1
Kaikkea kalastuksesta / Vs: Avovesikausi avattu?
« on: April 06, 2012, 18:08:31 »
Mahtusko joskus espooseen matkaan ongelle?
This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.
Ei ole varmaan 5-10n vuoteen istutettu kirjoa enää.Lopetettiin kun vesi jäätyy talvisin pohjaan asti ja tuli kalakuolemia.Jotain sinnikkäitä ahvenia ja särkiä saattaa joenpuolelta pulikoida sen verkon läpi.
Tiedätkö kuinka syvää siellä on? Oletko saannut sieltä mitään ja oletko nähnyt toisia saavan mitään sieltä?
Joskus vuosia sitten (varmaan se 10 v sitten) tuolta Kirkkolammelta kirjoja narrattiin ja niitä yleensä ainakin yksi tulikin. Nykyään en ole kuullut kenenkään käyneen tuolla ja aika harvoin siellä kalastajia näkyykään. Joten eiköhän se kannata haudata haaveet tuosta lammesta.
No, noilla hinnoilla ei ole mikään kovin huono ostos. Ja ei noihin nyt jäällä varmaan hirveesti tikkuja tule, mutta esim. koukkuja varmaan voikin tulla.
Käytätkö siis reikäisiä lämpösaappaita metsässä? Ja safarit on varmaankin keveydestä päätellen tarkoitettu liikkuvalle pilkkijälle.
Ootko tosissas että varpaat palelee, vaikea uskoa. Oliko ees sukkia välissä?
kahet villasukat