Poll
Question:
Pelaatko Pro-Pilkkiä kesällä?
Option 1: En ollenkaan
votes: 19
Option 2: Kyllä usein melkein päivittäin
votes: 46
Option 3: Satunnaisesti kerran pari kuukaudessa
votes: 45
Option 4: Pari kertaa viikossa
votes: 44
Olisi se kiva selvittää =) Itse pelaan ehkä pari kertaa kuussa kesällä, mutta en verkkopeleinä.
EDIT: kerran puolessa vuodessa vaihtoehto poistettu, syynä kesän kesto :D
kyllä. Satunnaisesti kerran tai pari kuukaudessa.
no sillo ku ei oo kesällä yleisurheilu kisoja :roll:
En. Tiimi on nyt kesälomalla ja itsekin haluaisin olla tovin aikaa näkemättä koko p....n peliä. Vaan kun sitä pitää tehdä kesällä. Pakko saada uutta versiota valmiiksi tässä kesän aikana, että ensi syksynä olisi uuden kauden kunniaksi tarjolla myös pelin sisällön puolesta uutta... (Alkaa vähän tuntua se, että pp2:sta ollaan tehty jo 10v...).
Kyllä peliä tulee pelailtua myös kesällä, mutta ei lähellekkään niin usein kuin talvella.
Joskus pari kertaa viikossa, joskus pari kertaa kuukaudessa... Ja joskus useammin tai harvemmin, riippuu vähän.
Itse en pelaa kesällä ollenkaan, koska pääsee tuonne ihan muuten virvelöimään ja uistelemaan.
On toki muutakin tekemistä joten se jää vähemmälle.
Todennäköisesti aika paljonkin, enempi kesällä on aikaa kun esim. tällä hetkellä(vuoden viimeinen koeviikko puskee päälle) Viime kesän pelaamiset loi vahvan perustan näille nykyisille "taidoille". Aikaa vievä peli, ja kesällä sitä aikaa on =)
Morot.
Periaatteessa pelkkään polliin vastaaminen olisi varmahan riittänt miunniin tapauksessa, mutta kun ei malltanut.
Hyvin luultavaa on, että pelailen saman verran propilkkiä kuin talviaikaankin, sillä samat kuviot on vuodesta riippumatta:
Työ, vaimo ja koira.
Jos prosenteissa pitäisi mitata lukema, niin kenties se olisi jotain 85 prosenttia siitä määrästä, mitä syksy-talvi, koska uusien bugien ja järvien testaaminen ottaa myös aikaa.
Moro
Muuten samoilla linjoilla Jaben kanssa, mutta peli määrä varmaan n. 15% talven määrästä
-Hammer-
Paljon harvemmin kuin talvella. Lopetin kokonaan, mutta tuskin pysyvästi, kun ei päässyt enää pilkille.
Miks lopettaisin? :D Iha normaalisti pelaan : )
ehkä joskus näätte jäällä,enempi yksinpeliä tulee hangattuu...yleiset hostit muuttunu aika levottomiks jonka takia tulee katottuu missä pelailee
En ihan niin paljon kun talvella. Ehkä kuukaudessa pari kertaa.
Ei vaikutusta onko kesä vai talvi. Joskus kun huvittaa (Ja kerkee. Hemmetin harrasteautot) niin peli päälle.
Muutaman kerran kuussa tai muutaman kerran viikossa. Riippuu. Emännän kanssa tätä hakataan netissä :-D
En pelaa. Ei ole aikaa istua koneella, kun kala liikkuu. Aito kalastus voittaa virtuaalipelit 100-0.
Varmaan kesällä ainakin pari kertaa viikossa.
Jää paljon vähemmälle Propilkin peluu kesällä.
Ehkä parikertaa viikossa.
Riippuu tietenkin siitä että olenko tiimissä. Silloin tulee pakostakin pelattua enemmän
Muutamat pikku pelit viikossa miten kerkee ja satunnaisia hostauksia :-D
Kyllähän tätä tulee pelattua ainakin 3-4 kertaa viikossa, mutta ei verkossa vaan ihan yksinpelillä harjottelen jos en ole IRL kalassa.
Kyllähän sitä tulee kesälläkin pelattua, pelaamisen määrä riippuu vähän siitä, oonko kotona. Yleensä pelaan sitä ehkä noin pari kertaa viikossa.
Kyllä suht usein ja melkein päivittäin tulee pelattua.
Ainakin pari 15min mappia.
päivittäin jotain 3 pelii-2 pelii
Tulipahan tuota pelattua, silloinku ei IRL kalalle päässyt. Auttoi pahimpiin väpinöihin :-D
joka päivä pelaan :-D
kyllähän sitä ny vähä pitää pelata
Yleensä kyllä syksyllä/talvella tulee pelailtua :-D noh, tässä kun syksy on niin aika taas aloitella jam palata keskustelemaan 8-)
Kesällä en pelaa juuri ollenkaan. Jostain syystä se ei tunnu samalta kuin jos sitä pelaisi talvella. Toisin sanoen silloin kun voi pilkkiä ulkona jällä, silloin on myös pelaaminen sisällä tuntuu kivoimmalta.