Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Gere

#1
Itä-Suomi / Vs: Savonlinnan viehekalastusalue
April 25, 2011, 11:42:55
Tuhannet kiitokset kaikille apua tarjonneille! :)
#2
Itä-Suomi / Vs: Savonlinnan viehekalastusalue
April 25, 2011, 00:14:15
Joo aika vähissä oli vesi, piti tänään käydä tarkastamassa. Kiitokset kaikille vinkkejä antaneille! Mites tuo länsipuoli siitä tiestä, ainakin mun kartassa lupa-alueen raja kulkee siinä tiessä? Minkälaisen luvan tarvii vai onko joku mökkiläisten osuuskunta? Siellä lännen puolella kävi nimittäin auringonlaskun aikaan kamala polske.  :-D
#3
Quote from: Miksu the kalamies on April 20, 2011, 18:49:09

Toivottavasti hinta alenis kesään 25€ niin vois harkita ostamista.

Tänään SLN Prismassa oli hyllyssä, hinta 24,95e. Pienin koko tais olla 0,15mm, mut osa on kuulemma vielä varastossa että sieltä varmaan löytyy ohuempaakin.
#4
Itellä etujarrullinen 1000FA, ei toistaiseksi valittamista. Pehmeä kelaus mielestäni.
#5
Itä-Suomi / Savonlinnan viehekalastusalue
April 20, 2011, 23:28:54
Osaisko joku otsikon vesillä pyörivä valottaa tätä uus-savolaisen ongelmaa? Mihin päin lupa-aluetta kannattaisi lähtä katselemaan kalapaikkoja? Ongelmana on veneen puute, joka rajaa vaihtoehtoja jo melko paljon.. Eli siis rantapaikkoja hakusessa, ja tietenkin ois aina plussaa jos ei ihan metrin välein ois jonku mökin pihassa.  :-D Ei ole tarkoitus nyt kenenkään kalapaikkoja tiedustella, mutta vähän sellaista suuntaa antavaa tietoa tarvis. Ihan heittokalastus ja jigihommia ois suunnitelmissa, ei oo este vaikka vähän joutuis tarpomaanki. Mites esim. tuo Tiheäsaari - Loikansaari suunta, onko kokemuksia?

Kiitoksia jos joku vaivautuu vastaamaan! :)
#6
Quote from: Jessesukka on April 19, 2011, 17:32:26
Tuo Sufix 832 -monikuitusiima on ruennut kiinnostamaan. Milloinkahan rupeisi ilmestymään kauppojen hyllyille tänne Savon maille? Mainostaavat tuolla Normarkin sivuilla tätä siimaa ''maailman parhaaksi siimaksi''. Tiedä sitten :?

Turusen Verkkoliikkeellä Slinnassa oli hyllyssä, hinta oli n. 29€.. Ei ollut vielä kukaan ostanut ku edellisenä päivänä oli tullu, jätin itsekki väliin toistaseksi..