Ensitiedote PP2 SM-kisoista 2011Alustava ajankohta liigan alkusarjan päätyttyä, eli 51 viikosta eteenpäin. (kierros/viikko, jatkuen tammikuun puolelle)
Ilmoittautuminen sekä vapaaehtois hostien haku alkaa piakkoin (1-2 viikon sisällä), (joitain vapaaehtoisia hosteja on jo ilmoittautunut)
Buddyn käyttöä myös pohditaan vielä. (hosteiksi aikovat voivat halutessaan esittää mielipiteen asiasta esim. lähettämällä yv minulle)
Sääntöjen muokkaaminen on hiukan kesken, tulevat olemaan samasuuntaisia kuin aiempinakin vuosina.
Mikko "hoitaa" (selvennys seuraavassa viestissä) palkintopuolen joten niitäkin tulee olemaan :)
SM-kisa pelataan 0.851 versiolla (0.853)
Alla on lista kisaan ilmoittautuneista,
jos nimesi ei näy listalla niin laitathan tarkennusviestin. (määräaikaan ilmoittautuneet 6.12.2011 klo 29:59)
Hosteja kaivataan lisääKisaan ilmoittautuneet :
- Kalle68
- TammaPieni
- Jarza
- Morripoika
- SirPaM
- 7anxt, lupautunut myös hostiksi
- -Orava-
- PuliSher
- Termis
- Partakala
- Holssi, lupautunut myös hostiksi
- Vastarannan Kiiski, lupautunut myös hostiksi
- Pata
- Tu0mas
- alizeirmk
- Läke
- exte
- Jabetsu75
- KT
- Jymy
- Lupu 10
- Tintti
- mikkis
- Tornio_River
- RAT
- jukkazi
- kuke
- Jugetzu
- pasuripaavo
- kok
- TukkaTapani
- MaicK
- Kännikala
- SJ
- Jamppo, lupautunut myös hostiksi
- Mice73, lupautunut myös hostiksi
- buti
- Inge
- Grizzly
- Pelekone
- Timpermanni
- markku mato
- Ade
- TORO
- Juze
- Kaizzu
- Vileria
- Micaz
- Salkki
- Ketturi
- Sande
- Arska75
- Kasparov, lupautunut myös hostiksi
- Anakondah Jr
- Wade
- Anakondah Sr
- Miksu
- captainstar
- Mii911
- Körmy, lupautunut myös hostiksi
- Tepsu, lupautunut myös hostiksi
- Veikko
- Jave
- Soppa
- RedRave
- ESME
- Jerchw, lupautunut myös hostiksi
- Perza
- Kalma
- Mauno
- LeaTee
- TAKO
- JamiDaMan
- Ozzman
- Makkeri
- Julius Kiema
- hauen leuka
- Henri
- Anr
- -sla-
- Joel
- Tuikkuli
- Lape
- jare
- Zarpov
- Jankova
- Tiguuri
- Schape
- mr_asco
- Jesse
- Jake88
- Taavi Tumpelo
- Buddha
- {M}
- Hunni
- Kohma-73
- Fransu
- Eila
- Litra
- maxel
- Aanrii
- Pilkkijä99
- File
- Rautujässikkä
- Mist
- Valas
- Jaz
- Seija
- Ejdi
- Pete.72
- UISTIN
- Kole
- kale-vaari
- Qkkeli
- sardiini
- Ylli
- pilkkiäijä
- Jokinen
- KoiJari
- kerzi23
- masa1
- Jake, lupautunut myös hostiksi
- KiiskiPeke
- A-P
- Jare
- Kalastajanpoika
- Tuomari
- JiJa
- Unski
- Gunman, lupautunut myös hostiksi
- ihis
- jouni
- Ile69
- hema
- Suvi
- HcTornio
- Kalja-Puikko
- Venus
- Sami
- aaps
- Nurdman
- Jaatinen
- Antti Lehtinen
- Toivola
- temez877
- Kala-Vale
- [ks.com]mikael
- Janek est
- Robin est
- Zekkeliini
- Klapa
- joohn
- Abb0re
- Ville
- Eris
- Fugu
- jalo kala
- Kottage
- Jaketti
- Jalmari
- Petter
- KuKa
- allu98
- Kalapaja
- Jytky
- Lutku
- kalasa
- Happikato
- Dille
- Makarooni
- Tuominen, lupautunut myös hostiksi
- jupsu
- Antetuska
- Kala Erkki
- Tommi
- Kylmä Fishy
- Eppu
- Himppa
- jtm83
- hujabasa
- Topi 009
- Holle
- Heli
- peltsi
- Jankki
- hsl-63
- juide
- Jesse
- Mikko L (varmista YV:llä, nickki ?)
- TuomasT
- Ruoska
- vpk, (nimi puuttuu)
- myyrä
- NoB4D
- TomKi
- Luupää
- Heikki
- Eevis
- <fishhead(
- vjesku
- Migzu
- Pesukarhu
- Lahnaperse
- Deeku
- Roskax
- -Salmo-
- Puupää
- Speedy Keinonen
- AMR
- Herra Alijohtaja
- Keijo
- [Ks.com]Janzzki
- Valkoinen Valhe
- kallep
- Teemu
- Shark
- Ronvei, lupautunut myös hostiksi
- haavikalle
- juuso.h (nimi?, nicki?)
- Samppa919
- Reetu
- Koo
- Elmeri92
- Vihtori kiivas
Jälki-ilmoittautuneet:
Forsman (pelaa lohkossa 11 Migzun tilalla)
-heikki-
Niin siis minä "hoidan" palkintopuolen, eli pyydän teitä kysymään kaikilta mahdollisilta tahoilta, että haluavatko sponsoroida näitä kisoja. Vapaaehtoisvoimin järjestettävä kisa tämä on ja Procyon Products tarjoaa pelivälineen mutta ei me aleta palkintoja omista rahoista kustantamaan. Ja koska kisa on edelleen kaikille ilmainen, ei me voida osallistumismaksujakaan silloin ohjata palkintoihin!
Palkintosponsorit ja palkinnot:
Perza-vaaput: tarkentuu myöhemmin. Kontakihenkilö: Perza.
Jukkazi: Propilkin SM 2011-2012 puukko. Kontaktihenkilö: Jukkazi.
HK-Varma vieheet: 5:n vieheen vapaavalintainen setti. Kontaktihenkilö: Taavi Tumpelo
Körmy&Körmy jr. vaaput: 3:n vaapun setti. Kontaktihenkilö: Körmy.
-Hammer-: Zippo kädenlämmitin kaiverruksin. Kontakihenkilö: -Hammer-. TÄMÄ PALKINTO FINAALIN SUURIMMAN AHVENEN PYYDYSTÄNEELLE!
masa1: 5 vapaavalintaista vaappua. Kontaktihenkilö: masa1
Kalle 68: taimen-aiheinen ristipistotyö kehystettynä. Kontaktihenkilö: Kalle68
PP2 Suomen Mestaruuskilpailut 2011 Ajankohta: alkaen19.12.2011 (viikko 51) , alkusarja pelataan viikolla 51, jatkuen viikko/kierros. Kierrosmäärä tarkentuu ilmoittautumisen jälkeen, myös ottelukaavio tulee sitten näkyviin.
Ilmoittautuminen: Alkaa heti, jatkuen 06.12.2011 klo 23:59 saakka
Kilpailun säännöt
- Kisaan osallistumisoikeus on kaikilla määräaikaan ilmoittautuneilla. (kuitenkin SM- tittelin voi saada vain Suomen kansalainen, myös osallistuvilta muilta kansalaisilta edellytetään riittävää Suomen kielen osaamista) Ilmoittautuminen tapahtuu YV:llä (yksityisviestit -heikille- (http://www.kalassa.net/keskustelut/profile/?u=19619)), jossa pelaaja ilmoittaa pelissä käyttämänsä nickinsä, oikean nimensä ja kansalaisuuden, ellei ole Suomen. (älkää lähettäkö Mikolle ilmoittautumisia, koska niitä ei toimiteta eteenpäin, eikä hyväksytä mukaan) (Tämä muutos on tullut siksi että sillä pyritään estämään mahdolliset väärinkäytökset). Avausviestiin tulee pelaajat näkyviin niin pian kuin ehdin kirjata, (näkyvät ilmoittautumisjärjestyksessä, ei lohkojaoteltuina). Nimitietoja ei luovuteta kenellekään ja ne poistetaan tiedostoista kisan päätyttyä. Jos hosteja ei saada riittävästi niin osallistujat valitaan ilmoittautumis järjestyksessä.
- Hosteiksi haluavat voivat ilmoittaa samassa ilmoituksessa hostaus- halukkuuden, jos kuitenkin haluat vaan hostiksi niin erillinen ilmoituskin käy, siinä ei tarvitse kertoa oikeaa nimeään. Hostit arvotaan jokaiseen lohkoon + 2 varahostia
- Kun ilmoittautuminen on päättynyt ja virallisessa tiedotus-threadissa ilmoitetaan alkulohko, jossa pelaaja on mainittuna, pelaajan on mahdollisimman nopeasti lähettävä alkulohkon hostille YV, jossa kertoo oman nickinsä ja oikean nimensä. Tiimi-tunnuksia ei käytetä mestaruuskisoissa. YV:n lähettämisen jälkeen pelaaja saa vastineeksi viestin, jossa kerrotaan pelin IP-osoite ja salasana. IP-osoite voi muuttua vielä ennen peliä. Tästä tiedotetaan erikseen joko YV:nä tai pikaisissa tapauksissa tiedotus-threadissa. Salasanaa ei julkaista julkisesti, eikä sitä saa missään tapauksessa kertoa kenellekään muulle. Jos kalassa.net ei toimi teknisistä syistä, käytetään jotain toissijaista tiedotusväylää, kuten PP2-liigan foorumia (http://www.kailehtinen.com/pp2liiga-keskustelu/index.php) (Kaizzulta saatu lupa).
- Mahdolliset peruuntumiset tai aikataulumuutokset (viivästymiset yms.) kerrotaan tässä tiedotus-threadissa heti kun niistä tiedetään. Tekniikka ei aina pelaa ja perheessä olevat lapset, sairastumiset yms. voivat vaikeuttaa kilpailun järjestämistä. Hosti ilmoittaa, jos ajankohta pelille muuttuu. Hostit voivat myös keskenään sopia, jos jollekin toiselle kyseinen isännöintivuoro sopii paremmin.
- Kisaan osallistumiseen vaadittavat tiedot pyritään toimittamaan viimeistään 60 min ennen kisan alkua. Host-kone avataan 30 min ennen kisan alkua, jolloin peliin tulee liittyä. Myös varasijoilla olevien tulee liittyä, koska peliin valitaan mukaan varasijoilla olevat viimeisen 2 min aikana ennen starttia. Host-kone avataan klo. 19.30 ellei toisin ilmoiteta. Kisat alkavat aina 20.00 (ellei toisin ilmoiteta). Kisassa pelataan 4 järveä, kisojen keston ollessa 2x 15min ja 2x 30min. Kisojen välissä pidetään lyhyt tauko (n. 5min). Tulokset julkistetaan heti kun ne on laskettu ja tämän jälkeen on 30 min protestiaika. Jos protesteja ei tule, tulokset ovat lopullisia (ellei host itse huomaa tehneensä suurta virhettä). Procyon Products päättää hostin lausunnon perusteella protestien hyväksymisestä ja hylkäämisestä. Päätöksestä ei voi valittaa.
- Jos pelaajan yhteys syystä tai toisesta katkeaa pelin aikana, pelaaja voi liittyä peliin uudestaan. Kierroksella jo pelatusta/pelatuista mapeista saadut pisteet säilyvät. Ennen yhteyden katkeamista saadut kalat tulkitaan menetetyiksi. Kisoja ei uusita pelaajien yhteyden katkeamisten vuoksi. Jos host-kone menee nurin, niin kyseinen kisa pelataan uusiksi. Pelaajien tulee liittyä peliin takaisin mahdollisimman pian. Jos jotain muuta tapahtuu (kuten vaikka kone yksinkertaisesti hajoaa), siitä tiedotetaan mahdollisimman pian tiedotus-threadissa. Samalla ilmoitetaan myös se, miten toimitaan loppujen kisojen suhteen.
- Kisoista 3 on muotoa "normaali" tai "kaikki lajit". Jokaisessa erässä pelataan yksi erikoiskisatyyppi, joista todennäköisimpiä ovat "suurin kala", "kappalemäärä" ja "vain ahven". Myös muita kisatyyppejä saatetaan pelata. Järvet vaihtelevat eri alkulohkojen välillä. Järvet ja kisatyypit kerrotaan 1 kierroksen osalta heti ilmoittautumisen päätyttyä. Seuraavien kierrosten vesistöt kerrotaan myös ennakkoon. Lyhyet kisat pyritään pelaamaan pienemmillä järvillä ja pitkät isommilla.
- Kisoista jaetaan pisteet seuraavalla tavalla:
Kisoista lasketaan pisteet tyyliin:
1 = 10 pst
2 = 8 pst
3 = 6 pst
4 = 5 pst
5 = 4 pst
6 = 3 pst
7 = 2 pst
8 = 1 pst
+ Suurin kala = 1pst.
Pistelaskusta huolehtii host, joka tallentaa tulokset play.log tiedostoon myöhempää tarkistusta varten, (Buddyn käyttäminen on myös mahdollista, ei pakollista. Jos hosti käyttää Buddya, niin lähettäisittekö minulle sen html tiedoston, linkitän sen kaikkien katsottavaksi). Alkuerissä on mukana 10-20 pelaajaa/lohko + host (kaaviot julkistetaan myöhemmin). Host ei pelaa, vaan toimii tuomarina. Semifinaaleissa on mukana 16 pelaajaa + host (tämä tieto voi muuttua, riippuu ilmoittautuneiden lukumäärästä). Finaalissa pelaa 8-10 pelaajaa. - Kaikki kisat pilkitään joulu-tammikuussa 2011-2012. Kisojen pitämisestä pyritään tiedottamaan mahdollisimman pian tässä tiedotus-threadissa (tavoite väh. 1vrk ennen kisaa).
- Jokaisesta alkuerästä pääsee jatkoon 8 parasta pelaajaa (1:seltä kierroksella ei ole tule varapaikkoja) + 2 varasijalle. Tasatilanteessa yksittäiset paremmat sijoitukset ratkaisevat. Täysin identtisen tapauksen kohdalla arpa ratkaisee. Välierät pelataan myöhemmin ilmoitettuna ajankohtana. Välieristä pääsee jälleen kerran samalla säännöllä finaaliin pelaajaa). Tasapisteissa korkeammat sijoitukset ratkaisevat jatkoonpääsyn, (jos sen kierroksen mapit/pisteet on menneet tasan, katsotaan tilannette edelliseltä kierrokselta) Jos sekään ei riitä, host- heittää arvalla voittajan. Varasijoilta valitaan pelaajat siten, että korkeammat pisteet saanut ensin, mutta kuitenkin siten, että rinnakkaisen lohkon 9:s pääsee ennen mahdollisesti toisessa lohkossa korkeammat pisteet saanutta 10:neksi sijoittunutta.
- Finaali pelataan 8-10 parhaiten sijoittuneen kesken. Hostauksesta huolehtii kisojen järjestäjät. Finaalipelissä voi olla paikalla myös puolueettomia valvojia, jotka ei tietenkään pelaa.
- Kisojen aikana saa käyttää chattia normaaliin tapaan maltillisesti, mutta häiriköivät tapaukset saavat häädön kisasta ja heidän suoritus hylätään. Oikein räikeissä tapauksissa voidaan myös foorumille antaa bannit, koska kisarauhaa tulee kunnioittaa. Nykyisessä versiossa pelaaja voi painaa F1, jolloin vain YV:nä lähetetyt viestit tulevat perille. Mikäli toisen YV-rauhaa häiritään, host tulee antamaan varoituksen. Varoituksen jälkeen häiriökäytöksen jatkaminen johtaa hylkäykseen.
- Palkinnoista kerrotaan threadin avausviestissä ja päivitetään tarpeen mukaan, jos uusia sponsoreita ilmoittautuu mukaan.
- Kisan 4-10 parasta suomalaista pelaajaa pääsee edustamaan Suomen maajoukkuetta Propilkin MM-kisoihin vuoden 2012 tammi-helmikuussa (tarkennetaan myöhemmin, MM-kisat saatetaan pelata erilaisella systeemillä tänä vuonna). Todennäköisiä vastustajia tulevat olemaan Ruotsi, Norja, Viro, Venäjä, Latvia ja Puola. Myös muita maita (Can, USA, Ukr, Sui, Aut, Ger...) voi olla mukana tässä turnauksessa. Tästä asiasta tiedotetaan erikseen myöhemmin. Viime vuoden "foorumien välinen kilpailu" muutetaan nyt MM-muotoon, koska mikäs muu taho olisi meitä korkeampi taho tätä titteliä myöntämään.
- Hostit ei saa käyttää /results toimintoa (väliaikatuloksia) , /lures on (lisäpilkit pitää olla päällä)
- Pelaajien/lohko, vesistöjen ja hostien arvonnassa käytetään excelin satunnaisluku funktiota. Kyseisellä tavalla saattaa tulla ns. kovienpelaajienkin mappeja, vesistöissä ei taas voi tulla ns. tuurimappeja. Jos pelaaja haluaa vaihtaa toiseen lohkoon siitä mihin on arvottu, vaihtoon pitää olla erittäin pätevät syyt, (syyksi ei riitä että "en minä tuossa pärjää")
Kireitä kaikille kisaan osallistuville
-heikki- , Mikko_-Procyon- ja Janne -Procyon-
Tarkennusta ilmoittautumiseen
Lue ensin säännöt, erityisesti kohta 1 jossa kerrotaan ilmoittaumisesta, ( Ilmoittautuminen tapahtuu YV:llä (yksityisviestit -heikille- (http://www.kalassa.net/keskustelut/profile/?u=19619), jossa pelaaja ilmoittaa pelissä käyttämänsä nickinsä, oikean nimensä ja kansalaisuuden, ellei ole Suomen)
Kerro siinä: Nickkisi ja oma nimesi (huom. pelkkä etunimi ei riitä)
Samassa viestissä voit kertoa myös halukkuutesi hostaukseen.
Viestit siis lähetään YV:llä, osa tullut sähköpostilla jota seuraan erittäin harvoin, eli nimesi saattaa puuttua sen vuoksi etten ole lukenut sähköpostiani :) . Käyttämällä vain YV, minun on helpompi lisätä nimiä listaan. Kiitos :)
-heikki-
Hosteja kaivataan lisää
PP2 SM-kisaan ilmoittautumisaikaahan on vielä jäljellä reilu viikko.
Palkinnotkin (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/kysymys-sm-kisoihin-liittyen/msg382172/#msg382172) ovat hienoja. Tavoite olisi saada vähintään 200 pelaajaa :)
Tähän mennessä ilmoittautunut 164, joista hosteiksi lupautunut 10.
Joitain peruutuksiakin on tullut, jos et voikkaan osallistua kisaan niin olisi toivottavaa siitä ilmoittaa mahdollisimman pian.
Kisaanhan voi osallistua myös ulkomaalaiset pelaajat, jotka kuitenkaan ei voi SM- titteliä saada. (Jos kisan voittaa ulkomaalainen pelaaja, hän automaattisesti tippuu 2 sijalle ja SM- tittelin voittaa Suomen kansalainen. Toki hän saa palkinnon niinkuin muutkin kisassa pärjänneet.)
Nyt vaan lisää ilmoittautumisia :)
Jos joku jo ilmoittautunut haluaa hostailla niin siitä myös tietoa minulle. Hosteja tarvitaan lisää.
Pieni lisäys:
Hosteiksi lupautuneet voisivat rekistöröityä valmiiksi PP2 SM-liiga foorumille (http://www.kailehtinen.com/pp2liiga-keskustelu/index.php) (Jos sattuu tämä foorumi kaatumaan)
Kaikki tiedotus hoidetan PP2 foorumin kautta, kalassa.netin kaatuessa. Sinne tulee myös ajallaan lohkojaot jne.
t. -heikki-
Quote from: -heikki- on November 27, 2011, 14:05:55
Kisaanhan voi osallistua myös ulkomaalaiset pelaajat, jotka kuitenkaan ei voi SM- titteliä saada. (Jos kisan voittaa ulkomaalainen pelaaja, hän automaattisesti tippuu 2 sijalle ja SM- tittelin voittaa Suomen kansalainen. Toki hän saa palkinnon niinkuin muutkin kisassa pärjänneet.)
Kysymys tuohon asiaan liittyen, jos näin tapahtuu ns. finaalis ni tapahtuuko sama myös sitten karsinnassa? jos ulkomaalainen pelaaja sijoittuu 8 sakkiin niin pääseekö sitten samoin kuin tuossa ni myös sijalta 9 jatkoon suoraan?? sattui vaan silmään tuo asia ja säänöis ei tuosta asiasta ainakaan mitään puhuta..
Säännöissä lukee kohdassa 1. Kisaan osallistumisoikeus on kaikilla määräaikaan ilmoittautuneilla. (kuitenkin SM- tittelin voi saada vain Suomen kansalainen, myös osallistuvilta muilta kansalaisilta edellytetään riittävää Suomen kielen osaamista)
Selvennykseksi:
Ulkomaalainen pelaaja on tasavertainen koko kisan ajan, ainoastaan hän ei voi saada SM- titteliä. Karsinnoissa sijoitus ratkaisee, varasijoilta noustaan mukaan, mikäli sijoittunut pelaaja peruu tai muuten on estynyt pelaamasta.
Suositus on silti se, että vain suomalaiset osallistuvat kilpailuun. Tuolla sääntölievennyksellä on annettu lähinnä "suomalaisissa tiimeissä pelaavilla ulkomaisille pelaajille" mahdollisuus osallistua turnaukseen. Koskaa todellakin pientä ja marginaalista osaa pelaajista. Ehtona on ollut mm. se, että kaikki kommunikaatio tehdään vain suomeksi. Ja palkintoja ei pakosta jaeta ulkomaille, koska tulli on napannut mm. minun lähettämiä uistimia ja pilkkejä, koska lähetys Ukrainaan ei saa sisältää metallia (lukee postin säännöissä). Näyttäähän tuollainen vaappu oudolta läpivalaisussa (runkolangat ja kaikki). En tiedä, kuka tullimies kalastaa Procyon lurella Dneprillä tänäkin päivänä.
...ja jos tämä turnaus "räjähtäisi käsiin" ulkomaalaisten vuoksi, sääntöjä muutettaisiin siten, että "vain suomalaiset saavat osallistua". Jos ulkomaalaisten pelaajien lukumäärä on 1-5%, en koe sitä ongelmaksi.
Kierros 1 (peliaika 19-25.12.2011, on jouluviikko, jos mahdollista pelattais pelit ma-pe)
Tässä on arvotut lohkot/pelaajat ja hostit niihin. Hosteja ilmoittautui aika vähän, kokeillaan jos saatais homma hoidettua näinkin pienellä porukalla :) . Hosteille ja pelaajille tulee vielä lisätiedotetta kun ehdin tekemään. Lohkoissa 1-10 on 17 pelaajaa, 11-13 on 18 pelaajaa.
Lohko 1 Ilmoittautuminen (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat%21/msg385117/#msg385117)
Hosti Holssi, vara Vastarannan Kiiski, 7anxt
Vesistöt:
Vuontele kevättalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit L2
Iso-Söimi syystalvi, aamu, 30 min, normaali
Lehmilampi kevättalvi, aamu, 15 min, vain pasuri
Korpipuro keskitalvi, keskipäivä, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. Kasparov
2. Shark
3. allu98
4. jare-->Aatami
5. Jake88
6. Jare
7. markku mato
8. Qkkeli
9. Pesukarhu
10. Kalja-Puikko
11. Makarooni
12. hema
13. Tuomari
14. Jesse K
15. Luupää
16. TukkaTapani
17. ihis
Lohko 2 Ilmoittautuminen (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat%21/msg385131/#msg385131)
Hosti Kasparov, vara Körmy, Vastarannan Kiiski
Vesistöt:
Lahnalammet kevättalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Venetjoen tekojärvi syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Niemisjärvet kevättalvi, aamu, 15 min, suurin kala
Särkijärvi keskitalvi, keskipäivä, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. HcTornio
2. Mist
3. Kala-Vale
4. JiJa
5. Ville
6. [ks.com]mikael
7. Soppa
8. Salkki
9. Eila
10. kok
11. Kole
12. Ketturi
13. Ozzman
14. Rautujässikkä
15. juuso.h--->Timpermanni
16. Veikko
17. pilkkiäijä
Lohko 3 Ilmoittautuminen (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat%21/msg385088/#msg385088)
Hosti Tepsu, vara Kasparov, Holssi
Vesistöt:
Metsälampi kevättalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Vuolasniva syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Rautupuro kevättalvi, aamu, 15 min, suurin kala
Telkänlampi keskitalvi, keskipäivä, 15 min, normaali
Pelaajat:
1. Himppa
2. Tu0mas
3. Ronvei
4. Jytky
5. Eris
6. <fishhead(
7. PuliSher
8. Mice73
9. Teemu
10. Anakondah Jr
11. Abb0re
12. Jaketti
13. Unski
14. Tornio_River
15. Antti Lehtinen
16. Kaizzu
17. Jankki
Lohko 4 Ilmoittautuminen (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat%21/msg385098/#msg385098)
Hosti Jerchw, vara Ronvei , Mice73
Vesistöt:
Meri kevättalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Kivijoki syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit L3
Surrinlampi kevättalvi, aamu, 15 min, vain ahven
Savilahti keskitalvi, keskipäivä, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. Seija
2. joohn
3. Kylmä Fishy
4. AMR
5. SJ
6. Pete.72
7. Jake
8. Tuikkuli
9. Jesse N
10. Jankova
11. Petter
12. Holssi
13. Venus
14. Ade
15. Happikato
16. Puupää
17. Kottage
Lohko 5 Ilmoittautuminen (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat%21/msg385253/?topicseen#msg385253)
Hosti Gunman, vara 7anxt, Ronvei
Vesistöt:
Haapolahti kevättalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Taivallampi syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit L2
Haukilahti kevättalvi, aamu, 15 min, suurin kala
Hossalaislammet keskitalvi, keskipäivä, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. mikkis
2. juide
3. myyrä
4. Pelekone
5. Mii911
6. Lahnaperse
7. Partakala
8. kuke
9. JamiDaMan
10. Vastarannan Kiiski
11. Ylli
12. UISTIN
13. Läke
14. Janzzki
15. jalo kala
16. Litra
17. Aanrii
Lohko 6 Ilmoittautuminen (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat%21/msg385191/#msg385191)
Hosti Jamppo , vara Tepsu, Gunman
Vesistöt:
Koivusaaren matalikko kevättalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Siika-Valkeinen syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Mustalampi kevättalvi, aamu, 15 min, vain ahven
Pieni-Särkinen keskitalvi, keskipäivä, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. -Salmo-
2. LeaTee
3. Heli
4. Fugu
5. kallep
6. mr_asco
7. jouni
8. Jaatinen
9. Elmeri92
10. Jerchw
11. Robin est
12. A-P
13. Julius Kiema
14. Ruoska
15. Pilkkijä99
16. Eppu
17. kalasa
Lohko 7 Ilmoittautuminen (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat%21/msg385093/#msg385093)
Hosti Mice73, vara Jamppo, Jerchw
Vesistöt:
Mäntylahti kevättalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Jormuanlahti syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit L1
Iso-Ruuhijärvii kevättalvi, aamu, 15 min, suurin kala
Kolmisoppi keskitalvi, keskipäivä, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. haavikalle
2. Anakondah Sr
3. hujabasa
4. SirPaM
5. Makkeri
6. Heikki
7. Tuominen
8. Schape
9. Keijo
10. jukkazi
11. 7anxt
12. Lupu 10
13. KiiskiPeke
14. vpk
15. KuKa
16. Antetuska
17. Eevis
Lohko 8 Ilmoittautuminen (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat%21/msg385383/?topicseen#msg385383)
Hosti Jerchw, varaKasparov, -heikki-
Vesistöt:
Linlonlahti kevättalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Saarijärvi syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit L1
Pohjalampi kevättalvi, aamu, 15 min, vain ahven
Siikakoski keskitalvi, keskipäivä, 15 min, normaali
Pelaajat:
1. masa1
2. Reetu
3. TomKi
4. Toivola
5. maxel
6. Kohma-73
7. Körmy Jamppo
8. Kalapaja
9. aaps
10. Termis
11. buti
12. RedRave
13. Jymy
14. Koo
15. vjesku
16. TammaPieni
17. Nurdman
Lohko 9 Ilmoittautuminen (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat%21/msg385160/#msg385160)
Hosti Vastarannan Kiiski, vara Tuominen, Körmy
Vesistöt:
Venetjoen tekojärvi kevättalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Vuontele syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit L2
Haukilahti kevättalvi, aamu, 15 min, vain kiiski
Lehmilampi keskitalvi, keskipäivä, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. Jarza
2. sardiini
3. hauen leuka
4. NoB4D
5. Sami
6. Deeku
7. Kala Erkki
8. -Orava- -->Körmy
9. Zekkeliini
10. Joel
11. KT
12. Tintti
13. hsl-63
14. Henri
15. MaicK-->Mauri
16. Jave
17. Arska75
Lohko 10 Ilmoittautuminen (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat%21/msg385162/#msg385162)
Hosti 7anxt, vara Jake, Tepsu
Vesistöt:
Mäntylahti kevättalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Kivijoki syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit L2
Kolmisoppi kevättalvi, aamu, 15 min, suurin kala
Rautupuro keskitalvi, keskipäivä, 15 min, normaali
Pelaajat:
1. Topi 009
2. Hunni
3. Kalma
4. kale-vaari
5. Valas
6. Ile69
7. Miksu
8. pasuripaavo
9. -sla-
10. KoiJari
11. Mauno
12. kerzi23
13. Jabetsu75
14. Gunman
15. captainstar
16. Timpermanni zeipeikei
17. Lape
Lohko 11 Ilmoittautuminen (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat%21/msg385092/#msg385092)
Hosti Tuominen, vara Jamppo,Jake
Vesistöt:
Koivusaaren matalikko kevättalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Lahnalammet syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Surrinlampi kevättalvi, aamu, 15 min, kaikki lajit kpl
Telkänlampi keskitalvi, keskipäivä, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. Ejdi
2. Perza
3. alizeirmk
4. Jugetzu
5. Vihtori kiivas
6. Herra Alijohtaja
7. Jaz
8. Tiguuri
9. Migzu --> Forsman
10. Lutku
11. Tommi
12. Morripoika
13. Pata
14. ESME
15. Juze
16. jupsu
17. peltsi
18. Taavi Tumpelo
Lohko 12 Ilmoittautuminen (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat%21/msg385200/#msg385200)
Hosti Körmy, vara Holssi, Tuominen
Vesistöt:
Linlonlahti kevättalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Jormuanlahti syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit L2
Iso-Ruuhijärvi kevättalvi, aamu, 15 min, kaikki lajit kpl
Korpipuro keskitalvi, keskipäivä, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. Valkoinen Valhe
2. Kalle68
3. Kännikala
4. TORO
5. Micaz
6. Wade
7. Speedy Keinonen
8. Zarpov
9. Tepsu
10. RAT
11. temez877
12. Roskax
13. Jokinen
14. File
15. {M}
16. Suvi
17. Buddha
18. Anr
Lohko 13 Ilmottautuminen (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat%21/msg385210/#msg385210)
Hosti Jake, vara Mice73, Gunman
Vesistöt:
Meri kevättalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Vuolasniva syystalvi, aamu, 30 min, normaali
Pohjalampi kevättalvi, aamu, 15 min, vain ahven kpl
Niemisjärvet keskitalvi, keskipäivä, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. TuomasT
2. Sande
3. Jamppo --> -Orava-
4. exte
5. Grizzly
6. Kalastajanpoika
7. Dille
8. TAKO
9. Klapa
10. Mikko L
11. Inge
12. jtm83
13. Vileria
14. Janek est
15. Holle
16. Jalmari
17. Samppa919
18. Fransu
Pieniä virheitä
KiiskiPeke ei ole hosti, siinä pitää olla Jake. Korjaan asian pikemmiten
Jesse K pelaa lohkossa 1
Jesse N pelaa lohkossa 4
Lohko 5 siinä myös virhe hostin suhteen, tarkistan asian viimeistään huomenna. Myös lohko 6 Ade perui hostaamisen, jäi minulta se kirjaamatta. Nyt on töihin lähtö, korjaan asian aamulla (13.12.20011)
Ilmoitelkaa vaan jos huomaatte virheitä
Lohko ilmoitukset ja hiukan muutakin asiaa
Lohkoilmoitukset (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat%21/) tulevat uuteen threadiin.
Hosti kopioi oman lohkonsa tiedot ja liittää sen ilmoitukseensa.
Toivomuksena on myös esitetty ettei jouluaattona järjestettäis pelejä, eli ootellaan pukkia ilman SM-kisailua :)
Toivottavasti saadaan pelit järjestettyä niin ettei hostille satu peli samana iltana. Hostihan ei saa pelata omassa hostissa.
Jos kuitenkin niin sattuu käymään että hostaus ja peli on samana iltana, pyritään silloin käyttämään varahosteja.
Pelaajathan ilmoittautuu lohkon hostille YV:llä, niinkuin säännöissä lukee.
Buddyn käytäminen on sallittua, sen voi tehdä myös joku lohkossa pelaava, ellei hostilla sitä ole. Hostit voi kysellä ilmoittautumisen yhdeydessä mahdollista "Buddaajista". Huom. Tulokset toki voi laskea muullakin tavalla, esim. excelillä tai vaikka ruutupaperille :)
Buddyn voi toimittaa suoraan minulle, linkitän sen sitten kaikkien nähtäväksi. (-heikki- (oinasm-55@suomi24.fi))
Hosti kirjaa tulokset kuitenkin tähän threadiin (viestiketjuun).
Huom. Tätä viestiä muokkaan aina tarvittaessa, eli uusin tiedote näkyy tässä. Jos tulee tärkeää ilmoitettavaa niin se näkyy uudessa viestissä.
t. -heikki-
Quote from: Tepsu_77 on December 12, 2011, 11:16:00
Mihin ketjuun laitetaan lohko ilmot? Mie hostin Lohko 3 ja pelattaisiin heti 19.12.2011 kello 19.30. Tämän voisi siirtää oikeaan thrediin kunhan sellainen ilmaantuu. Lohko ilmot yv:nä kiitos.
http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat!/
No tuolla on ny avattu tollane.
Korjauksia
Lohkojen 5 ja 6 hosteiksi oli tullut epähuomiossa virheellistä tietoa
Johtui siitä kun on tullut peruutuksia ja host tieto on jääny minulla väärälle riville :)
Lohkon 5 hosti on Gunman
Lohkon 6 hosti on Jamppo
Myös varahosteissa virhe oli toistunut, 6,7,11,13 lohkoissa.
Lupu 10 on lupautunut toimimaan varahostina tarvittaessa.
Joitakin vesistöistä oli jääny copy/pastella pois lähtöpaikka, (ainakin lohkoissa 4, 8, 10)
Jos huomaatte virheitä niin ilmoitelkaa vaan. (Kiitos heille jotka jo ovat virheistä ilmoittaneetkin )
Lohkon vaihtaminen, jälki-ilmoittautuneet
Lohkoa voi vaitaa vaan siinä tapauksessa että tulee johonkin lohkoon peruutuksia ja lohkon isäntä (hosti) hyväksyy vaihtamisen.
Jälki-ilmoittautuneita tulee vielä. Heitä otetaan mukaan vain jos johonkin lohkoon tulee peruutuksia.
Toivottavaa olis että pelaajat jotka ei aio osallistua SM-kisaan ilmoittaisivat peruutuksen ko lohkon hostille ja/tai minulle. Hosti voisi silloin merkata pelaajan kohdalle peruutuksen.
Huom. Säännöissä kohta 4. Hostit voivat myös keskenään sopia, jos jollekin toiselle kyseinen isännöintivuoro sopii paremmin.
-heikki-
Minä voin olla myös vara-hostin vara-host. Aika on aina kortilla ja kiire päällä (ja vapaa-aikaa varmaan kaikki pp2 pelaajat toivovat minun käyttävän pelin tekemiseen!). Siltikin, jos on luvassa ylitsepääsemätön katastrofi, voi minuun ottaa yhteyttä.
Quote from: Jerchw on December 15, 2011, 14:08:01
Minut on merkitty ko. lohko 8:n varahostitksi, mutta ainoa päivä jolloin pystyisin hostimaan on juurikin tiistai. Maanantaina hostin oman lohkon, keskiviikkona pelaan itse ja torstaista eteenpäin en ole enää hostimiskykyisen nettiyhteyden ääressä.
Pelaa ja hosti alkuperäisen suunnitelmasi mukaan. Uskoisin että saahaan hosti lohkolle 8, ellei pe aamuun niin minä hostaan sen
Pahoitteluni kaikille osallistuville kun joudutaan hieman säätämään, tarkoitus on että mahdollisimman moni ilmoittautunut pääse pelaamaan
:)
Quote from: Körmy on December 15, 2011, 14:20:24
Ei sota yhtä miestä kaipaa,,käviskö lohkon vaihto minulle?
Hosteilla on etuoikeus lohkon vaihtoon, eli lohkon vaihtaminenkin onnistuu
t. -heikki-
Lohkon vaihto ym.
Lohko 8 (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/sm-kisat-2011-2011-hostit-ilmoittavat%21/msg385383/#msg385383) peluutuksen hoitaa Jerchw (ti on peli)
Pelaajat jotka jo ehditte ilmoittautua Ronveille, voisitteko ilmoittautua uudelleen. Kiitos
Hostit voi laittaa myös ajan mihin mennessä pitää ilmoittautua. Sopiva aika voisi olla 2-12 tuntia ennen kisaa. Silloin ehtii vielä ottaa mahdollsia jälki-ilmoittautuneita tai muuten estyneitä omassa lohkossaan pelaamisesta, ( esim työ, sairaus jne)
Teen tänne myös listan pelaajista jotka ei voi pelata ed. mainituista syistä omassa lohkossaan. Pelaajia otetaan listan mukaan 1. alkaen, mikäli hostille se sopii. Eli hosti päättää otetaanko vajaaseen lohkoon pelaajia alla olevasta listasta. Minulle voi myös asiasta tiedottaa.
Ilmoittaneet etteivät ko päivänä voi pelata: Vihreä = siirto tehty
1. -Orava- (lohko 9 ma, ke käy) ---> lohko 13 ke
2. Jamppo (host lohko 6 peli ke, oma peli samana päivänä lohko 13. to, ma, ti käy). Hostina etusijalla vaihdossa (-->Lohko 8 ti)
3. Timpermanni (lohko 10, peli ti, ma, ti ja to ei käy, ke käy)-->Lohko 2 ke
4. Mauri (jälki-ilmoittautunut, jonossa)---> lohko 9 ma
5. zeipeikei (jälki-ilmoittautunut, jonossa)---> lohko 10 ti
6. Körmy (host lohko 12 peli ti, ma käy). Hostina etusijalla vaihdossa (-->Lohko 9 ma)
7. MaicK (lohko 9 peli ma, ke käy)-->Pelaa lohkossa 2 ke Ketturin paikalla, Ketturi pelaa lohkossa 9 ma Joelin paikalla
9. Aatami (jälki-ilmoittautunut, jonossa)---> Lohko 1 ti
10. Joel (jos löytyy sopiva pelipäivä, pääsee mukaan) Ei voi pelata kuin to, silloin ei ole enää pelejä
12. Spike (http://www.kalassa.net/keskustelut/profile/?u=33342) (jälki-ilmoittautunut, jonossa, mikäli paikkoja vapautuu, ti tai ke) ma, ti ei tavoitettu ---> lohko 6 ke
11. juuso.h (siirretty lohkosta 2 jonoon, sp ilmoitus, ei nickiä, ei vahvistusta) Ei ole kuulunut mitään
13. dat nguyen (http://www.kalassa.net/keskustelut/profile/?u=33346) (jälki-ilmoittautunut, jonossa ma peliin)--> lohko 4 ma
14. Petter (http://www.kalassa.net/keskustelut/profile/?u=27243) (oli lohko 4, ilmoittautuminen?, katsotaan jos sopii ti tai ke lohkoihin) ma, ti ei tavoitettu , lohko 7 ke
15. Jake88 (ei päässy eilen)---> lohko 6 ke
16. Juho iivari --> lohko 7 ke
Keskiviikon lohkoihin yritetään sovittaa niitä jotka eivät pääse muulloin..
Peruuntuneen pelaajan tilalle voi hosti ottaa listalla ilman pelipaikkaa olevan pelaajan. Ilmoittaa vaan siitä tässä tai YV suoraan minulle.
Vihreällä näkyy pelaajat joilla on jo pelipaikka
Keskiviikon peleihin olisi tulossa ainakin 2 pelaaja, jos paikkoja vapautuu niin otetaan 1. alkaen
Eiköhän tämä tästä :)
t.-heikki-
Quote from: Kalapaja on December 16, 2011, 20:47:22
Minä voin vaihtaa paikkaa Maick: n kanssa lohko 8 <> 9 lohko.
Laitoin myös kummankin lohkon hostaajille yv:tä asiasta.
Tämä vaihto ei taida auttaa, koska lohko 9 pelataan maanantaina ja lohko 8 tiistaina. Maickille sopii ainoastaan keskiviikko
Quote from: Joel on December 16, 2011, 20:30:02
En pääse lohko 9 peliin, eikä muittenkaan hostian ajat sopineet. 23.12 klo 20 jälkeen sopisi, mutta jos ei kukaan hostaa silloin joudun luopumaan paikastani.
Kaikki pelit näyttää olevan ma-ke
Lohko 1 Hosti
Holssi, peli Tiistaina 20.12
4.
jare Aatami
6. Jare
Molemmat samalla nimellä (siis oikea nimi on sama, myös ilmoittautuminen samalla nickillä. Valitettavasti huomasin asian vasta nyt), eli lohkoon 1 vapautuu paikka 4.
Lohko 1 pelipaikkaan 4. jaren tilalle tulee Aatami
Pelaajille:Hostit laittavat piakkoin ilmoitukseensa myös ajankohdan johon mennessä on ilmoittauduttava ja koska viimeistään salasana ja ip lähetetään.
Ellet ole sitä silloin saanut ja ilmoittautumisesi on merkattu niin kysäse lohkosi hostilta suoraan YV:llä.
Mustattehan myös että
tiimitageja ei saa käyttää SM-kisoissa
HUOM!!! HUOM!!! HUOM!!!Edelleen tulee jälki-ilmoittautumisia minulle sähköpostiin,
laittakaa minulle suoraan YV, jossa kerrotte heti
oikean nimen ja peli nickinLaitan sen jälkeen jonoon, mikäli paikkoja vapautuu niin pääsette pelaamaan. Valitettavasti en ehdi jokaiselta kysyä puuttuvia tietoja :)
-heikki-
Nostetaas esiin Hosteille (vain muutama huomannut)
Lainaus Heikin textistä:
Hostit laittavat piakkoin ilmoitukseensa myös ajankohdan johon mennessä on ilmoittauduttava ja koska viimeistään salasana ja ip lähetetään.
Ellet ole sitä silloin saanut ja ilmoittautumisesi on merkattu niin kysäse lohkosi hostilta suoraan YV:llä.
SM-kisat alkavat
Hostit voivat ilmoittaa pelin myös julkisella listalla, mikäli salasana on käytössä. On tullut hiukan kyselyjä jos kaikki pelaajat ei osaa sitä sinne liittää.
Tuolta listasta (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/pp2-suomen-mestaruuskisat-2011/msg385400/#msg385400) voi ottaa pelaajia jos on peruutuksia. Tällä hetkellä siellä ei ole montaa pelaajaa :)
Hosti laittaa tulokset pelin jälkeen näkyviin niin pian kuin se on mahdollista, (protesti aika on 30 min tulosten julkaisusta). Jos teette protestin tuloksista niin siitä ilmoitus minulle ja ko lohkon hostille. Asia pyritään käsittelemään mahdollisimman nopeasti.
Buddyn voi toimittaa suoraan minulle, linkitän sen sitten kaikkien nähtäväksi. (-heikki- (oinasm-55@suomi24.fi)), (jos on käytössä)
Muistakaa pelaajat : tiimitageja ei saa käyttää SM-kisoissa. Asiallinen käytös toki on itsestään selvyys :) Hosti on aina pelin pomo. Reppuun kairaus, pelissä ei pääse normaalisti liian lähelle, jos kuitenkin tapahtuu selvää häirintää, hosti varoittaa siitä, (esim. pelaajan ympärys reiitetään eikä pilkitä)
Jos epäselvää jokin asia niin kannattaa vielä lukaista säännöt (http://www.kalassa.net/keskustelut/verkkopelaaminen-ja-turnaukset/pp2-suomen-mestaruuskisat-2011/msg382495/#msg382495)
Kireitä kaikille kisaan osallistuville
t. -heikki-
PP2 SM-kisat 1 kierros tulokset: Keskiviikon 21.12.2011 pelit
Tummennetut ovat selviytyneet jatkoon
Lohko 2, Hosti
Kasparov
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Kole
| 29 | |
2 | Timpermanni
| 28 | |
3 | MaicK | 17 | |
4 | Ozzman
| 14 | |
5 | Veikko | 13 | |
6 | Kala-Vale | 11 | |
7 | Mist | 11 | |
8 | Rautujässikkä | 10 | |
9 | kok | 9 | |
10 | Salkki | 8 | |
11 | Ville | 7 | |
12 | [ks.com]mikael | 2 | |
13 | HcTornio | 1 | |
14 | JiJa
| 0 | |
15 | Eila | 0 | |
16 | Mrahven | 0 | luovutus |
Soppa (ei saapunut)
Petter (ei saapunut)
pilkkiäijä (Estynyt henkilökohtaisten menojen takia)
Ketturi (lohko vaihtunut)
juuso.h (ei ole kuulunut mitään sitten kisoihin ilmoittautumisen)
Lohko 5, Hosti
Gunman
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Pelekone | 20 | |
2 | Aanrii | 18 | |
3 | kuke | 16 | |
4 | Ylli | 14 | |
5 | Partakala | 14 | |
6 | UISTIN | 11 | (11, 8, 1, 11) |
7 | jalo kala pilkkijä | 11 | (14, 11, 15, 1) |
8 | Läke | 11 | (3, 6, 7, 16) |
9 | Mii911 | 9 | |
10 | JamiDaMan | 9 | |
11 | mikkis | 8 | |
12 | Janzzki | 8 | |
13 | myyrä | 5 | |
14 | Lahnaperse | 4 | |
15 | Vastarannan Kiiski | 1 | |
16 | juide | 1 | |
17 | Litra | 0 | |
Lohko 6, Hosti
Jamppo
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | -Salmo- | 28 | |
2 | mr_asco | 26 | |
3 | LeaTee | 17 | |
4 | Jake88 | 15 | |
5 | Pilkkijä99 | 14 | |
6 | Spikee | 13 | |
7 | Robin est | 10 | |
8 | Jerchw | 10 | |
9 | Eppu | 9 | |
10 | Ruoska | 6 | |
11 | jouni | 4 | |
12 | Jaatinen | 4 | |
13 | Fugu | 3 | |
14 | Elmeri92 | 1 | |
15 | Heli | | ei tullut paikalle |
16 | kallep | | ei tullut paikalle |
Lohko 7, Hosti
Mice73
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | jukkazi | 31 | |
2 | 7anxt | 27 | |
3 | KuKa | 19 | |
4 | Lupu 10 | 16 | (11. 5. 1. 8. ) |
5 | Makkeri | 16 | (9. 4. 6. 2. ) |
6 | SirPaM | 13 | |
7 | Schape | 8 | |
8 | Anakondah Sr | 7 | (8. 15. 10. 3.) |
9 | KiiskiPeke | 7 | (6. 6. 9. 13.) |
10 | Juho Iivari | 6 | |
11 | Eevis | 5 | |
12 | Haavikalle | 3 | |
13 | Tuominen | 2 | |
14 | Antetuska | 0 | |
15 | Keijo | 0 | |
16 | Petter | 0 | |
17 | hujabasa | | ei saapunut |
Lohko 13, Hosti
Jake
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | jtm83 | 32 | |
2 | Klapa | 24 | |
3 | Vileria | 23 | |
4 | Sande | 20 | |
5 | Fransu | 20 | |
6 | Tako | 11 | |
7 | Samppa919 | 10 | |
8 | Exte | 6 | |
9 | Dille | 5 | |
10 | Grizzly | 3 | |
11 | Tuomastt | 3 | |
12 | Inge | 2 | |
13 | Holle | 1 | |
14 | Janek | 0 | |
15 | kalastajanpoika | | (ei paikalla) |
16 | Mikko L | | |
17 | -Orava- | | (ei paikalla) |
18 | Jalmari | | (ei paikalla) |
PP2 SM-kisat 1 kierros tulokset: Tiistain 20.12.2011 pelit
Tummennetut ovat selviytyneet jatkoon
Lohko 1, Hosti
Holssi
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Makarooni | 24 | |
2 | ihis | 22 | |
3 | Pesukarhu | 21 | |
4 | Qkkeli | 17 | |
5 | markku mato | 13 | (hyl., 1, 11, 7) |
6 | jesse k | 13 | (9, 5, 2, 10) |
7 | Kalja-Puikko | 12 | |
8 | Luupää | 11 | |
9 | TukkaTapani | 9 | |
10 | allu98 | 7 | |
11 | Aatami | 5 | |
12 | Kasparov | 4 | |
13 | Shark | 2 | |
14 | hema | 0 | |
Lohko 8, Hosti
Jerchw
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | maxel | 30 | |
2 | Kalapaja | 28 | |
3 | Nurdman | 22 | |
4 | Jamppo | 15 | |
5 | aaps | 14 | (9, 1,5,13) |
6 | Koo | 14 | (4, 13, 6, 4) |
7 | TomKi | 10 | |
8 | buti | 9 | (7, 4, 14,7) |
9 | Jymy | 9 | (5, 8, 11, 5) |
10 | TammaPieni | 5 | |
11 | Termis | 4 | |
12 | masa1 | 0 | |
13 | Kohma-73 | 0 | |
14 | RedRave | 0 | |
Lohko 10, Hosti
7anxt
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | captainstar | 19 | |
2 | Miksu | 18 | |
3 | ile69 | 16 | |
4 | zeipeikei | 15 | |
5 | kale-vaari | 13 | |
6 | -sla- | 12 | (8, 12, 3, 4) |
7 | Mauno | 12 | (6, 7, 12, 3) |
8 | Valas | 10 | (1, 9, 14, 12) |
9 | Kerzi23 | 10 | (2, 13,7,11) |
10 | Hunni | 9 | |
11 | Gunman | 9 | |
12 | Lape | 8 | |
13 | Topi 009 | 5 | |
14 | Pasuripaavo | 4 | |
15 | Kalma | 0 | |
16 | KoiJari | 0 | |
Lohko 12, Hosti
Körmy
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Tepsu | 22 | |
2 | Buddha | 18 | |
3 | Anr | 17 | |
4 | File | 17 | |
5 | {M} | 15 | |
6 | Jokinen | 15 | |
7 | Suvi | 14 | |
8 | TORO | 11 | |
9 | Roskax | 10 | |
10 | Micaz | 10 | |
11 | Valkoinen Valhe | 4 | |
12 | Kalle68 | 4 | |
13 | Kännikala | 3 | |
14 | Speedy Keinonen | 0 | |
15 | Wade | | disq |
16 | Zarpov | | disq |
PP2 SM-kisat 1 kierros tulokset: Maanantain 19.12.2011 pelit
Tummennetut ovat selviytyneet jatkoon
Lohko 3 Hosti
Tepsu
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Unski | 28 | |
2 | Mice73 | 26 | |
3 | Antti Lehtinen | 17
| |
4 | Pullisher | 16 | |
5 | Anacondah Jr | 14 | |
6 | Tornio River | 10 | (9, 5, 2, 10) |
7 | Jankki | 10
| |
8 | Abbore | 9 | |
9 | Eris | 8 | |
10 | Jytky | 7 | |
11 | Teemu | 5 | |
12 | Tuomas | 4 | |
13 | Jaketti | 3 | |
14 | Kaizzu | 1 | |
15 | Ronvei | 1 | |
Lohko 4, Hosti
Jerchw
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Puupää | 26 | |
2 | Holssi | 16 | |
3 | Tuikkuli | 15 | |
4 | Seija | 13 | |
5 | SJ | 12 | (8, 1, 8, 14) |
6 | Pete.72 | 12 | (2, 9, 6, 15) |
7 | AMR | 12 | (3, 10, 11, 3) |
8 | Venus | 10 | |
9 | Jankova | 9 | |
10 | Kottage | 8 | |
11 | Jake | 8 | |
12 | Kylmä Fishy | 8 | |
13 | Ade | 7 | |
14 | joohn | 4 | |
15 | Jesse N | 0 | |
16 | nguyen chamaki | 0 | |
Lohko 9, Hosti
Vastarannan Kiiski
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Jarza | 34 | |
2 | Sami | 21 | |
3 | Jave | 18 | |
4 | hsl-63 | 13 | |
5 | KT | 13 | |
6 | körmy | 13 | |
7 | Tintti | 13 | |
8 | Arska75 | 11 | |
9 | Henri | 10 | |
10 | hauen leuka | 8 | |
11 | mauri | 4 | |
12 | Kala-Erkki | 0 | |
13 | Ketturi | 0 | |
Lohko 11, Hosti
Tuominen
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Esme | 22 | |
2 | Taavi tumpelo | 20 | |
3 | Morripoika | 20 | |
4 | Juze | 20 | |
5 | Pata | 17 | |
6 | Perza | 15 | |
7 | Jugetzu | 14 | |
8 | Ejdi | 14 | |
9 | Herra alijohtaja | 9 | |
10 | Tommi | 4 | |
11 | Forsman | 3 | |
12 | Alizeirmk | 3 | |
13 | Jupsu | 1 | |
14 | Jaz | - | |
Moi
PP2 SM-kisat jatkuvat ensiviikolla, peliaika ti-pe 27-30.12.2011
Lohkoja tulee 7, 6 lohkoon tulee 15 pelaajaa, 1 lohkoon 14 pelaajaa, jatkoon 8 + 2 varapaikoille/ lohko.
Lohkojako, hostit ja vesistöt pyrin saamaan näkyviin kinkkua paistellessa (eli ensi yönä) :)
Tarkempaa tietoa tulee myöhemmin.
Jos huomaatte yllä olevissa kierroksen 1 listoissa virheitä, ilmoitelkaa siitä minulle YV:llä. Kiitos
t. -heikki-
Kierros 2 (peliaika ti 27-pe 30.12.2011. Viimeinen viikko tätä kuluvaa vuotta, toivomus olisi että ainakin 1 peli järjestettäisiin perjantaina)
Tässä on arvotut lohkot/pelaajat ja hostit niihin. Kaikki on taas arvottu. Lohkoissa 14-19 on 15 pelaajaa, lohkossa 20 on 14 pelaajaa. Jatkoon 8 + 2 varapaikkaa/lohko. Jos virheitä, pikainen ilmoitus minulle.
Lohko 14
Hosti Kasparov, vara Mice73, 7anxt
Vesistöt:
Vuontele keskitalvi, keskipäivä, 30 min, kaikki lajit
Linlonlahti syystalvi, keskipäivä, 30 min, kaikki lajit
Hossalaislammet kevättalvi, ilta, 15 min, kaikki lajit kpl
Särkijärvi kevättalvi, aamu, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. Anakondah Sr
2. Läke
3. Nurdman
4. Anacondah Jr
5. Esme
6. markku mato
7. jtm83
8. -Salmo-
9. Spikee
10. Valas
11. buti
12. Exte
13. Ejdi
14. Robin est
15. Partakala
Lohko 15
Hosti Körmy, vara Jake, Tepsu
Vesistöt:
Iso-Söimi keskitalvi, keskipäivä, 30 min, normaali
Koivusaaren matalikko syystalvi, keskipäivä, 30 min, kaikki lajit
Mustalampi kevättalvi, ilta, 15 min, vain ahven kpl
Lehmilampi kevättalvi, aamu, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. Fransu
2. Jugetzu
3. Jave
4. ihis
5. Tornio River
6. Sami
7. 7anxt
8. Jarza
9. Lupu 10
10. {M}
11. Abbore
12. MaicK
13. UISTIN
14. Pete.72
15. Suvi
Lohko 16
Hosti 7anxt, vara Gunman, Jamppo
Vesistöt:
Mäntylahti keskitalvi, keskipäivä, 30 min, kaikki lajit
Jormuanlahti syystalvi, keskipäivä, 30 min, kaikki lajit L2
Savilahti kevättalvi, ilta, 15 min, vain pasuri
Siikakoski kevättalvi, aamu, 15 min, normaali
Pelaajat:
1. TomKi
2. Körmy
3. jesse k
4. Kalapaja
5. Qkkeli
6. Unski
7. Holssi
8. TAKO
9. Ylli
10. Luupää
11. Mauno
12. Buddha
13. Jokinen
14. Pelekone
15. Ozzman
Lohko 17
Hosti Tepsu, vara Holssi, Jerchw
Vesistöt:
Saarijärvi keskitalvi, keskipäivä, 30 min, kaikki lajit L2
Kivijoki syystalvi, keskipäivä, 30 min, kaikki lajit L3
Surrinlampi kevättalvi, ilta, 15 min, kaikki lajit kpl
Pohjalampi kevättalvi, aamu, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. jalo kala pilkkijä
2. Makarooni
3. TORO
4. Mist
5. Pilkkijä99
6. Makkeri
7. Samppa919
8. SJ
9. Venus
10. Sande
11. Antti Lehtinen
12. Morripoika
13. aaps
14. Jamppo
15. Pullisher
Lohko 18
Hosti Holssi, vara Vastarannan Kiiski, Tuominen
Vesistöt:
Haapolahti keskitalvi, keskipäivä, 30 min, kaikki lajit
Siika-Valkeinen syystalvi, keskipäivä, 30 min, kaikki lajit
Telkänlampi kevättalvi, ilta, 15 min, kappalemäärä
Iso-Ruuhijärvi kevättalvi, aamu, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. SirPaM
2. Taavi tumpelo
3. kuke
4. KT
5. Kala-Vale
6. Jankki
7. Miksu
8. Tintti
9. Tepsu
10. jukkazi
11. Timpermanni
12. Mice73
13. Seija
14. Koo
15. Pesukarhu
Lohko 19
Hosti Jerchw, vara Kasparov, Mice73
Vesistöt:
Metsälampi keskitalvi, keskipäivä, 30 min, kaikki lajit
Taivallampi syystalvi, keskipäivä, 30 min, kaikki lajit L1
Niemisjärvet kevättalvi, ilta, 15 min, kaikki lajit kpl
Rautupuro kevättalvi, aamu, 15 min, normaali
Pelaajat:
1. Klapa
2. Vileria
3. Kole
4. Pata
5. maxel
6. Veikko
7. KuKa
8. AMR
9. -sla-
10. Jake88
11. mr_asco
12. Rautujässikkä
13. Tuikkuli
14. File
15. ile69
Lohko 20
Hosti Tuominen, vara Körmy, Jake
Vesistöt:
Lahnalammet keskitalvi, keskipäivä, 30 min, kaikki lajit
Venetjoen tekojärvi syystalvi, keskipäivä, 30 min, kaikki lajit
Haukilahti kevättalvi, ilta, 15 min, kaikki lajit kpl
Korpipuro kevättalvi, aamu, 15 min, normaali
Pelaajat:
1. kale-vaari
2. Anr
3. Perza
4. Juze
5. captainstar
6. Kalja-Puikko
7. LeaTee
8. zeipeikei
9. Schape
10. Aanrii
11. Arska75
12. Puupää
13. Jerchw
14. hsl-63
Lohko 16 varalla ei varmaankaan voi olla holssi, edes toisena.
Pelaa itse samassa lohkossa
Gun
sama lohko 17 missä varalla hostina jamppo ja pelaamassa myös :D
PP2 SM-kisat 2 kierroksen tulokset: Pelattu 27-30.12.2011
Tummennetut ovat selviytyneet jatkoon (3:lle kierrokselle), vihreät varalla.
Seuraavalle kierrokselle tulee 3 lohkoa, 2x19+1x18=56. Pelit pelataan alkuperäisen suunnitelman mukaan viikolla 1, 2-8.1.2012. Hostit arvotaan mahdollisuuksien mukaan vapaina olevista. Lohkojako/vesistöt/hostit tulee tänne 31.12.2011 aikana. Jos huomaat virheen ilmoitathan siitä mahdollisimman pian.
Lohko 14, Hosti
kasparov
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | markku mato | 31 | |
2 | Esme | 17 | |
3 | AMR | 17 | |
4 | -Salmo- | 16 | |
5 | Ejdi | 14 | |
6 | Exte | 12 | |
7 | Läke | 11 | |
8 | Spikee | 11 | |
9 | Nurdman | 8 | |
10 | Anakondah Sr | 8 | |
11 | jtm83 | 6 | |
12 | buti | 5 | |
13 | Robin est | 4 | |
14 | Anakondah Jr | 0 | |
Lohko 15, Hosti
kasparov
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Jake88 | 24 | |
2 | 7anxt | 15 | |
3 | Ihis | 15 | |
4 | Pete 72 | 11 | |
5 | Jugetzu | 11 | |
6 | Pata | 10 | |
7 | Fransu | 9 | |
8 | {M} | 9 | |
9 | Abbore | 9 | |
10 | Partakala | 8 | |
11 | Tornio River | 8 | |
12 | Sami | 8 | |
13 | MaicK | 6 | |
14 | Suvi | 5 | |
15 | Lupu 10 | 4 | |
16 | Jave | 4 | |
17 | Uistin | 4 | |
Lohko 16, Hosti
7anxt
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Körmy | 26 | |
2 | Qkkeli | 21 | |
3 | Ylli | 19 | |
4 | Mauno | 12 | |
5 | Ozzam | 11 | |
6 | Jokinen | 10 | |
7 | jesse k | 10 | |
8 | Pelekone | 9 | |
9 | Kalapaja | 8 | |
10 | Unski | 8 | |
11 | Buddha | 8 | |
12 | TAKO | 6 | |
13 | Luupää | 6 | |
14 | Holssi | 6 | |
15 | TomKi | 1 | |
Lohko 17, Hosti
Tepsu
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Anr | 35 | |
2 | Venus | 23 | |
3 | Sande | 16 | |
4 | Pulisher | 14 | |
5 | SJ | 13 | |
6 | Pilkkijä99 | 13 | |
7 | Makkeri | 11 | |
8 | Aaps | 9 | |
9 | Antti Lehtinen | 8 | |
10 | Samppa919 | 5 | |
11 | Jamppo | 5 | |
12 | Toro | 5 | |
13 | Makarooni | 3 | |
14 | Jalo kala pilkkijä | 0 | |
Lohko 18, Hosti
Holssi
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Taavi Tumpelo | 30 | |
2 | KT | 22 | |
3 | Tepsu | 20 | |
4 | Seija | 18 | |
5 | jukkazi | 16 | |
6 | Kala-Vale | 14 | |
7 | Mice73 | 12 | |
8 | SirPaM | 9 | |
9 | Kuke | 8 | |
10 | Timpermanni | 7 | |
11 | Miksu | 4 | |
12 | Jankki | 0 | |
13 | Koo | 1 | |
14 | Tintti | 0 | |
15 | Pesukarhu | 0 | |
Lohko 19, Hosti
Jerchw
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Vileria | 28 | |
2 | Valas | 22 | |
3 | Klapa | 21 | |
4 | Jarza | 19 | |
5 | Rautujässikkä | 15 | |
6 | Kole | 14 | |
7 | -sla- | 10 | |
8 | Veikko | 9 | |
9 | mr_asco | 8 | |
10 | KuKa | 6 | |
11 | File | 3 | |
12 | maxel | 2 | |
13 | Mist | 2 | |
14 | Ile69 | 1 | |
15 | Tuikkuli | 0 | |
Lohko 20, Hosti
Tuominen
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Aanrii | 29 | |
2 | Hsl-63 | 23 | |
3 | Jerchw | 23 | |
4 | captainstar | 17 | |
5 | Puupää | 16 | |
6 | LeaTee | 15 | |
7 | Morripoika | 11 | |
8 | Schape | 7 | |
9 | Arska75 | 7 | |
10 | Kale-vaari | 5 | |
11 | Juze | 5 | |
12 | Perza | 2 | |
13 | Kalja-puikko | 0 | |
14 | Zeipeikei | 0 | |
Kierros 3 Peliaika 2-8.1 2012 (viikko 1 ma-su). Tältä kierrokselta pääsee jatkoon 9 pelaajaa/lohko, varalle jää sijat 10 ja 11. Kierroksella 4 on 2 lohkoa, 14+13 pelaajaa. Pelataan viikon 2 alussa, jonka jälkeen mahdollisiman pian kierros 5 jossa on 16 pelaajaa, finaaliin pääsee 8-10 pelaajaa. Mahdollista virheistä ilmoitusta heti kun huomaatte, YV:nä. Kiitos
Lohko 21
Hosti Gunman, vara Kasparov, Holssi
Vesistöt:
Haapolahti, syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Venetjoen tekojärvi, kevättalvi, aamu, 30 min, vain ahven, kpl
Mustalampi, keskitalvi, aamu, 15 min, normaali
Hossalaislammet, kevättalvi, ilta, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. Pulisher
2. -sla-
3. Kala-Vale
4. Ozzman
5. Läke
6. Venus
7. Leatee
8. Exte
9. Pata
10. Körmy
11. Kole
12. Taavi Tumpelo
13. Jokinen
14. jesse k
15. ihis
16. Jugetzu
17. Hsl-63
18. Ejdi
19. Sande
Lohko 22
Hosti Lupu 10, vara Tuominen, Jamppo
Vesistöt:
Meri, syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Metsälampi, kevättalvi, aamu, 30 min, vain ahven, kpl
Pieni-Särkinen, keskitalvi, aamu, 15 min, kaikki lajit
Rautupuro, kevättalvi, ilta, 15 min, normaali
Pelaajat:
1. Seija
2. Jerchw
3. Tepsu
4. Aanrii
5. -Salmo-
6. Schape
7. Valas
8. Rautujässikkä
9. SirPaM
10. Morripoika
11. Veikko
12. SJ
13. Jake88
14. 7anxt
15. jukkazi
16. Pete 72
17. Vileria
18. markku mato
19. Anr
Lohko 23
Hosti Vastarannan Kiiski, vara Jake, Gunman
Vesistöt:
Linlonlahti, syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Taivallampi, kevättalvi, aamu, 30 min, vain ahven, kpl L2
Savilahti, keskitalvi, aamu, 15 min, kaikki lajit
Kolmisoppi, kevättalvi, ilta, 15 min, kaikki lajit
Pelaajat:
1. KT
2. Ylli
3. Aaps
4. Mauno
5. {M}
6. Puupää
7. Jarza
8. Pilkkijä99
9. Captainstar
10. Mice73
11. AMR
12. Klapa
13. Makkeri
14. Esme
15. Pelekone
16. Qkkeli
17. Spikee
18. Fransu
Varapelaajat
Varapelaajat on listassa pisteiden mukaisessa järjestyksessä, samalla pistemäärällä olevien järjestys on arvottu. Lohkon ilmoittautumisajan loputtua (väh. 2 tuntia ennen peliä) hostit ottavat tästä listasta täydennystä. 1 alkaen-->.
Myös ennen pelin alkua ilmoittautuneiden ja ei saapuneiden tilalle otetaan pelaajia tästä. Vähintään 2 vapaata varapelaajaa menee myös lohkon peliin ja jos kaikki ilmoittautuneet ei tule paikalle määräaikaan mennessä (5 min ennen pelin alkua), niin varapelaajat saavat pelipaikan.
1. Abbore pelasi lohkossa 21
2. Nurdman
3. mr_asco
4. Antti Lehtinen
5. Kuke
6. Kalapaja
7. Arska75
8. Partakala
9. Unski
10. Anakondah Sr
11. Timpermanni
12. KuKa
13. Kale-vaari
14. Samppa919
PP2 SM-kisat 3 kierroksen tulokset: Pelattu 2-6.1.2012
Tummennetut ovat selviytyneet jatkoon (4:lle kierrokselle), vihreät varalla.
Mahdollisista virheistä ilmoitusta heti kun huomaatte. Kierroksen lohkot/pelaajat ym tulee näkyviin tänään 7.1.2012
Lohko 21, Hosti
Gunman
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Ozzman | 22 | |
2 | PuliSher | 18 | |
3 | Pata | 15 | (1.4.13.16.) |
4 | Kala-Vale | 15 | (8.14.2.3.) |
5 | Körmy | 14 | (6.2.6.-.) |
6 | Läke | 14 | (3.3.7.13.) |
7 | ihis | 13 | |
8 | exte | 11 | |
9 | Jokinen | 10 | |
10 | Taavi Tumpelo | 9 | |
11 | jesse k | 6 | |
12 | Sande | 5 | |
13 | hsl-63 | 4 | |
14 | Venus | 3 | |
15 | Jugetzu | 1 | |
16 | -sla- | 0 | |
17 | Abb0re | 0 | |
18 | LeaTee | 0 | |
Lohko 22, Hosti
Lupu 10
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Anr | 22 | |
2 | Jake88 | 21 | |
3 | Rautujässikkä | 19 | |
4 | -Salmo- | 14 | |
5 | SirPaM | 12 | |
6 | Vileria | 11 | |
7 | Veikko | 10 | |
8 | Seija | 9 | |
9 | makkeri | 7 | (10,11,7,4) |
10 | Pete 72 | 7 | (15,5,19,6 ) |
11 | SJ | 6 | |
12 | markku mato | 5 | |
13 | jukkazi | 5 | |
14 | Tepsu | 4 | |
15 | Morripoika | 4 | |
16 | Schape | 3 | |
17 | Jerchw | 1 | |
18 | Aanrii | 0 | |
19 | Valas | 0 | |
Lohko 23, Hosti
Vastarannan Kiiski
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Puupää | 21 | |
2 | Ylli | 19 | |
3 | AMR | 18 | |
4 | ESME | 17 | |
5 | Qkkeli | 17 | |
6 | 7anxt | 11 | |
7 | Mice73 | 11 | |
8 | Fransu | 10 | |
9 | {M} | 9 | |
10 | Captainstar | 8 | |
11 | Aaps | 6 | |
12 | Pelekone | 6 | |
13 | Mauno | 4 | |
14 | Jarza | 3 | |
15 | Klapa | 0 | |
16 | Spikee | 0 | |
17 | KT | 0 | |
18 | Pilkkijä99 | 0 | |
19 | Ejdi | - | ei pelannut |
Kierros 4 Peliaika 9-13.1 2012 (viikko 2 ma-pe). Tältä kierrokselta pääsee jatkoon 8 pelaajaa/lohko, varalle jää sijat 9 ja 10. Kierroksella 5 on 1 lohko, jossa on 16 pelaajaa. Mahdollista virheistä ilmoitusta heti kun huomaatte, YV:nä. Kiitos
Lohko 24
Hosti Holssi, vara Jake, Jamppo
Vesistöt:
Iso-Söimi, kevättalvi, ilta, 30 min, kappalemäärä
Siika-Valkeinen, syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Särkijärvi, keskitalvi, aamu, 15 min, kaikki lajit
Iso-Ruuhijärvi, kevättalvi, keskipäivä, 15 min, normaali
Pelaajat:
1. Jokinen
2. Qkkeli
3. Kala-Vale
4. Pata
5. Körmy
6. Rautujässikkä
7. PuliSher
8. Puupää
9. Veikko
10. Ozzman
11. Anr
12. ESME
13. SirPaM
14. -Salmo-
Lohko 25
Hosti Jerchw, vara Tepsu, Kasparov
Vesistöt:
Vuontele, kevättalvi, ilta, 30 min, kappalemäärä L1
Koivusaaren matalikko, syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Haukilahti, keskitalvi, aamu, 15 min, kaikki lajit
Korpipuro, kevättalvi, keskipäivä, 15 min, normaali
Pelaajat:
1. Fransu
2. Mice73
3. exte
4. ihis
5. {M}
6. Seija
7. AMR
8. Ylli
9. Jake88
10. Läke
11. 7anxt
12. makkeri
13. Vileria
Varapelaajat
Varapelaajat on listassa pisteiden mukaisessa järjestyksessä, samalla pistemäärällä olevien järjestys on arvottu. Lohkon ilmoittautumisajan loputtua (väh. 2 tuntia ennen peliä) hostit ottavat tästä listasta täydennystä. 1 alkaen-->.
Myös ennen pelin alkua ilmoittautuneiden ja ei saapuneiden tilalle otetaan pelaajia tästä. Vähintään 2 vapaata varapelaajaa menee myös lohkon peliin ja jos kaikki ilmoittautuneet ei tule paikalle määräaikaan mennessä (5 min ennen pelin alkua), niin varapelaajat saavat pelipaikan.
1 Taavi Tumpelo
2 Captainstar
3 Pete 72
4 SJ
5 jesse k
6 Aaps
Hostia semifinaaliin :?
SM- kisat lähenee loppuaan, tämän illan pelin jälkeen jäljellä on 16 pelaajaa. Semifinaali pelataan todennäköisesti lauantaina, josta finaaliin pääsee 10 pelaajaa. Finaali pelataan ensiviikolla (päivä ei vielä ole varma, tod.näk ti-to).
Nyt olis hakusessa hosti semifinaaliin, hostin pitää olla puolueeton, eli hostin tiimin pelaajia ei saa olla semifinaalissa.(gunman hostii semifinaalin, minä voin olla varalla) Jos ei ketään saaha niin minä hostaan pelin lauantaina (14.1). Finaalin hostaan minä tai Mikko. Jos löytyy hosti niin pelin voi pelata muunakin päivänä kuin la, minulle vaan ei käy kun la.
Tarkoitus olisi että PP2 Suomen Mestari olisi selvillä ensiviikon aikana. Kisojen päätyttyä tulee näkyviin myös epävirallinen lista jokaisen pelaajan sijoituksesta pisteinä.
-heikki-
Quote from: -heikki- on January 12, 2012, 08:28:31
Hostia semifinaaliin :?
SM- kisat lähenee loppuaan, tämän illan pelin jälkeen jäljellä on 16 pelaajaa. Semifinaali pelataan todennäköisesti lauantaina, josta finaaliin pääsee 10 pelaajaa. Finaali pelataan ensiviikolla (päivä ei vielä ole varma, tod.näk ti-to).
Tuosta lauantaista vaan. Katselin liigan välieräjoukkueiden pelejä ja kaikilla vielä mukana olevilla joukkueilla on semifinaalin päiväksi sunniteltuna lauantaina peli, joten tuota päivää voisi varmaan miettiä vielä. Esimerkiksi sanomalla että peli pelataan maanantaina (sunnuntaina..tjsp) ei tulisi päällekäisyyksiä liigan kanssa, sillä mukana olevat joukkueet voisivat ohjelmansa sen mukaan. Ei tuo nyt kosketa kuin maksimissaan n.5 pelaajaa, mutta kun jatkossa on enää 16 niin onhan sekin jo suhteessa suuri osa.
Quote from: Anr on January 12, 2012, 15:47:26
Quote from: -heikki- on January 12, 2012, 08:28:31
Hostia semifinaaliin :?
SM- kisat lähenee loppuaan, tämän illan pelin jälkeen jäljellä on 16 pelaajaa. Semifinaali pelataan todennäköisesti lauantaina, josta finaaliin pääsee 10 pelaajaa. Finaali pelataan ensiviikolla (päivä ei vielä ole varma, tod.näk ti-to).
Tuosta lauantaista vaan. Katselin liigan välieräjoukkueiden pelejä ja kaikilla vielä mukana olevilla joukkueilla on semifinaalin päiväksi sunniteltuna lauantaina peli, joten tuota päivää voisi varmaan miettiä vielä. Esimerkiksi sanomalla että peli pelataan maanantaina (sunnuntaina..tjsp) ei tulisi päällekäisyyksiä liigan kanssa, sillä mukana olevat joukkueet voisivat ohjelmansa sen mukaan. Ei tuo nyt kosketa kuin maksimissaan n.5 pelaajaa, mutta kun jatkossa on enää 16 niin onhan sekin jo suhteessa suuri osa.
Näin vähän ajattelinkin, ja sen vuoksi semifinaali pelataan todennäköisesti maanantaina 16.1. klo: 20.00 alkaen
(huomistakin mietin, mutta taitanee olla vähän turhan nopeaan...)
Gun
PP2 SM-kisat 4 kierroksen tulokset: Pelattu 10-12.1.2012
Tummennetut ovat selviytyneet jatkoon (5:lle kierrokselle), vihreät varalla.
Mahdollisista virheistä ilmoitusta heti kun huomaatte.
Lohko 24, Hosti
Holssi
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Pata | 23 | |
2 | Kala-Vale | 22 | |
3 | Mice73 | 18 | |
4 | Puupää | 14 | |
5 | SirPaM | 13 | |
6 | -Salmo- | 12 | (5,12,11,2) |
7 | Veikko | 12 | (8,2,12,7) |
8 | PuliSher | 12 | (12,4,10,3) |
9 | Ozzman | 12 | (7,6,6,5) |
10 | Anr | 10 | |
11 | ESME | 7 | |
12 | Qkkeli | 5 | |
13 | Jokinen | 0 | |
Lohko 25, Hosti
Jerchw
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | Ylli | 25 | |
2 | AMR | 21 | |
3 | Makkeri | 17 | (8, 1, 13, 3) |
4 | Rautujässikkä | 17 | (6, 5, 10, 1) |
5 | exte | 16 | (14, 2, 7, 4) |
6 | ihis | 16 | (3, 4, 4, 13) |
7 | Fransu | 9 | (12, 9, 2, 10) |
8 | Vileria | 9 | (4, 14, 8, 6) |
9 | Seija | 8 | (11, 11, 14, 2) |
10 | Körmy | 8 | (10, 8, 3, 8 ) |
11 | {M} | 8 | (5, 12, 5, 12) |
12 | 7anxt | 2 | |
13 | Jake88 | 2 | |
14 | Läke | 2 | |
Kierros 5 (semifinaali) Peliaika 14-18.1 2012 (viikko 2-3 la-ke). Tältä kierrokselta pääsee finaaliin 10 pelaajaa, varalle jää sijat 11 ja 12. Kierroksella 6, finaalissa on 1 lohko, jossa on 10 pelaajaa. Finaali pelataan pe 20.1.2011. Mahdollista virheistä ilmoitusta heti kun huomaatte, YV:nä. Kiitos
Lohko 26 (semifinaali)
Hosti Gunman, vara -heikki-
Vesistöt:
Lahnalammet, kevättalvi, aamu, 30 min, vain ahven, kpl
Mäntylahti, syystalvi, aamu, 30 min, kaikki lajit
Telkänlampi, kevättalvi, ilta, 15 min, normaali
Siikakoski, keskitalvi, keskipäivä, 15 min, normaali
Pelaajat:
1. Ylli
2. AMR
3. Makkeri
4. Rautujässikkä
5. exte
6. ihis
7. Fransu
8. Vileria
9. Pata
10. Kala-Vale
11. Mice73
12. Puupää
13. SirPaM
14. -Salmo-
15. Veikko
16. PuliSher
Varapelaajat
Varapelaajat on listassa pisteiden mukaisessa järjestyksessä.Lohkon ilmoittautumisajan loputtua (väh. 2 tuntia ennen peliä) hosti ottaa tästä listasta täydennystä. 1 alkaen-->.
Myös ennen pelin alkua ilmoittautuneiden ja ei saapuneiden tilalle otetaan pelaajia tästä. Vähintään 2 vapaata varapelaajaa menee myös lohkon peliin ja jos kaikki ilmoittautuneet ei tule paikalle määräaikaan mennessä (5 min ennen pelin alkua), niin varapelaajat saavat pelipaikan.
1. Ozzman
2. Seija
3. Anr
4. Körmy
Finaalin järviä ei sitten ilmoiteta etukäteen. Jokainen finaalissa pelattava järvi ilmoitetaan mappien välisellä tauolla, ts. pelaajalla on 5min aikaa pohtia strategiaansa ja valita aloitusvälineet järvelle.
Ei tainnut tuplamestaria tulla tänäkään vuonna?
Quote from: Shark on January 17, 2012, 12:06:46
Ei tainnut tuplamestaria tulla tänäkään vuonna?
Makkerillahan on mahdollisuus 2 mestaruuteen ja M voitti viime vuonna tuplan joten kyseenalaistan sanan TÄNÄKÄÄN
Quote from: Mice73 on January 17, 2012, 12:58:14
Quote from: Shark on January 17, 2012, 12:06:46
Ei tainnut tuplamestaria tulla tänäkään vuonna?
Makkerillahan on mahdollisuus 2 mestaruuteen ja M voitti viime vuonna tuplan joten kyseenalaistan sanan TÄNÄKÄÄN
Kyseenalaistan ylläolevan, tuplamestaruudella tarkoitun kaksinkertaista SM-kisojen ykköstä.
PP2 SM-kisat 5 (semifinaali) kierroksen tulokset: Pelattu 16.1.2012
Tummennetut ovat selviytyneet jatkoon (finaaliin), vihreät varalla.
Mahdollisista virheistä ilmoitusta heti kun huomaatte.
Lohko 26 (semifinaali), Hosti
Gunman
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | AMR | 28 | |
2 | Veikko | 16 | |
3 | PuliSher | 15 | |
4 | Makkeri | 14 | |
5 | ihis | 13 | (6, -, -, 1) |
6 | Pata | 13 | (-, -, 2, 5) |
7 | Rautujässikkä | 11 | |
8 | Kala-Vale | 10 | |
9 | Vileria | 9 | (-, -, 3,6) |
10 | Ylli | 9 | (-, 4, 5, -) |
11 | Mice73 | 8 | |
12 | Fransu | 7 | |
13 | Puupää | 5 | |
14 | -Salmo- | 2 | |
15 | SirpaM | 0 | |
16 | exte | 0 | |
PP2 SM-kisojen finaali pelataan perjantaina 20.1.2012 klo 19:30. Hosti aukeaa non 19:00. Ilmoittautumiset YV:llä pe klo 17:00 mennessä. Laitan sitten ip:n ja salasanan. Ilmoittautuneet sinisellä
Kaikille on lähetetty ip ja salasana, laita yv:tä ellet ole niitä saanut
Hosti -heikki-, vara -
Vesistöt: Ensimmäinen ilmoitetaan ~5 min ennen pelin alkua, seuraavat mappien välisen tauon alussa.
Pelaajat:
1. AMR
2. Veikko
3. PuliSher
4. Makkeri
5. Pata
6. ihis
7. Rautujässikkä
8. Kala-Vale
9. Ylli
10. Vileria
Varapelaajat: Myös varapelaajat ilmoittautuu, mikäli varsinainen pelaaja ei ole paikalla 5 min ennen pelin alkua, varapelaaja saa paikan
1. Mice73
2. Fransu
PP2 Suomen Mestaruus finaali 2011-2012
Epävirallinen liveseuranta (http://teamkn.net/SM/finaali2011.html)
Viralliset tulokset tulee pelin päätyttyä
-heikki-
Tasaisin SM-kisa koskaan, mutta alustavasti ONNEA AMR. Pistetarkistus tosin on vielä käynnissä.
PP2 Suomen Mestaruuskisat 2011 Finaali.
Tulokset:
1. 21p. AMR
2. 20p. Veikko (3.1.5.-.)
3. 20p. Pata (5.2.4.7.)
4. 19p. PuliSher (6.-.3.1.)
5. 19p. Makkeri (4.5.6.3.)
6. 17p. Ylli
7. 15p. ihis
8. 10p. Kala-Vale (8.8.-.2.)
9. 10p. Vileria (7.7.7.5.)
10. 9p. Rautujässikkä
New LAN CLIENT competition started: Jormuanlahti. (21.11. 9:20/ 30 min/ Medium / All species / Normal ice) [20.01.2012 19:30]
New teamplay started [PP2 SM-finaali] [20.01.2012 19:30:00]
Competition finished. Results:
1. AMR [FIN] 6137 g
2. ihis [FIN] 5867 g
3. Veikko [FIN] 5735 g
4. Makkeri [FIN] 5238 g
5. Pata [FIN] 5193 g
6. PuliSher [FIN] 4915 g
7. Vileria [FIN] 4634 g
8. Kala-Vale 3937 g
9. Ylli 2798 g
10. Rautujässikkä [FIN] 2323 g
Omat kalat:
AMR:
Ahven Lukumäärä: 31 Yhteispaino: 5581 (Suurin: 440 g)
Kiiski Lukumäärä: 7 Yhteispaino: 148 (Suurin: 31 g)
Kuore Lukumäärä: 3 Yhteispaino: 111 (Suurin: 44 g)
Särki Lukumäärä: 3 Yhteispaino: 229 (Suurin: 100 g)
Seipi Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 28 (Suurin: 28 g)
Salakka Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 40 (Suurin: 40 g)
ihis:
Ahven Lukumäärä: 42 Yhteispaino: 5094 (Suurin: 425 g)
Kiiski Lukumäärä: 7 Yhteispaino: 149 (Suurin: 35 g)
Hauki Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 398 (Suurin: 398 g)
Särki Lukumäärä: 3 Yhteispaino: 226 (Suurin: 84 g)
Veikko:
Ahven Lukumäärä: 51 Yhteispaino: 5672 (Suurin: 363 g)
Kiiski Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 32 (Suurin: 21 g)
Salakka Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 31 (Suurin: 31 g)
Makkeri:
Ahven Lukumäärä: 44 Yhteispaino: 4626 (Suurin: 507 g)
Kiiski Lukumäärä: 16 Yhteispaino: 344 (Suurin: 32 g)
Seipi Lukumäärä: 4 Yhteispaino: 141 (Suurin: 39 g)
Pasuri Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 127 (Suurin: 70 g)
Pata:
Ahven Lukumäärä: 26 Yhteispaino: 4334 (Suurin: 390 g)
Kiiski Lukumäärä: 7 Yhteispaino: 171 (Suurin: 32 g)
Kuore Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 19 (Suurin: 19 g)
Särki Lukumäärä: 13 Yhteispaino: 669 (Suurin: 69 g)
PuliSher:
Ahven Lukumäärä: 45 Yhteispaino: 3481 (Suurin: 207 g)
Siika Lukumäärä: 6 Yhteispaino: 1147 (Suurin: 242 g)
Särki Lukumäärä: 5 Yhteispaino: 287 (Suurin: 66 g)
Vileria:
Ahven Lukumäärä: 48 Yhteispaino: 4126 (Suurin: 372 g)
Särki Lukumäärä: 3 Yhteispaino: 149 (Suurin: 56 g)
Seipi Lukumäärä: 7 Yhteispaino: 248 (Suurin: 49 g)
Salakka Lukumäärä: 3 Yhteispaino: 111 (Suurin: 43 g)
Kala-Vale:
Ahven Lukumäärä: 36 Yhteispaino: 2269 (Suurin: 138 g)
Kiiski Lukumäärä: 5 Yhteispaino: 145 (Suurin: 35 g)
Siika Lukumäärä: 4 Yhteispaino: 1024 (Suurin: 338 g)
Kuore Lukumäärä: 8 Yhteispaino: 272 (Suurin: 41 g)
Särki Lukumäärä: 5 Yhteispaino: 227 (Suurin: 59 g)
Ylli:
Ahven Lukumäärä: 22 Yhteispaino: 2330 (Suurin: 210 g)
Kiiski Lukumäärä: 4 Yhteispaino: 118 (Suurin: 38 g)
Kuore Lukumäärä: 7 Yhteispaino: 247 (Suurin: 41 g)
Seipi Lukumäärä: 3 Yhteispaino: 103 (Suurin: 38 g)
Rautujässikkä:
Ahven Lukumäärä: 26 Yhteispaino: 2232 (Suurin: 210 g)
Kiiski Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 31 (Suurin: 16 g)
Särki Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 60 (Suurin: 60 g)
Mikko:
-heikki-:
Isoin kala:
Makkeri Ahven 507 g
New LAN CLIENT competition started: Vuontele. (17.3. 9:20/ 30 min/ Medium / Only perch / Normal ice) [20.01.2012 20:08]
New LAN CLIENT competition started: Vuontele. (17.3. 12:10/ 30 min/ Medium / Only perch / Normal ice) [20.01.2012 20:09]
Competition finished. Results:
1. Veikko [FIN] 6329 g
2. Pata [FIN] 3936 g
3. Rautujässikkä [FIN] 3461 g
4. ihis [FIN] 3292 g
5. Makkeri [FIN] 3270 g
6. Ylli 3101 g
7. Vileria [FIN] 2972 g
8. Kala-Vale 2850 g
9. AMR [FIN] 1349 g
10. PuliSher [FIN] 1239 g
Omat kalat:
Veikko:
Ahven Lukumäärä: 72 Yhteispaino: 6329 (Suurin: 174 g)
Särki Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 38 (Suurin: 38 g)
Pasuri Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 425 (Suurin: 260 g)
Säyne Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 554 (Suurin: 554 g)
Pata:
Ahven Lukumäärä: 21 Yhteispaino: 3936 (Suurin: 518 g)
Särki Lukumäärä: 3 Yhteispaino: 165 (Suurin: 76 g)
Rautujässikkä:
Ahven Lukumäärä: 25 Yhteispaino: 3461 (Suurin: 247 g)
Kiiski Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 34 (Suurin: 18 g)
Hauki Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 634 (Suurin: 634 g)
Särki Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 92 (Suurin: 60 g)
Pasuri Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 279 (Suurin: 186 g)
ihis:
Ahven Lukumäärä: 30 Yhteispaino: 3292 (Suurin: 513 g)
Kiiski Lukumäärä: 8 Yhteispaino: 223 (Suurin: 42 g)
Särki Lukumäärä: 5 Yhteispaino: 318 (Suurin: 80 g)
Pasuri Lukumäärä: 5 Yhteispaino: 831 (Suurin: 276 g)
Sorva Lukumäärä: 4 Yhteispaino: 421 (Suurin: 171 g)
Makkeri:
Ahven Lukumäärä: 26 Yhteispaino: 3270 (Suurin: 351 g)
Kiiski Lukumäärä: 5 Yhteispaino: 173 (Suurin: 46 g)
Särki Lukumäärä: 22 Yhteispaino: 1572 (Suurin: 132 g)
Pasuri Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 201 (Suurin: 201 g)
Salakka Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 43 (Suurin: 23 g)
Ylli:
Ahven Lukumäärä: 19 Yhteispaino: 3101 (Suurin: 495 g)
Siika Lukumäärä: 7 Yhteispaino: 2157 (Suurin: 502 g)
Särki Lukumäärä: 16 Yhteispaino: 858 (Suurin: 83 g)
Salakka Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 46 (Suurin: 25 g)
Vileria:
Ahven Lukumäärä: 32 Yhteispaino: 2972 (Suurin: 184 g)
Kiiski Lukumäärä: 14 Yhteispaino: 399 (Suurin: 44 g)
Kuha Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 728 (Suurin: 728 g)
Särki Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 130 (Suurin: 75 g)
Pasuri Lukumäärä: 5 Yhteispaino: 797 (Suurin: 265 g)
Sulkava Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 95 (Suurin: 95 g)
Sorva Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 265 (Suurin: 159 g)
Kala-Vale:
Ahven Lukumäärä: 27 Yhteispaino: 2850 (Suurin: 195 g)
Kiiski Lukumäärä: 6 Yhteispaino: 222 (Suurin: 58 g)
Siika Lukumäärä: 4 Yhteispaino: 1052 (Suurin: 381 g)
Särki Lukumäärä: 3 Yhteispaino: 192 (Suurin: 86 g)
Säyne Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 510 (Suurin: 510 g)
AMR:
Ahven Lukumäärä: 13 Yhteispaino: 1349 (Suurin: 155 g)
Kiiski Lukumäärä: 7 Yhteispaino: 174 (Suurin: 31 g)
Särki Lukumäärä: 11 Yhteispaino: 690 (Suurin: 130 g)
Pasuri Lukumäärä: 8 Yhteispaino: 1489 (Suurin: 220 g)
PuliSher:
Ahven Lukumäärä: 14 Yhteispaino: 1239 (Suurin: 150 g)
Kiiski Lukumäärä: 5 Yhteispaino: 156 (Suurin: 41 g)
Särki Lukumäärä: 5 Yhteispaino: 354 (Suurin: 100 g)
Pasuri Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 201 (Suurin: 201 g)
Sorva Lukumäärä: 4 Yhteispaino: 478 (Suurin: 148 g)
Mikko:
-heikki-:
Isoin kala:
Pata Ahven 518 g
New LAN CLIENT competition started: Haapolahti. (19.1. 9:20/ 15 min/ Medium / Normal / Normal ice) [20.01.2012 20:46]
Competition finished. Results:
1. AMR [FIN] 3104 g
2. Ylli 2979 g
3. PuliSher [FIN] 2925 g
4. Pata [FIN] 2447 g
5. Veikko [FIN] 2346 g
6. Makkeri [FIN] 2235 g
7. Vileria [FIN] 1821 g
8. ihis [FIN] 1784 g
9. Kala-Vale 1321 g
10. Rautujässikkä [FIN] 438 g
Omat kalat:
AMR:
Ahven Lukumäärä: 22 Yhteispaino: 2387 (Suurin: 373 g)
Kiiski Lukumäärä: 3 Yhteispaino: 44 (Suurin: 17 g)
Lahna Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 717 (Suurin: 717 g)
Ylli:
Ahven Lukumäärä: 26 Yhteispaino: 2499 (Suurin: 374 g)
Kiiski Lukumäärä: 4 Yhteispaino: 50 (Suurin: 17 g)
Kuha Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 417 (Suurin: 417 g)
Särki Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 63 (Suurin: 32 g)
PuliSher:
Ahven Lukumäärä: 12 Yhteispaino: 2478 (Suurin: 371 g)
Kiiski Lukumäärä: 10 Yhteispaino: 183 (Suurin: 25 g)
Särki Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 31 (Suurin: 31 g)
Seipi Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 49 (Suurin: 35 g)
Sulkava Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 293 (Suurin: 182 g)
Sorva Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 74 (Suurin: 74 g)
Pata:
Ahven Lukumäärä: 6 Yhteispaino: 1490 (Suurin: 363 g)
Kiiski Lukumäärä: 3 Yhteispaino: 66 (Suurin: 24 g)
Pasuri Lukumäärä: 8 Yhteispaino: 957 (Suurin: 204 g)
Veikko:
Ahven Lukumäärä: 8 Yhteispaino: 1778 (Suurin: 362 g)
Kiiski Lukumäärä: 3 Yhteispaino: 69 (Suurin: 27 g)
Seipi Lukumäärä: 4 Yhteispaino: 141 (Suurin: 39 g)
Sulkava Lukumäärä: 4 Yhteispaino: 427 (Suurin: 115 g)
Makkeri:
Ahven Lukumäärä: 20 Yhteispaino: 2168 (Suurin: 409 g)
Sorva Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 67 (Suurin: 67 g)
Vileria:
Kiiski Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 39 (Suurin: 20 g)
Lahna Lukumäärä: 3 Yhteispaino: 585 (Suurin: 280 g)
Pasuri Lukumäärä: 3 Yhteispaino: 275 (Suurin: 160 g)
Sulkava Lukumäärä: 8 Yhteispaino: 961 (Suurin: 141 g)
ihis:
Ahven Lukumäärä: 16 Yhteispaino: 1273 (Suurin: 366 g)
Kiiski Lukumäärä: 3 Yhteispaino: 55 (Suurin: 23 g)
Särki Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 68 (Suurin: 36 g)
Pasuri Lukumäärä: 5 Yhteispaino: 443 (Suurin: 204 g)
Kala-Vale:
Ahven Lukumäärä: 7 Yhteispaino: 981 (Suurin: 262 g)
Kiiski Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 26 (Suurin: 26 g)
Särki Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 30 (Suurin: 30 g)
Pasuri Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 310 (Suurin: 168 g)
Rautujässikkä:
Särki Lukumäärä: 4 Yhteispaino: 107 (Suurin: 38 g)
Pasuri Lukumäärä: 6 Yhteispaino: 331 (Suurin: 79 g)
Mikko:
-heikki-:
Isoin kala:
AMR Lahna 717 g
New LAN CLIENT competition started: Pohjalampi. (14.3. 14:20/ 15 min/ Medium / All species / Normal ice) [20.01.2012 21:08]
Competition finished. Results:
1. PuliSher [FIN] 2276 g
2. Kala-Vale 1618 g
3. Makkeri [FIN] 1606 g
4. Ylli 1177 g
5. Vileria [FIN] 819 g
6. Rautujässikkä [FIN] 682 g
7. Pata [FIN] 641 g
8. ihis [FIN] 454 g
9. Veikko [FIN] 235 g
10. AMR [FIN] 57 g
Omat kalat:
PuliSher:
Ahven Lukumäärä: 25 Yhteispaino: 1787 (Suurin: 154 g)
Kiiski Lukumäärä: 5 Yhteispaino: 115 (Suurin: 28 g)
Särki Lukumäärä: 9 Yhteispaino: 374 (Suurin: 50 g)
Kala-Vale:
Ahven Lukumäärä: 15 Yhteispaino: 1326 (Suurin: 102 g)
Kiiski Lukumäärä: 14 Yhteispaino: 292 (Suurin: 29 g)
Makkeri:
Ahven Lukumäärä: 10 Yhteispaino: 1606 (Suurin: 332 g)
Ylli:
Ahven Lukumäärä: 9 Yhteispaino: 1150 (Suurin: 500 g)
Kiiski Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 27 (Suurin: 27 g)
Vileria:
Ahven Lukumäärä: 10 Yhteispaino: 774 (Suurin: 91 g)
Kiiski Lukumäärä: 3 Yhteispaino: 45 (Suurin: 19 g)
Rautujässikkä:
Ahven Lukumäärä: 9 Yhteispaino: 585 (Suurin: 273 g)
Kiiski Lukumäärä: 6 Yhteispaino: 97 (Suurin: 26 g)
Pata:
Ahven Lukumäärä: 6 Yhteispaino: 505 (Suurin: 105 g)
Särki Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 136 (Suurin: 136 g)
ihis:
Särki Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 454 (Suurin: 297 g)
Veikko:
Ahven Lukumäärä: 5 Yhteispaino: 201 (Suurin: 56 g)
Kiiski Lukumäärä: 2 Yhteispaino: 34 (Suurin: 17 g)
AMR:
Ahven Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 33 (Suurin: 33 g)
Kiiski Lukumäärä: 1 Yhteispaino: 24 (Suurin: 24 g)
Mikko:
-heikki-:
Isoin kala:
Ylli Ahven 500 g
GAME EXIT. Play time: 198 min. Total competitions: 7 [20.01.2012 21:30]
Teamplay ended [PP2 SM-finaali] [20.01.2012 21:23:00]
Rotesteja ei tullut, joten nämä ovat pätevät tulokset!
http://www.elisanet.fi/perhoskeraajainseura/PP2forum/PP2%20SM-finaali.html
Isoin ahven:
1. 518g Pata
2. 507g Makkeri
3. 500g Ylli
PP2 SM-kisat 2011-2012 finaalin tulokset: Pelattu 20.1.2012
Kilpailu oli tasainen loppuun saakka.
Onnittelut AMR hienosta voitosta :)
Onnittelut myös Veikolle hopeasta ja Padalle pronssista :) Tulokset ovat lopulliset, ei ole tullut protesteja.
Finaali , Hosti
-heikki-
Sijoitus | Pelaaja | Pisteet | huom! |
1 | AMR | 21 | |
2 | Veikko | 20 | (3.1.5.-.) |
3 | Pata | 20 | (5.2.4.7.) + Suurin ahven palkinto 518g |
4 | PuliSher | 19 | (6.-.3.1.) |
5 | Makkeri | 19 | (4.5.6.3.) |
6 | Ylli | 17 | |
7 | ihis | 15 | |
8 | Kala-Vale | 10 | (8.8.-.2.) |
9 | Vileria | 10 | (7.7.7.5.) |
10 | Rautujässikkä | 9 | |
Yhteenveto PP2 SM-kisoista 2011-2012Kisoihin ilmoittautui 230 pelaajaa, (jälki-ilmoittautuneet mukaanlukien). ~ 6,1% naisia (14) . Ensimmäiselle kierrokselle (pelattiin ma 19.12.2011-ke 21.12.2011, 13 lohkossa) osallistui 193 pelaajaa ~84% ilmoittautuneista. Toiselle kierrokselle selvityi 104 pelaajaa, ( ~ 53,5%, naisia ~ 7,7%) pelattiin (27-30.12.2011, 7 lohkoa). Kolmannelle kierrokselle selviytyi 56 pelaajaa, (~ 53%, naisia ~8,9%). Kolmas kierros pelattiin 2-6.1.2012, 3 lohkoa.
Neljännelle kierrokselle selviytyi 27 pelaajaa, ( ~ 48%, ~ 7,4% naisia), pelattiin 11-12.1.2011. Viidennelle kierrokselle (semifinaaliin) selviytyi 16 pelaajaa ( ~59%, naisia 3,7% ), pelattiin 16.1.2011. Finaaliin pääsi 10 pelaajaa, (62,5%), finaali pelattiin 20.1.2011.
Vesistöt arvottiin, pelimuotoina ja -aikoina käytettiin mahdollisimman monipuolista skaalaa, (oli syksyä. talvea, kevättä, aamua, päivää ja iltaa). Joku erikoispelimuoto oli myös jokaisesssa lohkossa. Lohkojen hostit arvottiin (kierrokset 1-4).
Kiitokset pelaajille, hosteille sekä myös pelin tekijöille jotka mahdollistivat kyseisen kisan järjestämisen. (ilman peliä, pelaajia tai hosteja ei kisoja olisi) :) Iso
KIITOS kisaan palkintoja lahjoittaneille, palkinnothan tekevät kisasta mielenkiintoisen. Asetetaan jo tavoite seuraaville kisoille väh. 300 pelaajaa....
t. -heikki-
ps. huomenissa tulee vielä epävirallinen lista kaikkien pelaajien pisteistä.
Iso kiitos tähän väliin Heikille, joka helpotti minun työtä merkittävästi. Kiitos.
Onnittelut, AMR!
Hienosti vedetty läpi turneen...
GRT!
Kiitoksia paljon!
onnittelut AMR:lle!!!
GRT AMR ja koko muu finaali poppoo!
onnee AMR!!
PP2 SM- kisat 2011-2012 pisteinä
Linkki (http://teamkn.net/index.php/19-tkn/99-pp2-sm-kisat-pisteina) taulukkoon jossa on näkyvillä pelaajien saavuttamat yhteispisteet. Taulukko on epävirallinen, siitä kuitenkin jokainen näkee mihin saakka pääsi.
Taulukko on linkitetty epävirallisuuden vuoksi. (toki helpompi oli tuonne tehdäkkin)
-heikki-
Onnittelut AMR!!
Ja suuret kiitokset Heikille, hienosti hoidettu turnauksen läpivienti.