Mikäs on teijän melkein sukua julkkikselle tarina?
Mun on et kaverin isän pikkuserkku on ALPO SUHONEN
Mun kaverin isoveljen kaverin kummisetä on Jari Kurri, Suunnilleen noin se meni en oo ihan 100% varma. On niitä muitakin, mutta ei niin tunnettuja julkkiksia. :D
tää on sukua julkkikselle mun äidin isä on paavo nurmen pikku serkku
Mun isoisän pikkuserkun miehen entisen suhteen lapsenlapsi on Bomfunk MC:n DJ Gizmo.... :D
Ja mun isoäidin entinen oppilas on HPK:n pelaaja Teemu Aalto..
Joo threadi pystyyn vaan!!! :)
Ja nämä oli ihan totta!
No tässä tulee tällänen ''sukua julkkikselle'':
Siis papan serkku oli Mannerheimin ristinritari ja kanto sitä hautaan.
Ja sitten ''Melkein sukua julkkikselle'':
Äidin pikkuserkun lapsuuden paras kaveri Janne Niinimaa ja nykyäänkin hyviä ystäviä ja meidän äidin pikkuserkun vanhemmat asuu vieläkin Niinimaan lapsuuden kodin vieressä. Oon nähnyt sen talon.
Quote
Mun isoisän pikkuserkun miehen entisen suhteen lapsenlapsi on Bomfunk MC:n DJ Gizmo.... :D
Toi on jo aika hyvä! :D
Vielä että mun kaverin mummo on ollu Irwin Goodmanin opettaja.
mun entisen muijan serkku näyttelee salkkareissa hannaa :D
Mun isän entinen kurssikaveri on Kalle Palanderin voimavalmentaja
Ja toinen ois et mun äiti on opettanut Piritta Hannulaa Ammattikorkeessa
Kari Hietalahti on miulle lähes sukuu, ku se on miun kummin/serkun miehen veli. Ja sit sukua lähes kuuluisalla, niin ite oon ollu tv:ssä, radiossa ja useempaan kertaan monessa lehessä.
joo, eli mun äiten pikkuserkku on päivi lepistö..
ainiin, ja isän veljen inttikaveri oli mikko kuustonen.
mun mutsin duuni kaverin tutun kaverin veli on nähnyt Mannerheimin! :D
Mun kaverin sukulaisen ystävän lapsen kummi on nähny vuonna 1992 Esa Tikkasen takaapäin 500m päästä. ;)
Mun isoveljen kaverin isän kaverin kaverin hyvä ystävä on Teemu Selänne. Tai jotain tonne päin.
Ja mun serkun isoisän enon veljen tuttavan kissan veljen omistajan jumppakaverin jääkiekkomatsin lipun myyjän velipuoli on joskus nähnyt vilauksen Ahtisaaresta TV:ssä. Toi eka ainakin pitänee paikkaansa. Jälkimmäisen syntyperä pitänee vielä varmistaa...
Mun kaverin kaveri on jokereiden hieroja!!
No lisätään vielä tämmönen: Miun serkku on soittanu kitaraa Alexi Laihon kanssa Tohmajärvellä, ku se Alexi oli siellä joku keikka(en oo varma oliko keikka). Ja tiettämättömille, että Alexi Laiho on Suomen parhaimpia kitaristeja.
Minun veljet on nähnyt Janne Niinimaan.
Nno, olen töissyt Janne Ahosta (ooh). Ja jaellut useille julkkiksille nimmareitani. Marco Pumpström on tähänastisista ainoa, joka on kieltäytynyt.
mun isän pikkuserkut on "daltonin veljekset" ;)
Mun kaverin serkku on salkkareiden Teemu.
Ja sit mun isoveikka on puhunu Jaana Pelkosen, Wallu Valpio, olikse Tatun kanssa. Siis vanhan far out porukan kanssa.
meijän faijan viijes serkku on Juha Kankkunen ja joku papan äitin kuues serkku on urho kekkonen
Sprintteri Johanna Manninen on minun entisen naapurini rippikoulukaveri.
Olen istunut lentokoneessa Max Jakobssonin VIERESSÄ.
Isoisäni liikkui joskus samassa SEURUEESSA Urho Kekkosen kanssa.
Äitiäni on LUULTU Suomen johtavaksi kurdiasiantuntijaksi.
MELKEIN sukua...
PS. Minusta meinasi tulla julkkis, kun...
oon ehkä kaukasta sukua kari pekka kyrölle.
(mummolla sama tyttönimi).
ja kirvesniemen harri asuu alle 20 kilometrin pääs ja olin sen tyttären kanssa samaan aikaan riparilla.
mun kaverin pikkuserkku on jere karalahti
mun serkku on ollu samalla luokalla koulussa jere karalahden kanssa..
No minhän olen melkein sukua mika halvarille,olen myynty sille kahluuhousut ja kauppakassillisen uistimia,housut piti tilata nipponista erikois koolla tai olla jotkut xxxxl jos en väärin muista,
lisäksi olen myynyt ja palvellut latvialaista mafian pomoa jolla oli 6 henkivartiaa mukana . että kyllähän näitä "sukulaisia" on
p.s lisäksi tältä mafian ukolta sain jopa tippiä! muistaaneksi 20 euroa ,kuulema hyvästä palvelusta vaikka englannin kielen taito on mitä on.
mun isoveljen kaverin isosiskon kaverin kaveri on jonna se popsarsista pudonnut blondi
Seppo Hovi yritti myydä meille pianoa fazer musiikissa..
mun isän opettaja oli muurisen isä. siis sen futis valmentajan. en muista sen valmentajan nimee ja mun napuri on Saipan 2. valmentaja. sitten joku mun äidin sukulainen on lalli partinen. mun frendi on sukua janne tähkälle ja toisen frendin isän sisko on jonku hpk:sta lähteneen tähen vaimo. siinä niitä oliki!
mun pikkuserkun isä oli josban kakkos valmentaja!!!
SaiPan valmentaja Petri Skriko oli samaan aikaan samassa armeijassa isän kanssa.
Mä näin tänään gimmelin Susannan :D
mää oon serkku mika myllylälle
Mun isän pikkuserkku näytteli salkkareissa Kallea.
Ja Ari-Pekka Lattu on ehkä jotain kaukasta sukua mulle ;)
mun papalla on jossain kunniakirjassa aito mannerheimin nimmari! ja mitali suoraan mannerheimiltä itseltään!
Mun äidin pikkuserkku on Aake Kalliala
mä oon sukua hulkon antille eli ite andylle :D lapin poikahan se on...oliko se äitin joku...en muista :)
Mun kaverin äidin kummipoika on Jani Laitiala :D
Naapuri Anssi kirvesniemi on Harri Kirvesniemen serkku.
Serkun naapurissa asuu Tiia Piili.
mummoni on sukua Rauno Saunavaaralle, olen sukua Mannerheimin ristinritarille ja olen sukua Antti Autille.
No pappa on ollu Kekkosen aikana linnanjuhlissa..
Ja papan kaverikohan tuntee selänteen teemun.. saatiin niiltä joskus velipojan kans kiekkokortit jos oli selänteen nimmarit..
Serkun isän veli omistaa Tavastia-klubin ja on yksi järjestäjä mm. ruisrokissa ja ankkarokissa..
Oon ollu sen kans tekemisissä serkun rippijuhlissa ja sen serkun isän 50v juhlissa. Ai niin tiedän mis on nummisen tepon mökki..
Sit mun valmentaja on pelannu kaukalopallo maajoukkueessa ja se on ollu jenkeissä kutsuturnauksessa jos on ollu vanhoja nhl-tähtiä..
Ja ruovedellä asuu ateenan olympiaurheilija jonka oon nähny aika usein..
mun kaverin isän veli on pelannu jääkiekkoa maajoukkueessa.
siinäpä nyt muutama. enempää ei tuu mieleen.
Ja olempahan itsekkin ollut usein paikallislehes ja kerran kuva oli hämeen sanomis kun olin kiekkoleirillä
mun äidin pikkuserkun poika on NHL-tähti Niklas Hagman :D
Oon Jutellu Mika Häkkisen Kanssa, Samalla kun pyysin nimmarin.. Toissa kesänä.. 8)
Ja On Myös Kirka tullut tuon Mika Häkkisen lisäksi Nähtyä. Se oli McDonaltsissa syömässä.
Mun isä oli samalla luokalla koulussa laulaja Jore Marjorannan kanssa.
.....ja mun kaverin isän serkku on nuori juoksia Visa Hongisto.
Olen jutellu myös lordin laulajan kanssa jo useampaan otteeseen kaverini kanssa 8)
Tätini mies on Lemminkäinen Oy:n Toimitusjohtaja ja serkkuni pelaa Mestistä Haukoissa.
mä oon pikkuserkku anssi kelalle
vielä lisää tähän juttuun..
Kaverin iskä on ollu samalla rippileirillä itte Matti Nykäsen kans.. :D
Pappani (RIP) on ollut samalla kaukopartioretkellä Mauno Koiviston kanssa. Samainen pappa oli päässyt myös kättelemmän Mannerheimia.
Meidän koulun tyttöjen liikanmaikka on osallistunut olymppialaisiin, muistaakseen 10-otteluun tai johonki semmoseen.
Joo, mun äidinpuoleisen suvun kantaisä on Jaakko Ilkka, joka veti nuijasotaa sillon, ku isät hakkas lapset ja vaimot, ku kiinni saivat. Samaisen sukupuun varrella on mm. Sulkavan suku (kalamiehiä).
Lisäksi olen Suomen ainoan Keskikiikosten suvun jäsen, elikkäs Hannes Keskikiikonen. (Keskikiikosia on Suomessa 24 henkilöä)
Lisäksi tunnen Antti Huikan, joka on kiikoislainen jänkä kalamies ja omistaa nelivetoisen Suzuki Samurain (sen legendaarisen). Huikkia on Suomessa neljä, tunnen ne kaikki. (lue: "tunnen erään suvun kaikki elossa olevat jäsenet"...)
Äidin luokkakaveri oli joku iskelmälaulaja muistaakseni. Ja Profiden kitaristi-sanoittaja oli kans samalla luokalla.
Isä on Seinäjoki-Törnävän Rotaryklubin presidentti ja meidän seinänaapuri on Finnsatin (satelliittiyhtiön) toimitusjohtaja, rikas miäs... omistaa -03 mallisen Chrysler Voyager SEn, vaikka on vaan yks lapsi.
Lisäksi olen kätellyt Juha Tapiota ja kiittänyt loistavasta konsertista kahdesti. (ooh...)
Pitää trossata sillä vähällä, mitä on... Ja mullahan on aivan äärettömän tylsä suku. Kellään ei oo ees moottorivenettä!
Niin, ja jos ny lisään, niin yläasteella, jolta lähdin justiin oli tyttöjen liikunnan opettajana juoksulegenda Ringa Ropo. Kiitos, Petri. Muistin, ku luin ton sun viestis.
Olin kertaamassa haapajärvellä niin mika myllylä meinas juosta meidän miinaan. Tämä on tosi tarina.
Lisätään vielä että minä näyn melkein 3/2004 ilmestyneessä pohjolan perhokalastajassa sivulla 49 olevassa fly fishing finlandin mainoksessa, taitaa olla niin että ainoastaan minä ja serkkuni ollaan jääty kuvasta pois.
Mun pikkuserkku on Niko Mikkola joka pelas viimekaudel TPS:is ja olen itse maailman paras kaikessa.
Ja se on ihan totta!!!!!!!!!!!!!!!
Mä oon sukua jollekkin laulajalle.. 8) Ainii Katri Helena Eikä mitään melkein sukua...
Mun kaverin serkku on Aki Berg....
Äiti jotain puhui että olisin aika kaukaista sukua Spede Pasaselle... :?
Eihän sitä koskaan tiedä...
Mun kaveri on sukuu Tarja Turuselle.
Oon Krisse Salmisen pikkuserkku,ja sit Janne Ahonen on sukuu kans..
Mä oon Kuusamon Eräveikkojen Anssi Koivurannan serkku... :P
Mä oon kätelly ja muuten vaan ollu Antti Muurisen kans :D
Mä oon sukua Retkibanaanin laulajalle ja Matti Nykänen asuu naapurissa (ei kylläkään sama Maftti Nykäönen)
Kaverin isäpuoli on pelannu kärpissä. Oon nähny Mikko Alatalon pitämässä laskettelukoulua lapsille. Sitte toisen kaverin isä on jotaki sukua jollekki nykyiselle kärppäpelaajalle.
Tunnen ihmisen, joka _luultavasti_ on sukua _jollain tavalla_ Pelle Miljoonalle.
mun äidin serkku en muista nimeä xD on ollu purjehuksessa olypiakisoissa
mun äidin serkku en muista nimeä xD on ollu purjehduksen olypiakisoissa
Mä olen Anssi Kelan pikkuserkku :D
Mä olen jotain sukua Pauli Hanhiniemen vaimolle ja Tarmo Manni oli mun mummun serkku.
Melkein sukua:
Isäni ukki oli Urho Kekkosen hyvä kaveri.
Sukua:
Hiihtäjä Janne Immonen on pikkuserkkuni.
isäni on entinen sm-liiga pelaaja...
Nää on sit totta joka sana:
Mun äidin äidin (mummon) luokal oli Pertti (Spede) Pasanen, ja toiseks mun sedän pikkuserkku on Seppo Kääriäinen :D
Isän työkaverin vaimo oli samalla luokalla keke rosbergin kanssa. Keke ei kuulemma ollu mikään unelma oppilas, vaan oli useasti myöhässä ja läksytki oli useasti tekemättä.
mun kaima on mika häkkinen :P aika huono kyl
No ei oo sukua mut on täis näitä lähikontakteja ollu niin. Kuortaneen urheilu opistolla söin Arsi Harjun seurassa samassa 8 hengen pöydässä aamiaista seisovasta pöydästä.
Ja sit serkun isä on ollu lukiossa vai misä oikeis tieteellises niin olleet samalla luokalla Matti Vanhasen kanssa.
Aika wanha aihe.. :oops:
Papan kautta olen sukua Martti Ahtisaarelle :-D
Papan kautta olen myös sukua Juha Ylöselle. Siis entiselle suomen maajoukkue pelaajalle. Jääkiekkoilia on siis kyseessä
Opettajan veli on pelannu Tapparas... Hetkinen en nyt justiin muista kelle olin sukua. Ns kaverin eno on janne ahonen vai oliko se eno??
Edit:Hannu ja pirjo mannisella on mökki sielä missä asun :-) oon nähny livenä ajoin polku pyörällä kiinni, mutta en saanu ku piti kääntyä. :-D
Sisko on ollut Olli Jokisen luokkakaveri.
Olli on käynyt siskon mukaan myös meillä.
Serkkuni kummi on HPK:ssa pelaava lupaus : Markku Erholtz
Isosiskon kaverin siskon poikakaveri on ollu Lordin (Tomi Putaansuu) lapsuuden kaveri ja asuu siinä sen naapurissa.. :wink:
Olen tavallaan sukua tämän vuoden tangokuninkaalle Henri Stenrothille.
Tangokuningattaren entinen treenikämppä on naapurimme autotalli.
Kaverin kaverin serkku soittaa rumpuja Children of Bodomissa.
Quote from: puolisukeltaja6 on October 09, 2007, 17:36:34
Kaverin kaverin serkku soittaa rumpuja Children of Bodomissa.
Kaverin isosisko seurustelee teräsbetonin Jarkko Aholan kanssa. Toisen kaverin serkku soittaa syntikkaa Sonata arcticassa.
Pikkuserkun ex-miesystävä soittaa Mad Sinissä (ei varmana sano kenellekkään mitään, mut genren suosituimpia yhtyeitä). Tuli viime helsingin keikalla käytyä ja Backstagella oleskeltua. Samassa pöydässä syötiin aamupalaaki. Vois verrata siihen, et Metallica-fani söis metallican jäsenten kanssa aamupalaa.
Papalle on tullu sotaikoinansa mannerheimi puhumaan jotain jonninjoutavaa :D oli vissiin ollu aluks vähän jäässä. :D
Sitten mummun siskon lapsi on reima helminen :D joku iskelmälaulaja...
Äidin serkku on vissiin naimisissa sen toisen Keskisen veljeksen kanssa. jes :roll:
Quote from: kirjolohikäärme on October 08, 2007, 19:55:35
Isosiskon kaverin siskon poikakaveri on ollu lordin lapsuuden kaveri ja asuu siinä sen naapurissa.. :wink:
Ei tuokaan siitä huonoimmasta päästä ole :-D.
Hmm.. mietitääs omalta kohdalta.. En kai ole kovinkaan läheistä sukua kenellekään julkkikselle. Hieman kauempaa löytyy ainakin UKK.
Sen sijaan, melkein sukua julkkikselle ja sukua melkein julkkikselle:
- Vesku Loiri asui kaverin naapurissa.
- Boltonin veskarin Jussi Jääskeläisen mökki on yhden pirun hyvän kuhapaikan lähistöllä meidän mökillä :-D.
- Olen käynyt pilkillä Teemu Selänteen "mökin" (lähempänä palatsia :-o) edustalla. Ahvenia tuli ihan kivasti.
- Olen tankannut Ere Kokkosen auton ja tarjoillut kahvia Hannu Aravirralle samana päivänä.
- "Karpolla on asiaa" -ohjelman juontajan Hannu Karpon poika istui vieressäni yläasteen ruotsintunnit.
-Perca
- Nuoremman veljeni serkun isän vaimon vanhimman veljen isä on pelannut 40-50 vuotta sitten pesäpallon Suomensarjaa Roukalahden Kivekkäiden riveissä.
"Älyköille" pähkäiltävää..
Luokkakaverina Janne Ahonen :-D (täyskaima mäkihyppyä harrastavalle Ahoselle)
Suvusta ei tietääkseni löydy yhtään julkkista, joka olisi tunnettu. Mutta tälläistä.
Olen ollut uudelleen sähköistämässä presidenttimme Tarja Halosen mökkiä.
Ja olen saunonut ja tehnyt klapi hommia myös ex-presidenttimme Martti Ahtisaaren mökillä.
Henkilökohtaisesti olen kaukaista sukua Hannu Aravirralle, olen tavannutkin hänet kerran sukujuhlilla :-D
Itse en ole sukua julkkisille, mutta...
Olen leikkinyt Mika Myllälän kanssa pienenä Mika oli silloin huipulla
Olen ollut RiittaLiisa Roposen kanssa ja Yhdistetyn miesten kanssa samassa paikassa harjoitus leirillä vuokatissa ja ollaan syöty samassa pöydässä ruokaa siellä monet kerrat :-)
jotenki avioliiton kautta sukuu Sami Hyypiälle. :-P
Ainiin, olen päivälleen saman ikäinen ruåtsalaisen påplaulajan Amy Diamondin kanssa.
Ja syntynyt samana päivänä paitsi eri vuonna kuin titanic upposi.
Olen juonut samasta pullosta kuin Teräsbetonin rumpali. Virallista geenisiirtoa! Vanhan luokkalaisen serkku on Uniklubissa.
olen jutellut noin 15 minuuttia jypin maalivahti sinuhe wallinheimon kanssa. sitten oman paikkakunnan (äänekosken) mies kimmo kinnunen on opettanut minulle joskus kerran keihään heittoa. niin ja kaverini serkku on jypin juha-pekka hytönen sekä toisen kaverini pikkuserkku on kärppien timo vertala. :-D
Siskon kummisetä, Pentti Fagerholm, on Michael Monroen isä.
Anarkialle on muistaakseni sukua Pentti Arajärvi, Anne -ja Anneli Mattila, Jori -ja Tero Lehterä.
Viimeksi mainittu siis jääkiekon maailmanmestari.
Kyle Calderin, Mike Kirbyn, Brad Stuartin, Todd Fedorukin ja Mike Sillingerin kanssa samassa porukassa kesäliigaa.
Quote from: Pete on October 12, 2007, 20:51:38
Kyle Calderin, Mike Kirbyn, Brad Stuartin, Todd Fedorukin ja Mike Sillingerin kanssa samassa porukassa kesäliigaa.
Oikeesti? :-o Aika kovatasosta varmaa? :wink:
oikein änäri tähtiä... the fridge on muuten aikas kova hanskaamaan mutta nyt taitaa olla parhaat tappeluvuodet takanapäin :-)
Quote from: SUURkalastaja jyväskyläst on October 12, 2007, 21:05:42
Quote from: Pete on October 12, 2007, 20:51:38
Kyle Calderin, Mike Kirbyn, Brad Stuartin, Todd Fedorukin ja Mike Sillingerin kanssa samassa porukassa kesäliigaa.
Oikeesti? :-o Aika kovatasosta varmaa? :wink:
Ihan aikuisten oikeesti.
No kuulkaapas.
- Nightwishin rumpali on kaverini kummi ja hän on ollut soittamassa rumpuja meidän talossa!
- Teräsbetonin kitaristi on isoveljeni kaveri
- Kaverin serkku soittaa YUP:ssä bassoa (olen ollut sen kyydissä)
- Toinen kaveri on jotakin sukua Fredille
- Olen mennyt samalla hissillä Jari Isometsän kanssa Näsinneulassa
Multa niitä nimmareita pitäis pyytää.
Serkku on Jussi Hautamäen kanssa naimisissa, usein on meilläkin vieraillut, myös Matti on ollut mukana. Ahosen Jannen, Tami Kiurun ja nämä muut oon kans tavannut... Jokisen Olli asu samassa kerrostalossa iskän kanssa Kuopiossa joskus.
Isäni tunsi itse Irwinin! :-P
jossain sukututkimuksessa sain tietää olevani puhtaasti sukua Jean Sibeliukselle :-o.
Minun mummon siskon lapsen lapsi tai jotenki nui, on Kimi "Räkä" Räikkönen :mrgreen:
Minun setäni oli samalla luokalla ala-asteella ja nukkui armeijassa samassa kämpässä kärppä legendan Reijo Ruotsalaisen kanssa. :-D
Niin ja sitten luokkakaverin pikkuserkku oli Kimmo Koskenkorva.
Quote from: kirjolohikäärme on December 21, 2007, 12:18:48
Minun setäni oli samalla luokalla ala-asteella ja nukkui armeijassa samassa kämpässä kärppä legendan Reijo Ruotsalaisen kanssa. :-D
Tuo Reijo Ruottalainen oli kaverin isoisä :wink:
Entinen opettajani oli Erik "Eero" Järnefeltille läheistä sukua
Kaverini pikkuserkku pelaa hifkissä, en nyt muista kuka, isosiskoni poikaystävä valmentaa jyp:in a-junnuja ja entinen opettajani(opetti minua 6 vuotta) laulaa semmarit-yhtyeessä. Meillä on ollut sijaisopettajana myös muitakin semmareista...lisäksi serkkuni on tarjonnut alkoholia Kimi Räikköselle ja isäni on jutellut Tommi Mäkisen kanssa.
Minä sanoin Marko Bjyströmille "terve" ja se vastas että "terve" ihq :-D
Kimi Räikkönen on mulle jtn kaukasta sukua. Sen nimi lukee mummulan sukukirjassakin. :-D
Quote from: Hexxi93 on December 22, 2007, 21:00:58
Kimi Räikkönen on mulle jtn kaukasta sukua. Sen nimi lukee mummulan sukukirjassakin. :-D
Kah, mehän ollaan sitten sukua :wink:
Quote from: Tosimies on December 22, 2007, 21:45:29
Tänään morjestin yhelle heebolle joka ajo keltasta H2 hummeria, se morjesti takasi. :-)
Whoa! Varmasti mahtava kokemus... :-o
Itse en tietääkseni ole sukua tai melkein sukua kellekkään julkkikselle. Kenties musta tulee joskus julkkis.
Ihmettelen vaan että täällä on näitä kaverin serkun mummon isoveljen pikkuserkkun kaverin naapurin enon täti on sukua Seppä Ilmariselle.
Eihän se tietenkään haittaa mut otsikkohan on että "MELKEIN sukua jolkkikselle". Joo myönnetään itekkin oon laittanu mutta puolivitsillä :-D
Heidi Kyrö on peräti pikkuserkku.
Quote from: SUURkalastaja jyväskyläst on December 21, 2007, 22:32:25
Kaverini pikkuserkku pelaa hifkissä, en nyt muista kuka, isosiskoni poikaystävä valmentaa jyp:in a-junnuja ja entinen opettajani(opetti minua 6 vuotta) laulaa semmarit-yhtyeessä. Meillä on ollut sijaisopettajana myös muitakin semmareista...lisäksi serkkuni on tarjonnut alkoholia Kimi Räikköselle ja isäni on jutellut Tommi Mäkisen kanssa.
Mitäs julkkiksia noi on? :-D
Meikä on halosen kanssa samassa sukukirjassa mut ei se mikää täti ihan oo...
isin pikkuserkku on mister lordi eli tomi putaansuu.
Tangokuningas teuvo oinas on kummisetäni.
Luokkalaisen pikkuveljen kummitäti on Arja Koriseva... :lol:
Quote from: 95 on January 07, 2008, 19:47:20
Luokkalaisen pikkuveljen kummitäti on Arja Koriseva... :lol:
Täs ei kysytä kaverin kaiman siskon veljen vaimon isän siskon tytär on presidentti, vaan oletko SINÄ sukua julkkiksella (No mahtanu "95" syntyä -95, nii kai sitä ymmärtää :-D)
Siinähän nimenomaan sanotaan että MELKEIN sukua julkkikselle.......
Quote from: Pilikkijä on January 09, 2008, 14:42:36
Täs ei kysytä kaverin kaiman siskon veljen vaimon isän siskon tytär on presidentti, vaan oletko SINÄ sukua julkkiksella (No mahtanu "95" syntyä -95, nii kai sitä ymmärtää :-D)
Tässä kysytään juuri sitä.
Ketjun aihe on "MELKEIN sukua julkkikselle...".
Quote from: Pilikkijä on January 09, 2008, 14:42:36
(No mahtanu "95" syntyä -95, nii kai sitä ymmärtää :-D)
Taitaa olla "Pilikkijä":n aika katsoa peiliin.. jos siis puhutaan luku- ja kirjoitustaidoista :roll: .
-Perca
Tämä ei suoraan kuulu aiheeseen mutta:
Historian/Yhteiskuntaopin opettaja on tavannut Adolf Hitlerin... :| 20 vuotta sitten.
No joku Sherlock täällä varmaan tajus että tämä tunnettu Hitleri kuoli 60 vuotta sitten.
Eli tämä tuoreempi kaveri on joku itävaltalainen bussikuski (kuulemman erittäin ylpeä nimestään...kuullut koko ikänsä)
Meidän koulun opettajan veli on Pekka Pouta.
Eppu Salmiselle ja Krisse Salmiselle
Mun serkku on ollut samaan aikaan kuntosalilla Jere Karalahden kanssa. Ja mummon serkku asui ennen Heikki Kovalaisen naapurissa.
Kylhä näitä jotai:
Toni Porkka oli iskän inttikaveri :D
Sit joku tyylii iskän äitin serkun pikkuserkku on V.P Lehto
;)
olen kaukaista sukua kärppien janne pesoselle
"Melkein" julkkiksille (tai ei likellekkään) olen hyvin läheistä sukua. Isäni on SM-ammunnassa 50metrin, 60laukauksen M-50 sarjan kisassa suomen mestari ja hopea mitallisti henkilö kohtaisissa kisoissa. Samassa sarjassa hänellä on mm. joukkue kulta,2xhopee ja 2xpronsia.
Isäni poika on SM-Ampumahiihdon suomen mestari P13 sarjassa. Lisäksi isäni pojalla on kaksi SM- ampumahiihdon P13 kaksi hopee henkilökohtaisilta matkoilta. Isäni poika on myös Pihtiputaan keihäskarnevaalien P11 voittaja.
Oon ollut tetissä entisellä skeet ammunnan maailmanmestarilla. Tämä on hyvä: Serkun äidin siskon entinen mies on Lasse Kukkonen.( Se on monesti serkun synttäreillä yhtä aikaa.) Mika Pyörälä on monesti serkulla käymässä kun käyn siellä. Isän serkku on han mo don suomes mestari, kaverin eno myös samassa lajissa. Juha-Matti Ranta(Kempeleen kirin pesäpalloilia) on serkun tuleva mies. Isän työkaveri on entinen kilpajuoksia Ville Vakkuri.
Isoisän sisaren mies on kansanedustaja.
Eugen Schaumanin vaunukuski on minulle kaukaista sukua. Jätkä oli Schaumanin kuskina sillä Bobrikovin ampumisreissulla.
Ja viime syksyn TET-harjoitteluni aikana ohjasin Hailuodon lautta-alus M/L Meriluotoa Joni Skiftesvikin ollessa kyydissä.
Quote from: lippa_mies on April 26, 2003, 14:06:08
mun isän pikkuserkut on "daltonin veljekset" ;)
Mun eukko tuntee noi kaikki veljekset hyvin. ovat meinaan samassa kylässä asuneet koko ikänsä.
meidän suvusta tehään sukututkimusta 1500luvulta lähtien ja niitä kirjoja tulee 3kpl, niin kyllä sieltä varmaan jokunen julkkis on ? :D
mun mummo ainaki sanos et jorma kääriäinen on sukuu meil.. ja jotai läheisempääkin jopa ..
Isäni on näyttelijä Ville Virtasen armeijakaveri, Virtanen on näytellyt esimerkiksi Aki&Turo sketsissä Turoa.
mun isän pikkuserru on se viivin ja wagnerin piirtäjä(nimeä en muista :-o).muita tuttujen julkkis sukulaisia kaverin kummitäti on se tervomaa ja isoveljen kaverin pikkuserkku on petteri nummelin!!!
Mie olen pelannut jalkapalloa suomen mm-kisajoukkueen parhaan pelaajan, eli Antti Pihlströmin kanssa.
Kaukasta sukua mika myllylälle sukukirjan mukaan.
mun äidin pikkuserkku on Tomi Ahmasalo.. eli ihan pikasen on sukua :-)
Minun siskon poikaystävän sukulainen on Matti Hautamäki. Vautsivau 8-)
Äitini musiikinopettaja on ollut Kirkan taustalaulajana.
Kummelia juontava/juontanut Olli Keskinen on jotain kaukaista sukua
Mun pikkupikkuserkku on Timo Vertala (ei kovin tunnettu jääkiekonpelaaja) pelaa Tapparassa tätä nykyää... :wink:
Mun äiti on seurustellu Heikki Kovalaisen veljen kanssa.. :-D
UKK:n ja Masa Vanhasen kanssa on minulla jonkinlaisia sukulaisuussuhteita.
Njaa... Rukan maailmancupissa pari vuotta takaperin Adam Malytz käveli aivan vierestäni ja se hipaisi mun takkia... Ja löi melkeen suksillaan mua päähän.
Sitten on tullu nähtyä hiihtäjiä ja yhdistetyn miehiä. Torsten Shmit Martin Shmitin veli on läpänny mun kans yläviitoset Rukalla. :roll: (se oli yhistetyssä)
Oon jotain melko kaukaista sukua Terhi Lehtoniemelle.
Oon nähny Heikki Kovalaisen jonku kerran.
Olen nähny myös Antero Mertarannan ajavan naisten polkupyörällä. :-D
Ainii, Kristian Meurmanin oon nähny 5 metrin päästä.
Mun eno tunsi edesmenneen Janne Pesosen isän.
Juu yhelle Julkimolle oon oikeesti kaukaista sukua. :-D
Muuta nyt en keksi.
Quote from: [TLV]ruma särki on January 10, 2009, 23:40:18
Njaa... Rukan maailmancupissa pari vuotta takaperin Adam Malytz käveli aivan vierestäni ja se hipaisi mun takkia... Ja löi melkeen suksillaan mua päähän.
Sitten on tullu nähtyä hiihtäjiä ja yhdistetyn miehiä. Torsten Shmit Martin Shmitin veli on läpänny mun kans yläviitoset Rukalla. :roll: (se oli yhistetyssä)
Oon nähny Heikki Kovalaisen jonku kerran.
Olen nähny myös Antero Mertarannan ajavan naisten polkupyörällä. :-D
Ainii, Kristian Meurmanin oon nähny 5 metrin päästä.
Mun eno tunsi edesmenneen Janne Pesosen isän.
Ja tämän takia he ovat sinulle MELKEIN sukua!? Topicin tarkoituksena oli että oletko julkkikisille sukua eikä "ketkä julkkikset ovat huitoneet sinua suksillaan". Tähän oli ihan oma aihe jota en nyt jaksa etsiä. Tässä aiheessa monelle tuo sana sukulaisuus on tuottanut vaikeuksia...
jääkiekon pelaaja Jussi jokinen on sukukirjan mukaan jotain hirvittävän kaukaista sukua minulle :-D
Quote from: [TLV]ruma särki on January 11, 2009, 11:46:54
Quote from: Crice on January 10, 2009, 23:56:29
Quote from: [TLV]ruma särki on January 10, 2009, 23:40:18
Njaa... Rukan maailmancupissa pari vuotta takaperin Adam Malytz käveli aivan vierestäni ja se hipaisi mun takkia... Ja löi melkeen suksillaan mua päähän.
Sitten on tullu nähtyä hiihtäjiä ja yhdistetyn miehiä. Torsten Shmit Martin Shmitin veli on läpänny mun kans yläviitoset Rukalla. :roll: (se oli yhistetyssä)
Oon nähny Heikki Kovalaisen jonku kerran.
Olen nähny myös Antero Mertarannan ajavan naisten polkupyörällä. :-D
Ainii, Kristian Meurmanin oon nähny 5 metrin päästä.
Mun eno tunsi edesmenneen Janne Pesosen isän.
Ja tämän takia he ovat sinulle MELKEIN sukua!? Topicin tarkoituksena oli että oletko julkkikisille sukua eikä "ketkä julkkikset ovat huitoneet sinua suksillaan". Tähän oli ihan oma aihe jota en nyt jaksa etsiä. Tässä aiheessa monelle tuo sana sukulaisuus on tuottanut vaikeuksia...
No näitähän tää topic on täynnä. :-P
Monella on jäänyt topicin otsikko vähän epäselväksi. http://www.kalassa.net/keskustelut/index.php?topic=15971.0 Tuo topicci on noita Adam Malyzeja ja muita varten :-)
Mänttärin suvun kautta sukua Mika Häkkiselle ja mone muullekin google auttaa noissa asioissa
Molskista vaan.. Olen hakenut (tampereella rantatiellä) useita eri f1-tähdille kuuluvia maalauksessa olleita kypäröitä, mm: Alonso, Häkkinen jne...
Vein ne lentoasemalle josta jatkoivat lentorahtina (pikana, rahasta ei ilm. ollut kiinni) maailmalle :wink:
Kerran ehdotin sille maalarille, että laitetaanko vähän syyhypulveria Häkkisen pahimpien kilpailijoiden kypäriin vesiliukoisen kalvon allle... Kun hiki alkaa virrata, niin pulveri pääsee kosketuksiin päänahan kanssa, mahtaapi olla kiva tunne ajaa 300km/h kun alkaa kutisemaan niin perkuleesti kypärän alla :-D
On mulla toinenkin: Mikko Alatalon vanha astianpesukone palveli meillä vielä hyvin parikin vuotta :-D
Quote from: Inari Kalastaja on March 26, 2009, 17:02:13
Voisiko joku kertoa minulle vielä enemmän, että mistä Mikko Alatalo on kuuluisa/julkkis?
Se on laulaja.
Onko se sun opettajas tämä tyyppi?:
Meinaan, että Suomessa on monta Mikko Alataloa..http://static.iltalehti.fi/tampere/mikkopormestariAML_te.jpg
Sori OT.
Laulaja Sari Vainio on sukua :-D
Oon voittanu Janne Niinimaan NHL 07 :ssa ps 2 :lla numeroin 5-1.
Oon ollu Jonna Tervomaan kanssa samassa pukuhuoneessa :wink: (kahestaan)
Isä on purjehtinut EM pronssia.
Edu Kettunen on isäni pikkuserkku.
Enkä haluais mitenkää rehennellä, mut oon pannu melkein kaikkien julkkisten vaimoja. JA EI MERVI NYKÄSTÄ EN OLE PANNUT!
Mie oon melkein periaatteessa sukua Pamela Anderssonille. Pamsu on sukua Hyytiäisille ja satun olemaan Hyytiäinen itsekin. Hermanni Hyytiäinen lähti sillon siirtolaiseks Kanadaan muistaakseni tuolta eteläsavon suunnilta ja miun sukua on peräisin sieltä päin.
Tuosta Ruoveden Olympiaurheilijasta. Veikkaanpa, että tunnen kans sen jos melojasta puhut. :wink:
Tää on kyllä ehkä off topiccia mutta mä oon rynässy Simo Frangenia se sano vaa anteeksi :-D(En tiiä miten kirjotetaan)
Minä olen sukua J. Karjalaiselle 8-)
mä oon tehnyt vaapun Perzan runkoon :-D
(https://kalassa.net/keskustelut/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi624.photobucket.com%2Falbums%2Ftt329%2FMikkopa%2FPerzavaaputerlehdess003.jpg&hash=b35fb8cb1dc7cf379c436200319c2c7116ef9fce)
Tutut asuivat ennen Kristiina Braskin vanhempien naapurissa :-D
Edit: Niin, olen heittänyt ylävitoset JYPin Mikko Hakkaraisen kanssa. Sillon kun pelasin lätkää, joukkuekaverin isä tunsi Hakkaraisen jostain ja se sit kerran kävi ennen peliä ja pelin jälkeen meidän pukukopissa :-D
isoveljen inttikaveri oli kumparelaskija janne ronkainen ja pelas sen kaa biljardii :-Dja mun isän veljen ex työkaveri on vetäny verkolla suomen 4:nneksi isoimman siian
Nina Häkkinen (Mika Häkkisen sisko) asui naapurissa, myös Remu on ollut seinänaapurina
Quote from: SUURkalastaja jyväskyläst on June 11, 2009, 20:43:18
Quote from: kkop on June 11, 2009, 16:18:26
mun isän veljen ex työkaveri on vetäny verkolla suomen 4:nneksi isoimman siian
Hohhoo, en usko. :wink:
Tuleeko ihmisestä julkkis jos vetää verkolla ison kalan?
Itse melkein sukua julkkikselle-v äitettä tukee se, että olen kuskannut taksinkuljettajana Juicea ja Kirkaa (molemmat siis kuolleita suomilaulajia) 13h heidän kieräessä läpi melkein kaikki Tampereen kapakat.
Kansainvälisestikin tunnettu sarjakuvataiteilija Ville Ranta on ollut minulla sarjakuvatyöpajan opettajana monena vuonna.
oon kaukasta sukua matti vanhasen ex:lle
Mun isosisän serkku on Hannu Kangas joka on suomalainen yleisurheiluvalmentaja ja entinen keihäänheittäjä. Hän on Suomen Urheiluliiton keihäänheiton lajivalmentaja sekä Tero Pitkämäen ja Teemu Wirkkalan henkilökohtainen valmentaja.
HK Varman valmistaja, Hannu Kesonen asuu melkein mutsin naapurissa. Pari sataa metriä väliä. :-)
Smak bändin laulajan isä on ollut minun enon kanssa kavereita.
Sukulaneni pelaa jukureissa.... #13 Taneli Hiltunen :-D :-D Tuskin monikaan sitä tietää
Isoveli pelaa samassa joukkueessa 51-koodia laulajan kanssa.
E: olen ollut syömässä samassa ravintolassa ex-keihäänheittäjä Aki Parviaisen kanssa. (Viereisessä pöydässä). :wink:
Tullut juteltua Keskisen Vesan kans kyläkaupassa ja asun Marika Fingerroosin kotipaikkakunnalla :roll:
Minun äitin siskon entisen miehen sisko näyttelee kotikadussa :D
En edes tiedä kuka se niistä on mutta tiedän että näin on :D
Äidin vaarin pikkuserkun lapsenlapsi on Anna Abreu
e: mikkoporo mikä lehti toi on, mikä otsikko tossa oli
no oiskohan vaikka erälehti.
Kuulemma jotaki "kaukasta" sukua ite Haloselle :roll: :roll:
Timo Tolkki on joku pikkupikkuserkku.
Seppo Rätyä kätelly joskus lapsena Joensuun keihäskarnevaaleilla.
Ville Peltoselta ja Jarmo Myllykseltä nimmarin pyytäny.
Kaljalla ollu samaan aikaan kuin Jukka Keskisalo.
51 koodin laulaja serkun serkku.
Tarmo Koivuranta asu samalla kylällä.
Äiti sijoittunu lapsena toiseksi jossain laulukilpailussa jonka voitti Ismo Alanko...
Tädin miehen siskon ex-mies puolustusvoimain komentaja Ari Puheloinen
Pikkupikkuserkku on Hanoi Rocksin alkuperäisbasisti Sam Jaffa.
Jusu Lounela on tosi hyvä tuttu.
Pappa oli iso kiho Pauligin mainospuolella.
Isosedän vaimon isotäti on yksi Bruneberg -karkkitehtaan perustajista.
Kässänmaikan miehen veli on Negativen rumpali.
Suomen pankin johtaja, Sinikka Salo, on täti.
Ollaan kuulemma kaukaista sukua Pentti Arajärvelle :-)
Kaveri on jotain kaukaista sukua NHL-kiekkoilia Matt Niskaselle. Nii ja oon ollu samassa hississä apulannan Sipe Santapukin kans. :-D
teemu wirkkala on äitin pikkuserkku :-)
Mä näin viikko sitten ravintolassa Diilin Kaisan Aninkon 8-)
Alexander Stubb on käynyt meillä syömässä.
Mun vaari on kansakoulun vessassa vetäny samaa tupakanjämää Heikki Kinnusen kanssa.
Oon ite kätelly Juha Mietoa.
Tulipa vaihdettua muutama sananen lauantaina Abu Garcian pääjohtajan kanssa. Jäällä tavattiin :)
No jos Orren Henkka lasketaan julkkikseksi?
Isän pikkuserkun mies (naimisissa)
Quote from: Don Miguel on December 29, 2009, 21:08:50
Tulipa vaihdettua muutama sananen lauantaina Abu Garcian pääjohtajan kanssa. Jäällä tavattiin :)
Olisit sanonu, että pistäsivät puna-mustat firetiger tobyt tuotantoon takasin.
Serkun naapuri on Jypin joukkueen johtaja ja maalivahtivalmentaja.
Ainiin joo ja meidän opettaja on naistenmaajoukkueen maalivahdin valmentaja. Siis jääkiekossa.
Quote from: SLN on February 19, 2010, 00:32:27
Sivutaan hieman aihetta. Team Kottaraisen Erkka bongattu eilen Lappeenrannan Giggling Marlinissa 8-) :-D
Kysyitkö miksi lopettanu videoitten teon? :-D Oli niin hyviä videoita jätkillä
Ja jottei OT:ksi menis kokonaan niin en ole mitään sukua julkkiksille.
Quote from: Edu [KPI] on February 19, 2010, 12:15:45
Quote from: Lahna late on February 19, 2010, 08:19:11
Quote from: SLN on February 19, 2010, 00:32:27
Sivutaan hieman aihetta. Team Kottaraisen Erkka bongattu eilen Lappeenrannan Giggling Marlinissa 8-) :-D
Kysyitkö miksi lopettanu videoitten teon? :-D Oli niin hyviä videoita jätkillä
Ja jottei OT:ksi menis kokonaan niin en ole mitään sukua julkkiksille.
Olen samaa mieltä parhaita kalastusvideoita mitä olen koskaan nähnyt :-o
No jos ne on parhaimpia, niin käyppäs katsomassa esim. tsaibma.comin videoita.. :wink:
Quote from: hoksaahven on February 19, 2010, 12:45:30
Quote from: Qkkeli on February 19, 2010, 12:42:14
Quote from: Edu [KPI] on February 19, 2010, 12:15:45
Quote from: Lahna late on February 19, 2010, 08:19:11
Quote from: SLN on February 19, 2010, 00:32:27
Sivutaan hieman aihetta. Team Kottaraisen Erkka bongattu eilen Lappeenrannan Giggling Marlinissa 8-) :-D
Kysyitkö miksi lopettanu videoitten teon? :-D Oli niin hyviä videoita jätkillä
Ja jottei OT:ksi menis kokonaan niin en ole mitään sukua julkkiksille.
Olen samaa mieltä parhaita kalastusvideoita mitä olen koskaan nähnyt :-o
No jos ne on parhaimpia, niin käyppäs katsomassa esim. tsaibma.comin videoita.. :wink:
olen itse katsonut sen raudunpilkintä videon ja en moiti :-)
Ku avaan jonkun videon siihen tulee että avaa ohjelmalla Windows media player sitten avaan sen nii se alkaa ladata sitä videoo tähän koneelle :x
Tunnen kaikki X-factorista tutun Nivala-X:än jäsenet. :-D
Käyn samaa ala-koulua mitä Topi Kosonen kävi lapsena.