Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - IP

#1
Kaikkea kalastuksesta / Reppalautta eli packgraft
January 23, 2016, 17:09:28
Onko kellään kokemusta reppulautasta pohjoisruotsin tai norjan kalastusreissuilla.
#2
osa paikoista on tuttua, harri on aika varmaa saalista, rautua, taimentakin löytyy. Käy katsomassa mm. Ruonion sivuilta kuvia ja juttuja. Heinäkuu voi olla hyvää aikaa. Kuivalla kaudella joet ovat vähävetisiä, jolloin kalastus voi olla onnenkauppaa, pientä.
#3
Lappi / Vs: torniojoen harrit
June 27, 2007, 17:02:30
Torniojoen harrit kiinnostaisi, en ole ennen joella käynyt. Varmaan harria on joka koskessa?, mitenkä luvat nykyään. Oulusta päin oltaisiin tulossa.
#4
Lappi / Vs: Pilkintä Posiolla?
April 04, 2006, 21:46:40
Kyllä Posiolta pilkkivesiä läytää ja kalaakin on, kun vain tietää mistä kokeilee, ei kyllä saa kalaa jos ei kokeile. Kitkalta Posion ja Kuusamon rajalta Kuusamon puolella Kivilahden kylän alueella on hyviä pilkki paikkoja, ahven on kylläkin pienehköä, mutta harri ja siikakin voi sattua kohdalle.