Onko tämä tulevaisuus "ruuhkapaikoissa" ?
http://www.itahame-lehti.fi/edrumArt.jsp?article=140752
Ohhoh!! :-o
Siis joku vaan tulee ja ampuu toisia kohti? Pitääkö kohta ruveta pitämään luotiliivejä ja kypärää kun on kalassa....
No hui jumankekka! Pitää ruveta kantaa 9mm pistoolia mukana tästä lähtien aina kun menee tainiovirralle...
Voi p*rkele! Pitää näköjään kohta pienari otta mukaan tai äänenvaimentimella oleva kivääri mukaan että pääsee ampumaan takasi,siis kala reissulla. :-D
Tuohan oli taas yksittäinen tapaus joka ei välttämättä liittynyt kalastajiin ja kalastukseen ollenkaan.
Näitä "höyrypäitähän "on joka puolella liikkeellä.Laitokset työntää nää kaikki avohoitoon. Onhan se ikävää joutua tuollaisen kohteeksi .Ampuja olisi saatava kiinni , mutta tuskin koskaan saadaan.Kalastellaan siitä huolimatta..
Itse asun Hartolassa, ja käyn todella usein myös tuolla kyseisellä alueella kalassa. Kyseessä oli minusta kalastukseen mitenkään liittymätön ja ainutkertainen tapaus, ja on ihan turvallista kalastaa tainionvirralla. Kyllä siellä on tuon tapauksen jälkeenkin nuotion ääressä istuttu.
Jep, Sysmäläinen kun olen niin käyn tuolla silloin tällöin, turvallistahan tuo :lol: