Kaikkea kalastuksesta! Perustettu 1999

Pilkki 2 kaasuttelee

Started by Dams, December 31, 2008, 08:57:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dams

Eli aina kun pelaan Pro Pilkki 2, niin kone toimii kyllä mutta pitää ihmeellistä hurinaa, ikään kuin se kaasuttelisi aina välillä ("Huuuuurrr hurrrr"). Tätä ei tapahdu muualla kuin siinä pelissä, joten onko kyse pelistä ja sen ns. raskaudesta?

Mikko_-Procyon-

No jos et koneella tee mitään muuta "kuormittavaa", niin kyllä se pelaaminen siltä enemmän tehoja vaatii kuin esim. nettisurffaus. Sun koneessa menee vain prossun/näytönohjaimen/kotelon tuulettimet päälle ja pois päältä, koska niiden lämpötilat nousevat. Mitä enemmän ne tekevät töitä, sen enemmän ne myös lämpenevät.
Henri Poincare: "Tiede on faktoja; aivan kuten talot tehdään kivistä on tiede tehty faktoista; mutta kivikasa ei ole talo eikä kokoelma faktoja ole välttämättä tiedettä."

http://kalassa.net/mikkoprocyon/