Kalassa.net Herran vuonna 2020

Started by JazzSinatra, January 11, 2020, 20:11:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

JazzSinatra

Moro,

Mikä on kalassa.netin nykytila? Vieläkö kävijöitä riittää? Googlelta tuli minulle ilmoitus, että eräs käyttämäni salasana oli vuotanut nettiin ja ehdotti vaihtamaan salasanat niiltä alustoilta, joissa olin käyttänyt kyseistä salasanaa. Siitä päädyinkin tänne foorumeille, jonne olen nähtävästi viimeksi kirjoitellut vuonna 2007. Pikkasen kyllä harmittaa, kun asun nykyään alueella, jossa ei isoja vesistöjä ole lähellä, niin kalastaminen jäänyt kerran kesässä mökillä tasolle.

Mikko_-Procyon-

Kovin on hiljentynyt parhaista vuosista.. ja foorumi on rikki pahasti, uusia käyttäjiä ei voi käytännössä rekisteröidä kuin käsin (ts. ei tapahdu ). Jos salasana pitäisi vaihtaa, se pitäisi ylläpidon tehdä myös manuaalisesti. Liekkö sen vaivan väärti tällä sivustolla.
Henri Poincare: "Tiede on faktoja; aivan kuten talot tehdään kivistä on tiede tehty faktoista; mutta kivikasa ei ole talo eikä kokoelma faktoja ole välttämättä tiedettä."

http://kalassa.net/mikkoprocyon/

Pete

Moro Mikko pitkästä pitkästä aikaa !
Vieläkö vaapunteko onnistuu ?

Mikko_-Procyon-

Kyllä se varmaan onnistuisi, mutta on ollut vähän vaisua tuotantoa viime vuosina. Maalit ovat päässeet kuivahtamaan ja liuottimia ei juuri ole. Touhu alkaisi herättelemällä litkut henkiin ja sen jälkeen pitäisi kehitellä pölyttömän maalaustilat. Asumus on vaihtunut tässä välissä ja edellisenkaltaisia tiloja ei ole.
Henri Poincare: "Tiede on faktoja; aivan kuten talot tehdään kivistä on tiede tehty faktoista; mutta kivikasa ei ole talo eikä kokoelma faktoja ole välttämättä tiedettä."

http://kalassa.net/mikkoprocyon/