Kaikki mapit on kivoja, koska jokaisessa kyllä on paikat mistä aina sitä kalaa saa.

Sit taas kun mennään pelaamaan tietokonepelaajien kanssa eri järviä keskivaikealla ja vaikealla tasolla, niin mua on jo kauan vituttanut kaikki järvet taas niiden kanssa pelailtaessa.
Ei mitään intoa ole pelata ollenkaan niitä vastaan, jos jokainen tietokonepelaaja saa vaikka särkijärveltä aina niitä +1kg haukia ja isompi painaa aina sen päälle 2kg jo, niin mitä tuossa voi enää tehdä ku ite saa suurimman kalan 300g tienoille menevän pasurin hyvällä tuurilla. Ja jos hauki sattuu nappaamaan, niin sekin vie 99% vielä pilkin.
Ite pelannut koko järven läpi muutamia kymmeniä kertoja pelkästään hauen tärppi kiilto silmissä ja en ole kuin tasan kaksi kerran koko järvellä saanut hauen nappaamaan. Nekin samassa kisassa ja ivp molemmissa.
Niin ja tuo kyllä toistuu jokaisessa mapissa aina. Jostain ne repivät niitä jätti suuria kaloja joka kisa parikin kappaletta. Linlo toine hyvä esimerkki tähän ku 3kg lahnaa, 2kg haukea ja +1kg ahvenia nousee ylös kuin lehmilammesta roskakalaa.
