Kaikkea kalastuksesta! Perustettu 1999

Settings.datin tallennus ei onnistu

Started by Osmo87, May 20, 2012, 12:48:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Osmo87

Ei ainakaan pienellä haku yrittämällä löytyny vastausta tähän. Eli käytössä DNA:n MF60 langaton mokkula ja tarkoitus olisi saada muodostettua oma servu tuonne yleiselle palvelin listalle.
No kone herjaa "yhteys ei onnistu ulkopäin. (palomuuri/reititin?)" ja ilmeisesti nyt on kyse siitä että pitää muuttaa tuolta settings.datista se 4500 portti 500 portiksi!?!

Mutta.. kun menee sinne tiedostoon ja muuttaa ihan mitä tahansa asetusta ja tallentaa sitten tidoston niin kohta ne palautuu ennalleen?
Mikä siis neuvoksi? Vai onko tuolla mokkulalla yksinkertaisesti vain mahdoton päästä servua rakentamaan?

Mikko_-Procyon-

Toimi admin-tunnuksin ja avaa se notepadilla.. älä millään muulla. Ja tallenna just ja varmasti saman version päälle.
Henri Poincare: "Tiede on faktoja; aivan kuten talot tehdään kivistä on tiede tehty faktoista; mutta kivikasa ei ole talo eikä kokoelma faktoja ole välttämättä tiedettä."

http://kalassa.net/mikkoprocyon/

Osmo87

#2
Mitä tarkoitat admin oikeuksin? Menen vain p2 peliin ja valitsen oman hahmon ja sitten "luo verkkopeli" eikä onnistu. Settings.datin avaan p2 pelin kautta koska muuten en ole sitä löytänyt koneelta.
"C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Procyon\ProPilkki2\static" Tuolta juuresta löyty se settings tiedosto ja ei vaan tallennu, muuttuu heti takasin ku yrittää nettipeliä käynnistää!?!