Haukivapa

Started by Petri, September 16, 2003, 18:33:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Petri

Suositelkaas hauki vapaa sais olla mieleellään alle 250 egee maksava 8# luokan vapa. Mitä mieltä ootte visionin 3-zone SW vavasta onko kellään kyseistä vapaa ? kokemuksia ? voisitte samalla suositella kelaa alle 100 egee. Sopisko 3-zone ?
Ratkaisu löytyy vastauksesta.

PatilZ

Suosittelisin myös käytetyn vavan harkintaa.

http://www.perhokalastaja.com/ppkzine/bazaar/sell.shtml

Tuolla myynnissä parikin saltteria. Toinen #7 3Zone ja toinen Loopin Greeni. Vaikka kaiffarit ovatkin kauppaamassa vapojaan, rohkeasti sähköpostilla kysymys kokemuksista. Jos todellakin olisin ostamassa tällä hetkellä vapaa, kallistuisin greenline SW vapaan, koska - kaikista takuista huolimatta - kärjen katkeaminen tarkoittaa sitä, että vavalla heittely loppuu siihen. Ellei ole jo valmiina varakärkeä. Green on muutenkin tykki.


ps. Kävin tuossa viime viikolla Jyväskylässä ja muistaakseni Perhokolmiossa oli myös myynnissä käytetty Loopin Green SW. Lisäksi muutama viikko sitten oli Sportia Pekassa (Tre) myös reilussa alennuksessa muutama Loopin saltti (muistaakseni green).