Kalassa.net keskustelut

Kalastuslajit => Vetouistelu => Topic started by: Spotti on July 01, 2003, 15:54:11

Title: Stormin Thunder Stick
Post by: Spotti on July 01, 2003, 15:54:11
Ajattelin ostaa noita Stormin Thunder Stick vaappuja vähän enemmän pakkiini, kun halvalla näyttää saavan... mitkä värit sopivat parhaiten hauen ja kuhan uisteluun? Mikä koko on paras? Uistelen suhteellisen kirkasvetisellä järvellä... Kummoisia kokemuksia teillä on noista "Ukkostikuista"? Onko tullut hyvin kalaa? Haukut Kehut?

Tuolla on värit: http://www.stormlures.com/products/lures/thunder_stick.html#thunderstick (http://www.stormlures.com/products/lures/thunder_stick.html#thunderstick)
Title: Re:Stormin Thunder Stick
Post by: KatchU on July 01, 2003, 21:29:16
juu, musta ne on ainakin tosi hyviä. mulla on yks thunderstick(ukkostikku) ja thundercrank. molemmat pyytää kuin pienet eläimet. kannattaa ostaa jos kalaa haluaa. juuri tänään multa karkas iso kala(en nähny kunnol) uistimeni kanssa ja se uistin oli thundercrank. serkulla on thunder ja se saa sillä joka kerta jotain
Title: Re:Stormin Thunder Stick
Post by: Tammukka on July 01, 2003, 22:25:50
Minulla on toiminu värit 270-Walleye ja 274-Metallic Bleeding Gold.
Title: Re:Stormin Thunder Stick
Post by: Reaper on July 04, 2003, 12:20:23
Toi 267-Threadfin Shad on hyvä ainakin näillä vesillä.
Title: Re:Stormin Thunder Stick
Post by: lippa_mies on July 15, 2003, 00:47:38
ite oon saanu 340 ja 344 väreillä ihan kiitettävästi kuhaa, mutta ne on ollu deep thunder stickejä...
Title: Re:Stormin Thunder Stick
Post by: Kalojen kauhu on July 17, 2003, 20:53:59
Itellä on yksi thundersticki väriltään 374. Hankin sen viikko sitten. On sillä jo 2 haukea saatu. Vaikuttaa olevan ihan hyvä kapine.  :)