ootteko saanu kalaa edellä mainitusta paikasta uistelemalla, heittämällä tai jollain muulla tyylillä? ite oon käyny 20 kertaa eikä oo napannu yhtään ps. mitä uistimia käytätte hauen pyyntiin :evil:
No tuota. Oon käyny kuhaa uistelemassa mut jos rannalta heittelet niin paikka on aika kehno. Talvisin tulee käytyä kuhapilkillä siinä selällä. Viime talvi oli tosin surkea.
Itse kyllä oon kalastanut siellä vaan rannalta, mutta ihan hyvin on tullut, nimittäin 2v. sitten sain sieltä joku n. 3kg hauen "inkoo" uistimella, ja kilon paikkeilla olevia haukia on tullut useampia.
Tänä vuonna en ole sinne vielä päässyt heittelemään, mutta aikomusta on. :wink:
ps. Serkun kaveri sai sieltä rannalta heittämällä pari, kolme vuotta sitten yli 9kg hauen!!! :shock:
kyllä tulee sieltä tulee kalaa (Ainakin viime kesänä). En ole nyt vähään aikaan käynyt. Viimeksi talvella, ja tuli silloinkin isoja ahvenia. (200-500g).
kyllä linloon sillaltaki on tullu haukia ja muitaki kaloja ja pilkillä saa kunnon kokosia ahvenia kesälläkin.