Pilkkiverkko Pro etsii pelaajia.Sojottaako pilkkivapasi muistakin, kun kalassa.netin spämmisivustojen takia? Kaipaatko uutta virikettä ensi kauteen, siis pilkkikauteen?
Pipot etsivät joukkoonsa muutamaa vahvistusta!
Pipot on rento ja rempseä, mutta menestystä tavoitteleva tiimi, joka järjestelee toimintaa sekä yhteisön, että oman joukkueen kesken myös tulevalla kaudella.
Pipoille kotimainen liiga on tärkeä. Pelipäivän pysyessä ennallaan sunnuntai illassa klo. 20.00, olisi suotavaa, jos pystyt useimpina syys- ja talvi-iltoina ainakin tämän hetken järjestämään peliaikaa.
Sinun ei todellakaan tarvitse olla kaiken kokenut karpaasi. Jonkinlainen pelikäsitys on hyvä olla, tärkeimpänä ymmärrys, että tulosta tehdään joukkueena, ei yksilönä.
Laitetaan yhteispeli syksyn aikana kuntoon rennolla meiningillä ja matkataan yhdessä kohti kirkkaampia saavutuksia!

Yhteydenotot Morripojalle täällä yksityisviestillä tai vaihtoehtoisesti mitä vain reittiä pitkin, josta arvelee yhteyden saavan.
-Pilkkiverkko Pro kapteenit Morripoika & Anr