En ole varma onko tämä oikea alue tälläiselle, mutta modet voi korjata jos haluavat.
Ongelma olisi sellainen, että hankaimen alaosaa ei saa kiinnitettyä kuin kahdella ruuvilla veneeseen, koska veneen reuna on hieman huonon muotoinen. Epäilen kuitenkin, että mahtaakohan kaksi ohutta pulttia pitää sen hyvin kiinni. Kysymys kuuluukin, että voiko kiinnitystä vahvistaa esim. Super Epoxilla tms.?
Alaosa on kuitenkin aika kovassa rasitteessa soutaessa ja ikävä olisi jos kesken kalastusreissun lähtisivät irti.
Kyse on siis tälläisestä osasta ->
(https://kalassa.net/keskustelut/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.kolumbus.fi%2Fem-sellers%2F122_125.jpg&hash=b8d486e358563c0a70ef16cbd796a6ee70c209ea)
http://www.kolumbus.fi/em-sellers/122_125.jpg
Kiitos jos osaatte auttaa.
voihan sitä liimaa laittaa mutta ei välttämättä pidä.
Sikaflex saattaisi olla pätevä täyteaine. Olikohan Fx 11
Lasikuituveneessä myös lasikuitumatto ja hartsikerroksia riittävästi.
Lasikuitupakkeli.
Muovipakkeli saattaisi myös menetellä.
Super Epoxi jos ei tarvita kovin paksua kerrosta. Samoin kemiallinen metalli.
Lisäksi ruuvit tai isot alumiinipopniitit.
Soudellen kesään
Mulla tippu melkein samanlainen hankain viime vuonna järveen, kun oltiin aika kovalla tuulella selkäämässä muikkuverkkoja.Oli ollut vene käytös jo kaks viikkoa.En tiedä kuinka tuon saisi kiinnitettyä hyvin, mutta me pistettiin se meidän oma popniiteillä kiinni ja popniittejä tukemaan lasikuitua.