No niin, nyt ollaan ittellenikin katselemassa pilkkisaappaita. Tähän mennessä löytynyt kamik hunter, tarjous 50 euroa. Sitten safari termot neljällä kympillä. powerbootsit 77 euroa. Näistä itselleni parhaimmilta tuntuisivat olevan noi kamikit, sillä irrtotettava vuori ja lumilukko ovat tosi hyviä ominaisuuksia. Kamikit myös tuntuivat ja näyttivät kestäviltä. Eikös tuo hunter malli sovi pilkkimiseen hyvin? Sitten nuo safarit kympin halvemmalla. Kevyet ovat ja ihan mukavat jalkaan, mutta löytyykö täältä ihmisiä joilla kestänyt pitkään? Power bootseja joutuu miettimään, kun hinta kolmekymppiä noita toisia enemmän, ja kestävyys ei kuullosta kovin hyvältä. Toki jos joku saa vakuutettua minut että kestää, niin sitten pohditaan lisää.
Muitakin saappaita saa esittää, joita ei ole tässä ketjussa mainittu. Toki tiedöän, että esim muck bootit olisivat huippuostos, mutta kai tää jalka vie kasvaa, niin ei ihan huippuja viitsi vielä ostaa.
Saappaat siis tulisivat pilkkimiseen, sienestykseen/marjastukseen ja partioon. Näissä tulee liikuttua paljon muuallakin kuin jäällä, joten kuten joku jo sanoikin, noi safarit on huonoja siihen hommaan. Joten onko muita hyviä vaihtoehtoja kuin kamikit?