelissä mukana olevan valvojaksi joka seurailee tilannetta hostin lisäksi samalla pelaten itsekkin, ellei ole lohkojaossa jo nimetty valvojaa.

Varahostaus vielä auki, siitä ilmoitusta myöhemmin

 Varafoorumi jos kalassa.net ei toimi

-heikki-

-heikki-:
1 kierroksen vesistöt ja lohkot

Lahnalammet113SyksyAamu30 minKaikki lajitMeri323KevätKeskipäivä30 minKaikki lajitSurrinlampi312KevätAamu15 minKaikki lajitPohjalampi212TalviAamu15 minVain ahven
Kaikki kierroksen lohkojen pelaajat pelaa samat vesistöt. Pistelaskusta huolehtii host, myös pelaamaton valvoja voi laskea pisteet.

1 kierrokselta jatkoon pääsee jokaisen lohkon 9 parasta, ei varapaikkoja. (Kierrokselle 2, 90 pelaajaa, 6 lohkoa, 15 pelaajaa/lohko)

Lohko 1, (Lauantai 9.2.2019 klo (host lisää)

Host: Vileria (ei pelaa)
vara: --------(ei pelaa)
Valvoja: --- (hosti valvoo, voi valita pelaajien joukosta myös pelaavan valvojan)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Ville_130
2.    Bob
3.    Kalavaari[FIN]
4.    A85
5.    Malbo
6.    heikkike
7.    Tuxay
8.    Juhani123
9.    Markus
10.    Kardinaaliaxeli
11.    KeijoSärki
12.    sarjakairaaja
13.    RUDDORODDA
14.    Markku
15.    Kala-Ana90
16.    Kwaler
17.    Jove   (Jove lohkosta 6 tulee Kala-Valeen paikalle ja Kala-Vale siirtyy lohkoon 6 Joven paikalle)


Lohko 2, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Yrmy  (pelaa)
vara: --- ----(ei pelaa)
Valvoja: korpelannapakymppi10 (pelaa)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Yrmy
2.    mianka
3.    korpelannapakymppi10
4.    Topvaappu
5.    Niina
6.    Kottage
7.    Kari Sunikka fin9
8.    Pinhead
9.    -Madness-
10.    kiiskimies1
11.    Jugiasd
12.    haavikalle
13.    Tiikeri2
14.    markku mato
15.    oke
16.    Zurre
17.    jari pekka

Lohko 3, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Holssi (pelaa)
vara: -------- (ei pelaa)
Valvoja: Jussi (TA2) (pelaa)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Holssi
2.    Pauhu
3.    Janpertti
4.    Fogeri
5.    rohni
6.    One more year
7.    OdeFish
8.    Jägermeister
9.    Lakelapa
10.    -orava-
11.    Jave
12.    Jussi (TA2)
13.    Koomapilkkijä
14.    Jäynä Möinen
15.    Karspe85
16.    Ketturi
17.    Vesisonni

Lohko 4, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Matikka Koira  (pelaa)
vara: -------------- (ei pelaa)
Valvoja: Kuke (pelaa)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Matikka Koira
2.    kalevaari
3.    kirsikka
4.    LD50-FIN
5.    Roope
6.    Pirkko
7.    OltermanniLahna
8.    Panu
9.    hauen leuka
10.    Juge
11.    Joe L
12.    Neviol
13.    Kuke
14.    KALLLE
15.    Ari
16.    Pelekone
17.    juza90

Lohko 5, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Lupu 10  (pelaa)
vara: --------- (ei pelaa)
Valvoja: ---- (Hosti valitsee valvojan pelaavista pelaajista)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Lupu 10
2.    MERSU
3.    litra
4.    Fransu
5.    Pynther
6.    Jalmari
7.    Mönkkis
8.    ESME
9.    Marja
10.    JMT
11.    Sanna=)
12.    Qkkeli
13.    Ozzman
14.    Happikato
15.    #Laura*
16.    Jonmsi
17.    Julia

Lohko 6, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Valas  (pelaa)
vara: -------- (ei pelaa)
Valvoja: Hyyhmä (ei pelaa)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Valas
2.    jawi
3.    PuliSher
4.    Vili
5.    Jymy
6.    Kala-Vale (Jove siirtyy lohkoon 1 ja Joven paikalle tulee Kala-Vale lohkosta 1)
7.    Kokitar
8.    JW
9.    Sintti-Mikko
10.    Anakondah Sr
11.    huju
12.    Mikkoh
13.    Sepe Vaari
14.    Julbero
15.    NatoTaimen
16.    JUGI
17.    Paukapää
18.    MarQu

Lohko 7, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Kilohauli  (pelaa)
vara: ---------- (ei pelaa)
Valvoja: ---- (Hosti valitsee valvojan pelaavista pelaajista)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Kilohauli
2.    Björnis
3.    LeaTee
4.    Morripoika
5.    Klapa
6.    Kala-ukko
7.    AlpoK
8.    *Memmu*
9.    Bacchus
10.    kieku
11.    Jesse
12.    TUKE NUKEM
13.    Tössö
14.    Robert Maali
15.    Mymmeli
16.    Villejees
17.    Perza

Lohko 8, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Aanrii  (pelaa)
vara: ------- (ei pelaa)
Valvoja: ---- (Hosti valitsee valvojan pelaavista pelaajista)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Aanrii
2.    oddjob_olli
3.    Tintti
4.    exte
5.    Joni
6.    kalesankari
7.    Weirdo
8.    Fiskarna
9.    Viima
10.    Kala-akka
11.    Tommi
12.    Hairy Mature
13.    sÖssÖ
14.    Sevy
15.    Juze
16.    Captainstar
17.    Arska.-

Lohko 9, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: lareman (pelaa)
vara: -------- (ei pelaa)
Valvoja: ---- (Hosti valitsee valvojan pelaavista pelaajista)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    lareman
2.    Juha T
3.    Pappa
4.    Lönni
5.    JanneL
6.    SaPaRo
7.    Anty
8.    Janne83
9.    kunejones
10.    Arska 75
11.    MD
12.    aku ankka
13.    Juku6.1
14.    Nökerö
15.    Torimiäs
16.    Anakondah Jr
17.    kehveli

Lohko 10, (Sunnuntai 10.2.2019 klo (host lisää)

Host: Vileria  (pelaa)
vara: ---------- (ei pelaa)
Valvoja: ---- (Hosti valitsee valvojan pelaavista pelaajista)

Ilmoittautumisaika alkaa:
Ilmoittautumisaika loppuu:


1.    Vileria
2.    Riitta M
3.    Sushisusi
4.    Jankova
5.    Epi
6.    jontte
7.    ED
8.    Cool
9.    Moksu88
10.    T-ro
11.    Seija
12.    School Trooper
13.    Tonza_888
14.    Schape
15.    KalaKettu
16.    Anr
17.    wili98
18.    hannu33

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta