Propilkki > Verkkopelaaminen ja turnaukset

Propilkin henkilökohtaiset Suomen Mestaruuskisat 2019, säännöt

<< < (5/6) > >>

-heikki-:
Kierroksen 2 lohkojen tulokset. Jatkoon päässeet vihreällä, varalle sijoittuneet ruskealla. Jos huomaatte virheitä niin ilmoitusta minulle mahdollisimman pian. Kiitos.



Lohko 11

Host   Holssi
Valvoja   
Varahost   
Pelipäivä   su 17.2.2019


SijoitusPelaajaPisteetHuom!1Ozzman202Holssi19(paras sij. 1)3Markku19(paras sij. 2)4Juze185Nökerö16(paras sij. 1)6Kalavaari[FIN]16(paras sij. 2)7OltermanniLahna128Qkkeli99*Memmu*7(paras sij. 3, 8 )10Jari Pekka7(paras sij. 3, 12)11Sushisusi5(paras sij. 4, 10)12Arska755(paras sij. 4, 13)13Anty414Jalmari3



Lohko 12

Host   Aanrii (pelasi)
Valvoja   Yrmy (pelasi)
Varahost  Yrmy (pelasi)
Pelipäivä   su 17.2.2019


SijoitusPelaajaPisteetHuom!1Odefish26(1,2,3,8)2Anr26(1,2,4,6)3Vili164Yrmy155Jymy136Zurre11(2,6,11,11)7aku ankka11(2,7,10,13)8jove99Aanrii810Happikato711Karspe85612Hannu33513kala-akka514Kwaler2



Lohko13

Host   Valas (pelasi)
Valvoja   Tintti (pelasi)
Varahost   
Pelipäivä   su 17.2.2019


SijoitusPelaajaPisteetHuom!1huju272exte203Jontte194Valas145Tössö13(1, 6, 10, 13)6Tintti13(1, 7, 10, 13)7Jankova12(3, 4, 8, 10)8Perza12(3, 4, 11, 11)9Pappa1010Kala-ukko811sarjakairaaja712Litra413Anakondah Sr114kehveli015kalevaari0




Lohko 14

Host   Vileria (pelasi)
Valvoja   Hyyhmä (ei pelannut)
Varahost   
Pelipäivä   su 17.2.2019


SijoitusPelaajaPisteetHuom!1ED23(4, 5, 1, 5)2sÖssÖ23(14, 2, 3, 2)3Jäynä Möinen174RiittaM15(5, 1, 8, 13)5Vileria15(2, 7, 4, 9)6juhani123147One more year128Captainstar119Kala-Vale1010LeaTee811Fransu712JUGI413Pirkko114JW015pinhead0





Lohko 15

Host   Kilohauli (pelasi)
Valvoja   markku mato (pelasi)
Varahost   Matikka Koira (pelasi)
Pelipäivä   su 17.2.2019


SijoitusPelaajaPisteetHuom!1Fiskarna272Epi263Kilohauli204ESME175markku mato166PuliSher157hauen leuka128JMT79Matikka Koira610Panu 5(paras sij. 4)11MD 5(paras sij. 5)12Pauli.J.E313Kuke114Jesse015Vesisonni0




Lohko 16

Host   lareman (pelasi)
Valvoja   korpelannapakymppi10 (pelasi)
Varahost
Pelipäivä   su 17.2.2019


SijoitusPelaajaPisteetHuom!1lareman252Morripoika243JanneL204Jave185Sevy176Tonza_888147Pelekone128Kala-Ana90109villejees910Jussi (TA2)811Fogeri212haavikalle113Tiikeri2(A)014korpelannapakymppi10015ville1300


Varapelaajien järjestys

Tarvittaessa varapelaajia otetaan kierrokselle 3 alla olevan järjestyksen mukaan. Huom! lohkosijoitus 9. on ensin, vaikka 10. sijoittuneilla olisivatkin isommat pisteet.


 
Järjestyssij.PelaajaPisteetHuom!19Kala-Vale10(9, 10, 14, 1)29Pappa10(7, 14, 2, 9)39villejees949Aanrii859*Memmu*769Matikka Koira6710LeaTee8(15, 12, 7, 3)810Jussi (TA2)8(4, 9, 11, 6)910Kala-ukko8(14, 7, 8, 4)1010Jari Pekka7(paras sij. 3, 12)1110Happikato7(6, 6, 8, 14)1210Panu 5

-heikki-:
Kierroksen 3 vesistöt ja lohkot

Jokaisesta lohkosta pääsee jatkoon 10 pelaajaa + 2 varalle.
Varahosteista tiedotetaan myöhemmin.
Kierroksella 4 on siten 2 lohkoa, joissa kummassakin 15 pelaajaa, jatkoon pääsee 8/lohko ja finaalissa pelaa 16 pelaajaa.
Virheistä heti infoa


 
Taivallampi313KevätAamu30Kaikki lajitL2Ullavanjärvi243TalviYö30Vain madeL1Rautupuro122SyksyKeskipäivä15NormaaliSavilahti212TalviAamu15Kaikki lajit


       Lohko 17   
           
   Host    Vileria    (pelaa)
   Valvoja       
   Varahost       
   Pelipäivä    su 24.2.2019 klo: 20.00
   Ilmoittautumisaika alkaa: 
   Ilmoittautumisaika loppuu:

   
1.    huju       
2.    juhani123       
3.    Kala-Ana90       
4.    jove       
5.    RiittaM       
6.    Vileria       
7.    Ozzman       
8.    Tintti       
9.    sÖssÖ       
10.    Morripoika       
11.    Vili       
12.    Fiskarna       
13.    exte       
14.    Juze       
15.    Jankova       
16.    ESME

     


       Lohko 18   
           
   Host    Kilohauli    (pelaa)
   Valvoja       
   Varahost       
   Pelipäivä    su 24.2.2019 klo: 20.00
   Ilmoittautumisaika alkaa: 
   Ilmoittautumisaika loppuu:
           
1.    Pelekone       
2.    hauen leuka       
3.    PuliSher       
4.    Epi       
5.    Kilohauli       
6.    Yrmy       
7.    Jäynä Möinen       
8.    Jymy       
9.    Holssi       
10.    lareman       
11.    Markku       
12.    Captainstar       
13.    Jontte       
14.    aku ankka       
15.    Zurre       
16.    Tössö

     


       Lohko 19   
           
   Host    Jerchw   (ei pelaa)
   Valvoja       
   Varahost       
   Pelipäivä    su 24.2.2019 klo: 20.00   
   Ilmoittautumisaika alkaa: 
   Ilmoittautumisaika loppuu:

   
1.    Sevy       
2.    OltermanniLahna       
3.    ED       
4.    Anr       
5.    Qkkeli       
6.    Nökerö       
7.    JMT       
8.    markku mato       
9.    Tonza_888       
10.    Perza       
11.    Valas       
12.    Odefish       
13.    JanneL       
14.    Kalavaari[FIN]       
15.    One more year       
16.    Jave   

   

-heikki-:
Kierroksen 3 tulokset

Jatkoon päässeet vihreällä, varapelaajat ruskealla. Jos huomaatte virheitä niin ilmoitelkaa niistä.



Lohko 17   
   
Host   Vileria    (pelasi)
Valvoja   Aanrii (ei pelannut)   
Varahost   Aanrii (ei pelannut)   
Pelipäivä   su 24.2.2019 klo: 20.00

 
SijoitusPelaajaPisteet1Juze262Fiskarna223Kala-Vale204Tintti175huju146Vileria117juhani123108Riitta M99ESME810Ozzman711Vili6(paras sijoitus 4.)12Jankova6(paras sijoitus 5.)13Kala-Ana90314Morripoika115sÖssÖ016jove0   


Lohko 18   
   
Host   Kilohauli    (pelasi)
Valvoja   lareman    (pelasi)
Varahost   lareman, Holssi    (pelasivat)
Pelipäivä   su 24.2.2019 klo: 20.00   

 
SijoitusPelaajaPisteet1aku ankka232Jymy203lareman184Jontte165Kilohauli156hauen leuka147PuliSher138Jäynä Möinen99Markku 8(7, 4, 12, 8 )10Epi8 (5, 16, 5, 13 )11Tössö6 (13, 10, 4, 12 )12Holssi6 (16, 5, 9, 7 )13Pelekone314Zurre115Captainstar016Yrmy0


Lohko 19   
   
Host   Jerchw    (ei pelannut)
Valvoja       
Varahost   -heikki-    (ei pelannut)
Pelipäivä   su 24.2.2019 klo: 20.00 

 
SijoitusPelaajaPisteet1ED332Anr253Tonza_888244markku mato145Valas96Sevy87JanneL7(11, 12, 8, 3)8OltermanniLahna7(9, 4, 14, 7)9OdeFish7(4, 7, 13, 10)10JMT7(6, 11, 5, 14)11Kalavaari[FIN]6(7, 16, 11, 5)12Nökerö6 (5, 8, 9, 11)13One more year314Qkkeli315Jave116villejees0

 
Varapelaajat kierrokselle 4JärjestysSijoitusPelaajaPisteet Huom!111Vili6( 9, 11, 4, 13)211Tössö6(13, 10, 4, 12 )311Kalavaari[FIN]6(7, 16, 11, 5)412Holssi6(16, 5, 9, 7 )512Jankova6(5, 13, 7, 10)612Nökerö6 (5, 8, 9, 11)

-heikki-:
Kierros 4

Kierroksen 4 (semifinaali) vesistöt ja lohkot, valvojista ja varahosteista tulee tietoa myöhemmin. Molemmista lohkoista jatkoon (finaaliin) pääsee 8 pelaajaa + 2 varalle.


Kuopionlahti213TalviAamu30Eniten lajejaKivijoki113SyksyAamu30Kaikki lajitL3Kortejärvi332KevätIlta15Kaikki lajitIso-Ruuhijärvi112SyksyAamu15Normaali   

Semifinaali    Lohko 20    
           
    Host    Holssi    (ei pelaa)
    Valvoja        (ei pelaa)
    Varahost        (ei pelaa)
    Pelipäivä    su 3.3.2019 klo: 20.00
    Ilmoittautumisaika alkaa:
    Ilmoittautumisaika päättyy:
           
1.    Kilohauli       
2.    huju       
3.    Valas       
4.    Fiskarna       
5.    Kala-Vale       
6.    Jäynä Möinen       
7.    Jymy       
8.    hauen leuka       
9.    PuliSher       
10.    Sevy       
11.    ESME       
12.    Juze       
13.    Ozzman       
14.    ED       
15.    JanneL       


    Semifinaali    Lohko 21   
           
    Host    Jerchw    (ei pelaa)
    Valvoja        (ei pelaa)
    Varahost        (ei pelaa)
    Pelipäivä    su 3.3.2019 klo: 20.00
    Ilmoittautumisaika alkaa:
    Ilmoittautumisaika päättyy:
           
1.    juhani123       
2.    Vileria       
3.    OdeFish       
4.    OltermanniLahna       
5.    JMT       
6.    Tonza_888       
7.    markku mato       
8.    Jontte       
9.    Riitta M       
10.    Tintti       
11.    Markku         
12.    Anr       
13.    aku ankka       
14.    Epi       
15.    lareman   

     

-heikki-:
Kierroksen 4 tulokset
Jatkoon vihreät, varalle ruskeat
 
Lohko 20Host   JerchwValvoja   JerchwVarahost   -heikki-Pelipäivä   su 3.3.2019 klo: 20.00SijoitusPelaajaPisteetHuom!1.Markku202.Vileria16(1, 3, 11, 10)3.OdeFish16(4, 9, 2, 7)4.juhani123125.markku mato11(15, 11, 1, 11)6.Anr11(6, 2, 10, 9))7.Epi11(9, 14, 7, 2)8.Tössö10(11, 1, 12, 12)9.lareman10(2, 7, 13, 14)10.Tonza_8889(10, 10, 4, 5)11.JMT9(8, 6, 9, 4)12.Jontte9(7, 5, 15, 6)13.OltermanniLahna9(5, 8, 6, 8 )14.aku ankka715.Riitta M0

 
Lohko 21Host   HolssiValvoja   HolssiVarahost   -heikki-Pelipäivä   su 3.3.2019 klo: 20.00SijoitusPelaajaPisteetHuom!1.Jymy282.huju213.Kala-Vale204.Sevy18(2, 7, 6, 4)5.Kilohauli18(3, 12, 4, 3)6.ED147.Juze128.hauen leuka99.Fiskarna710.JanneL511.Jäynä Möinen412.ESME413.Valas014.Ozzman015.PuliSher0

Kierroksen 5 (finaalin) varapelaajat

Sijoitus 9. on ensin vaikka 10. sijoittuneella olisi enempi pisteitä

Varapelaajat19lareman10(2, 7, 13, 14)29Fiskarna7310Tonza_8889(10, 10, 4, 5)410JanneL5

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Siirry pois tekstitilasta