Kaikkea kalastuksesta! Perustettu 1999

Abu Cardinal 300 -sarja?

Started by Anonymous, September 04, 2005, 14:31:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Anonymous

Hei  :)

Kysyisin jos jollain olisi kokemuksia Abu Garcia Cardinal 300 sarjan keloista?

Löysin kyseisen avokelan Citymarketista, tarjouksessa muistaakseni n. 30.00 €:a, ja mietin kannattaako siihen sijoittaa?  8)

Kertokaa kokemuksia jos on  :D

Anonymous

Tutkittuani hetken Abun vuoden 2005 esitettä löysin sieltä myös toisen vaihtoehdon; Cardinal 100 -sarja.

Onko tästä kokemuksia?  

Myös muita vaihtoehtoja voi tarjota, kunhan on edullinen ..  :D  :wink:

Bluery

No minulla sattuu olemaan kyseinen ( abun cardinal 300 ) kelana jigityksessä. hiukan iso kela mutta aika näppärä vehje. parempaa en ole löytänyt jigitykseen, mutta miksi ei sopisi kevyehköiden uistinten/lippojen heittelyynkin ( 5-15gr. ) että laatu tavaraa! osta ihmeessä. ostin itse kyseisen kelan + vavan 70€ ja oli abun vapakin. Eli ihmeessä OSTAT!  8)  8)
"Kuivan maan kalastaja"  8)

Anonymous

Kolmesatanen on varmaan ihan jees vaikken abun haspeleita enään arvostakkaan (paitsi suveren). Itse olen jigikeloina pitäny Shimanon pikkukeloista enempi. Tällä hetkellä käytössä catana 1000 FA eli etujarruversio. Shakespearella on pienet ambidexit hyviä jigikeloja.