Kaikkea kalastuksesta! Perustettu 1999

shuanghua

Started by JazzSinatra, January 14, 2007, 12:53:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

oletko kuullut shuanghua uistin merkistä onko se vain joku huono sekundari merkki vai ihan hyvä äänestä tai kirjoita

hyvä (miksi)
0 (0%)
huono (miksi)
5 (16.1%)
en tiedä
26 (83.9%)

Total Members Voted: 28

JazzSinatra

no niin sain shuanghua merkkisen uistimen joten onko se hyvä vai huono

Eetu_

En ole ikinä kuullut semmoisesta.

Jorppa

En oo kyllä ikinä kuullutkaan. Käy testaamassa, silleenhän se selviää tekeekö sillä mitään.

H.a.u.k.i

Ikinä en oo kuullutkaan!?
Ainakaan mikään laatupeli tuskin on...
Räsänen 7! Mitä muuta tarvitset?

Salmo

#4
Se, onko uistin hyvä tai huono, riippuu paljolti siitä, soveltuuko se omaan kalastukseen. Eli käytännössä tarkoittaa sitä, soveltuuko se kokonsa puolesta kohdekalalle (mikä se sitten onkaan) ja onko sitä hyvä heittää käytettävillä välineillä.

Yleensä uistimen laadun näkee jo päältä päin katsoen. Koukkuihin kannattaa kiinnittää huomiota ja samoin uistimen materiaaliin. Onko muovinen vai puuta? Miellyttääkö väri itseäsi? Jne.

Tämän jälkeen uinti on syytä testata ennen tositoimia. Jos uinti on mielestäsi hyvää, kannattaa sitä seuraavaksi tarjota kaloille...

...ja muodostaa siten oma käsitys uistimesta, jolloin vältytään tällaisilta threadin aloituksilta. Ei siinä mitään, kyllä uistimista puhua saa ja pitää, mutta tämä thread on taas niin heikosti avattu, että vaikeahan aiheesta on mitään keskustelua syntyä.

Noh, joka tapauksessa voisit valottaa jotain tuosta Shuanghua-uistimesta. Eli minkä tyyppisestä vieheestä on kyse? Muita peesaten, itse en ole koskaan kuullutkaan.

Pete

Quote from: jonim1 on January 14, 2007, 12:53:36
no niin sain shuanghua merkkisen uistimen joten onko se hyvä vai huono

Ihan muita peesaten, onko se lippa, lusikka, vaappu vai mikä se on ? Heitä hieman lisätietoa tai jopa kuva jos sellainen löytyis. Muuten VKG.

Yuz

Tai sitten voi kokeilla nimen uudelleen lukemista, jos paljastuisikin joksikin ihan muuksi.
I once dug a pit and filled it with clouds. Or was it clowns? Come to think of it, it began to smell. Must have been clowns.