Minulla on visionin valmis peruke mutta nyt alkaa olla ohut kohta lopussa ja mietin miten saisin siihen helpoiten jatkoa. Eli ostanko jotain normaalia ohutta siimaa ja sitten vain liitän sen siihen jatkoksi? Minkälaista paksuutta suosittelette kun harjus, taimen ja kirjolohi ois kohteena?? Mites toi siima pitääkö se olla monoa vai jotain punottua ihme siimaa?
muistathan aina liittää perukkeeseen siimapätkän? ostat vaikka 0,25mm kärjellä olevan perukkeen ja liität siihen vaikka 0,21mm siiman. kannattaa käyttää monoa.
Vai ois siihen jo pitäny liittää siimaa :( No pistäs siihen nyt jatkoa..Toi 0,21mm tuntuu kohtuu paksulta että taidan laittaa 0,18mm. Ajattelin laittaa toisen perhon siihen runko siimaan niin minkä pitunen tämän ulkonevan siiman tulisi olla?
Siis se tapsi? semmosen 10-20 cm
oolrait! Nyt vain litkaa uittaa ja kuulapäitä kirjolle tarjoamaan ;)