Prosenteissa, kuinka todennäköistä on, että saat Matojoen hauen ylös asti? Olen yrittänyt meinaan kyymmenet kerrat ja aina on siima poikki! Joskus on sitten kärki rajusti taipunut ilman siiman katkeamista, mutta ei jää kiinni!
Sanotaan ny et noin 2 % yrityksistä tuottaa tulosta ton hauen suhteen, eikä sieltä viel oo tullu mulle sitä suurinta matojoen haukee.
Ei jumankekka... kymmeniäkertoja koittanu ja 2 kertaa saanut ylös. Toinen oli 3.5kg ja toinen palkitsi yrityksen tooodelal ruhtinaallisesti! Se oli meinaan 16kg. Mutta mun iskän prosenttia tuskin kukaan lyö :-D Se on kerran koittanu ja sai heti 11kg hauen el isen prosentti on tasan 100% omaa prossaa en viihi ees ruveta arvailemaan.
Olen pelannut Matojokea varmaan satoja kertoja. Pelkästään laiturin päätä, mutta vain yhden hauen olen onnistunut saamaan.
Yksi hauki on koukkuun tarttunut. Yrityksiä tarvittiiin noin 20-40.
Ja kokoa oli vain 4500 :/